Xiaomi slibuje zlepšení podpory MIUI a více produktů pro globální trh

Před několika dny zveřejnila skupina uživatelů zařízení Xiaomi, Redmi a Poco otevřený dopis adresovaný vedení společnosti Xiaomi. Vyjadřuje v něm obavy z nedostatečné podpory globální verze MIUI a další konstruktivní kritiku. V reakci na tento podnět Xiaomi slibuje zlepšení podpory MIUI a uvádění více produktů na globální trh.

Z otevřeného dopisu firmě Xiaomi

Autoři dopisu žádají například o „lepší podporu globálních ROM, založení pobočky v Evropě, která by se věnovala výhradně globálním ROM a poskytla lepší kontakt s uživateli a hlášení chyb.“ Neexistence vývojového oddělení mimo Čínu dle nich způsobuje, že vývojáři netestují ROM na evropském nebo americkém území, proto je mnoho chyb odhaleno až po vydání aktualizace.

„Porovnáme-li globální verze ROM s čínskou verzí, zjistíme, že mnoho funkcí není identických a mnoho novinek z čínské verze ROM není v globální verzi k dispozici.“ konstatují autoři i nám dobře známý fakt. Stačí se podívat na novinky MIUI 12.5 v čínské a globální verzi – celá řada jich na globálních telefonech proste nebude.

Otevřený dopis zákazníků Xiaomi
Otevřený dopis zákazníků Xiaomi

Dále nespokojení zákazníci kritizují zbytečně velký počet různých zařízení. To nejen ztěžuje orientaci v nabídce, ale z pohledu výrobce to znamená nutnost udržovat příliš mnoho ROMek. „Pokud nedojde k posílení vývojového oddělení, nakonec se podpora ROMek zhorší.“ konstatují.

Velkou nespokojenost vyjadřují také nad nahrazováním aplikací Xiaomi alternativami od Googlu, s čímž musíme jen a jen souhlasit. „Aplikace Kontakty, Zprávy a Hovory společnosti Xiaomi byly nahrazeny aplikacemi Google, což způsobilo nemožnost nahrávání hovorů v globálních verzích.“ vytýkají spolu s mnoha dalšími nedostatky.

Xiaomi slibuje zlepšení podpory

Společnost Xiaomi nenechala aktivitu nespokojených zákazníků bez povšimnutí a reagovala na ní taktéž otevřeným dopisem. Prvním bodem je posílení podpory globálních trhů, ke kterému se čínský výrobce zavazuje. Xiaomi uznává, že má široké portfolio produktů, a vysvětluje, že cílem této snahy je poskytnout zákazníkům co nejširší možnost volby.

Xiaomi slibuje: „Uvědomujeme si nutnost silnější globální podpory, abychom udrželi krok s naší rychle rostoucí globální uživatelskou základnou, konkrétně pokud jde o místní testovací zdroje, podporu zákaznického servisu a kanály pro zpětnou vazbu. Tyto informace byly doručeny příslušným týmům, a prosíme, mějte s námi trpělivost, protože provedení změn vyžaduje nějaký čas.“

Xiaomi slibuje zlepšení podpory
Xiaomi slibuje zlepšení podpory

K ožehavému tématu v podobě rozdílů mezi čínskou a globální verzí MIUI Xiaomi tvrdí, že jde o produktovou strategii. „Pro nás jako globálního inovátora je věčnou výzvou pochopit složitost a rozmanitost globálních trhů. Ve srovnání s domácím trhem, který je nám relativně dobře znám, byl v případě globálních trhů zvolen poměrně konzervativní produktový přístup.“ konstatuje Xiaomi v odpovědi.

K náhradě vlastních programů aplikacemi Google Xiaomi říká, že „Je to alternativa pro ty uživatele, kteří dávají přednost produktům Google, jež poskytují podobné zkušenosti jako nativní systém Android. Vážíme si obliby původních funkcí MIUI a urychleně usilujeme o jejich zpřístupnění většímu počtu uživatelů v různých regionech.“ Pokud formulaci chápeme správně, mohli by uživatelé dostávat na výběr, jaké aplikace chtějí používat.

Více produktů pro globální trh

Kromě toho se Xiaomi zavázalo, že přinese na globální trh více produktů, i když to bude poněkud obtížnější a pomalejší. Svou roli v tom hraje i skutečnost, že v mnoha případech je Xiaomi pouze zastřešující firmou, neboť velkou část produktů vyrábějí ve skutečnosti jiné značky.

Poco X3 Pro

Určitě jsme rádi, že si společnost Xiaomi udělala čas na přečtení otevřeného dopisu i na poměrně upřímnou odpověď. Zásadní otázkou však zůstává, jak rychle se podaří naplnit sliby, které výrobce svým zákazníkům dal.

Co říkáte na odpověď a sliby Xiaomi?

Zdroje: dearxiaomi.com, xiaomist.com.

Hodinky Xiaomi Mi Watch a Mi Watch Lite lze nově propojit s aplikací Strava
Hodinky Xiaomi Mi Watch a Mi Watch Lite lze propojit s aplikací Strava

Když jsme recenzovali chytré hodinky Xiaomi Mi Watch, vytkli jsme jim jako jeden z mála nedostatků chybějící možnost propojení s Číst dál...

MIUI 10 – tipy a triky: nový seznam spuštěných aplikací
MIUI tipy a triky

Poprvé v tomto roce se vracíme k našemu seriálu, ve kterém jsme přinášeli týden, co týden pět tipů a triků Číst dál...

Recenze Xiaomi Mi Smart Sensor Set: chytrá domácnost plná senzorů

Určitě už jste slyšeli termín „chytrá domácnost“. Co si ale pod tímto pojmem představit? Možností je nespočet a my vám Číst dál...

Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
doktorxp
doktorxp
16 dní před

DOBRY DEN A TYKAJI SE TY INFORMACE CO JSTE ZMINIL V TOMTO CLANKU I MEHO MOBILNIHO TELEFONU XIAOMI POCOPHONE F1 PROSIMVAS ? A VYJDE JESTE NEJAKA NOVA AKTUALIZACE SYSTEMU ANDROID A NADSTAVBY MIUI PRO MUJ MOBILNI TELEFON ALE PRESNE NEVIM JESTLI TO JE TO GLOBALNI NEBO EVROPSKA VERZE A OMLOUVAM SE ALE BOHUZEL SI TO NEPAMATUJI ?! A PREDEM DEKUJI ZA INFORMACE ?! S POZDRAVEM VAS FANOUSEK A KAMARAD TOMAS ALIAS DOKTORXP ?!

Tube
Tube
Odpovědět  doktorxp
16 dní před

No Váš telefon by chtěl nějaký update klávesnice, aby se vypnul Caps Lock

Marek
Marek
Odpovědět  Karel Kilián
15 dní před

Dobrý deň kedy bude aktualizácia 12.5 na xiaomi mi 11lite

Mike
Mike
15 dní před

To je hezké, že na nás kluci z Číny myslí.
Jinak, zprávám od Googlu jsem se vyhnul, změnou regionu. Je to sice podfuck, ale zvolil jsem Hongkong a používám Mi Zprávy vesele dál. Tak snad mi ještě Mi8 chvilku vydrží. Zdarec

8
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x