Na telefonu Xiaomi Poco F1 se už testuje Android 9 Pie

Jednou ze silných stránek telefonu Xiaomi Poco F1 by měly být rychlé aktualizace. Tak to alespoň bylo slibováno při oficiálním představení v poslední srpnové dekádě. Jak se zdá, čínský výrobce hodlá svým slibům dostát a na tomto modelu už testuje poslední verzi Androidu 9 Pie.

Xiaomi Poco F1 přitáhl velký zájem laické i odborné veřejnosti především takřka neuvěřitelným poměrem nízké ceny a nekompromisního výkonu. Za cenu střední třídy mají zákazníci takřka jedinečnou možnost získat smartphone se špičkovými parametry.

Například v našem e-shopu pořídíte verzi se 6 GB RAM a 64 GB interního úložiště za cenu od 8490 Kč, varianta se dvojnásobnou interní pamětí začíná na 9999 korunách. To jsou částky, za které u jiných výrobců seženete maximálně „lepší střední třídu“, zatímco Xiaomi Poco F1 nabídne aktuálně nejlepší dostupný procesor Qualcomm Snapdragon 845.

Xiaomi Poco F1 v testech a recenzích

Telefon už prošel řadou testů – například známý YouTuber JerryRigEverything s ním provedl svou tradičně brutální zkoušku odolnosti, kterou tento model prošel relativně dobře. Plastová konstrukce je sice náchylná k poškrábání, 2,5D obrazovka však obstála bez ztráty květinky.

Poco F1 jsme podrobili důkladné recenzi také my a potvrdili jsme, že jde o špičkový telefon za lidovou cenu. Kritizovat jsme mohli jen absenci odolnosti proti vodě, plastové tělo a spíše průměrný fotoaparát.

Z továrny telefon přichází s Androidem 8.1 Oreo a grafickou nadstavbou MIUI ve verzi 9.6, která je ovšem v mnoha směrech upravená. Jedním z rozdílů je launcher Poco Launcher, který na MIUI přináší obvyklejší pojetí domovské obrazovky.

Chystá se aktualizace na Android 9 Pie

Výrobce ale již zjevně pracuje na aktualizaci na Android 9 Pie. Prozradily to výsledky testu GeekBench 4 ze 14. září, ve kterém se Xiaomi Poco F1 objevil s novou verzí systému. Patrně se jedná o testovací sestavení.

Nutno podotknout, že výsledky s Androidem 9 Pie jsou zatím horší než na tomtéž telefonu s Androidem 8 Oreo. Konkrétně v operacích s jedním jádrem získal Poco F1 s Androidem 8 2436 bodů, zatímco s novou testovací verzí jen 2036 bodů. V testech s více jádry je rozdíl ještě patrnější: s Androidem 8 Oreo dosáhl 8994 bodů, s Androidem 9 Pie jen 7523 bodů.

Na telefonu Xiaomi Poco F1 se už testuje Android 9 Pie
Na telefonu Xiaomi Poco F1 se už testuje Android 9 Pie

Je tedy zřejmé, že vývojáře čeká ještě docela hodně práce na optimalizaci operačního systému. Přesto jsme přesvědčeni o tom, že aktualizace na Android 9 Pie by měla přijít v nepříliš vzdálené budoucnosti. Je také otázkou, zda telefon současně s tím dostane i update na MIUI 10.

Máte radost, že Xiaomi Poco F1 dostane aktualizaci na Android 9 Pie?

Zdroje: gizmochina.com, browser.geekbench.com, gsmarena.com, gizchina.com.

Mohlo by Vás také zajímat
Telefon Poco F1 dostává aktualizaci na Android 9 Pie

Založení separátní značky Pocophone, respektive Poco vyvolalo v segmentu mobilních telefonů značný rozruch. Jednou z deklarovaných vlastností byly, mimo jiné, Číst dál...

Poco F1 dostane tento týden update na MIUI 10. Co přinese?

Telefon Poco F1 je v současnosti patrně nejlepší volbou, pokud chcete zařízení s nejvýkonnějším čipem Qualcomm Snapdragon 845 za nejnižší Číst dál...

Poco F1 v recenzi: Neuvěřitelný výkon za bezkonkurenční cenu

Přesně před týdnem jsme se dočkali oficiálního představení nového telefonu, který Xiaomi vyrábí pod značkou Poco F1. Mobil se špičkovým Číst dál...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.