3 (ne)známé produkty Xiaomi: TV box, zlaté prasátko a powerbanka

Máme tu poslední pracovní den druhého týdne roku 2019, a to samozřejmě znamená, že se podíváme na zajímavé a (ne)známé produkty ze širokého portfolia Xiaomi. Dnes vám představíme novou verzi TV boxu, zlaté prasátko pro štěstí a výkonnou powerbanku.

Xiaomi Mi Box 4 SE – udělejte z hloupé televize chytrou

Xiaomi Mi Box je krabička, kterou připojíte k televizi a ona výrazně rozšíří její možnosti a schopnosti. V našem e-shopu prodáváme Mi Box 3 za 1990 Kč a Mi Box 3S se stejnou cenovkou. Čínský výrobce tento týden představil novou verzi – Xiaomi Mi Box 4 SE.

Xiaomi Mi Box 4 SE
Xiaomi Mi Box 4 SE

Premiéra se odehrála ve čtvrtek 10. ledna a novinka chce konkurovat produktům, jako jsou například Amazon Fire TV, Google Chromecast či Apple TV. Jedním z argumentů má být nízká cena – konkrétně mluvíme o 189 čínských jüanech, což je v přepočtu jen asi 620 Kč.

Mi Box 4 SE je nástupcem předchozích modelů Mi TV Box 4 a TV Box 4C, které byly představeny v loňském roce. Co se týká specifikací, je dodáván s uživatelským rozhraním PatchWall, které je stejné jako prostředí na televizorech Xiaomi Mi.

Udělejte z hloupé televize chytrou
Udělejte z hloupé televize chytrou

K televizoru se připojuje přes rozhraní HDMI nebo AV a přidá celou řadu zajímavých funkcí. Rozhraní PatchWall podporuje hlasové ovládání, přepínání kanálů, zobrazení informací o počasí, výběr filmu či streamování videí v rozlišení Full HD (1080p).

Díky Xiaomi Mi Box 4 SE budete moci sledovat filmy přehrávané z telefonů, tabletů, pevného disku nebo USB flash disku (disponuje portem USB 2.0). Zařízení také umožňuje instalaci her a jiných aplikací podobně, jako většina chytrých televizních přijímačů.

Rozhraní Xiaomi Mi Box 4 SE
Rozhraní Xiaomi Mi Box 4 SE

Srdcem přístroje je čtyřjádrový procesor Cortex-A7, kterému sekunduje 1 GB operační paměti RAM. Pro aplikace a data jsou připraveny 4 GB interní paměti typu eMMC. Grafickou akceleraci zajišťuje osvědčený akcelerátor Mali-400. Z hlediska konektivity podporuje Wi-Fi na 2,4 GHz.

Prodeje Xiaomi Mi Box 4 SE začínají dnes, tedy v pátek 11. ledna. Předpokládáme, že nedlouho poté se objeví i v neoficiálních e-shopech, jako jsou GearBest či AliExpress, kde ale očekáváme zhruba dvojnásobnou cenu.

Xiaomi Mi Box 4 SE
Xiaomi Mi Box 4 SE

Xiaomi Mijia Feitian – zlaté prasátko

Pokud chcete vidět zlaté prasátko, nemusíte už čekat na Štědrý den a dokonce se ani postit. Můžete si ho koupit od Xiaomi v podobě přívěšku, který je jednou z novinek právě uplynulého týdne.

Xiaomi Mijia Feitian
Xiaomi Mijia Feitian

Číňané věří v sílu horoskopu, která je založena na znameních zvěrokruhu odpovídajících zvířatům. Rok 2018 byl rokem psa, v roce 2019 přichází na řadu prase. Podle horoskopu bude čas zvolnit a užít si každodenního života. Právě při této příležitosti uvádí Xiaomi zlaté prasátko Mijia Feitian.

Přívěšek je vyroben z čistého zlata a váží 1,6 gramů. K dispozici má být v obchodech v Číně a každý kus bude mít své unikátní číslo. Součástí sady jsou dvě šňůrky: jedna červená a druhá černá.

Zlaté prasátko od Xiaomi
Zlaté prasátko od Xiaomi

Zlaté prasátko Xiaomi Mijia Feitian se bude prodávat ode dneška za cenu 799 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 2630 českých korun.

Xiaomi Power Bank 3 – výkonná powerbanka

S posledním příspěvkem se vrátíme do minulého týdne, kdy Xiaomi představilo svou nejnovější powerbanku Xiaomi Power Bank 3 s úctyhodnou kapacitou 20 000 mAh. Některá zahraniční média ji označují jako Xiaomi Mobile Power 3.

Xiaomi Power Bank 3
Xiaomi Power Bank 3

Tělo powerbanky je jednodílné, vyrobené z ABS plastu s jemnou povrchovou úpravou. Horní a dolní část je z keramiky s použitím vysoce lesklé technologie. Uvnitř se schovává kvalitní  lithium-polymerová baterie, jejíž kapacita by měla stačit až na čtyři nabití telefonu Mi Mix 2S či sedm nabití iPhone 8.

Porty USB-C a USB-A
Porty USB-C a USB-A

Pro nabíjení a připojení nabíjených zařízení je powerbanka vybavena jedním portem USB typu C a dvěma USB-A. Port USB typu C může poskytnout nabíjení s výkonem 45 W a proudem 3 A, takže zvládne dobít nejen telefon, ale třeba i malý notebook.

Powrerbanka nabije i notebook
Powrerbanka nabije i notebook

Porty USB-A podporují rychlé nabíjení Quick Charge s hodnotami napětí a proudu  5 V /2,4 A, 9 V/2 A a 12 V/1,5A. V případě připojení dvou zařízení současně nabídne na obou výstup 5 V/3 A. Powerbanka pochopitelně zvládá i nabíjení nízkým proudem, vhodné pro doplnění energie malých elektronických zařízení, jako jsou Bluetooth sluchátka a fitness náramky.

Nová powerbanka od Xiaomi
Nová powerbanka od Xiaomi

Powerbanku lze nabíjet výkonem 10 W, což v praxi znamená, že ji z nuly na plnou kapacitu dobijete během jedenácti hodin. Při použití 45W nabíječky bude celá baterie nabita za 4,5 hodiny, tedy téměř třikrát rychleji.

Xiaomi Power Bank 3
Xiaomi Power Bank 3

Cena powerbanky je 199 čínských jüanů, tedy v přepočtu asi 650 Kč. K dispozici je pouze v černé barvě a oficiální prodeje začínají právě dnes – v pátek 11. ledna. Očekáváme, že v následujících dnech se také objeví v čínských e-shopech.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

2 komentáře: „3 (ne)známé produkty Xiaomi: TV box, zlaté prasátko a powerbanka

 • 12. 1. 2019 (10:31)
  Permalink

  Dobrý den,
  kdy budete mít xiaomi mi box 4 SE u vás k prodeji.
  Děkuji

 • 13. 1. 2019 (16:40)
  Permalink

  @Aleš
  Dobrý den,

  zatím není jisté ani to, zda bude v globální verzi. Viděl bych to na jeden až dva měsíce, než bude jasno.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.