Recenze

Recenze: robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro

Robotické vysavače dokážou ušetřit mnoho času, který místo uklízení domácnosti můžete věnovat zábavnějším a/nebo důležitějším činnostem. Nabídka modelů je však tak široká, že se v ní zákazník snadno ztratí. Otestovali jsme robotický vysavač z dílny Xiaomi, jež vyniká příznivou kombinací funkcí a ceny. Vše podstatné vám prozradí recenze robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro.

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro
Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro

Abyste měli lepší představu o cenové hladině, ve které se recenzovaný produkt pohybuje, začněme informací o aktuálních cenách. V českém e-shopu prodáváme Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro v bílé verzi za 7 118 Kč, v černé variantě stojí 7 688 Kč. Ve slovenském online obchodě ho pořídíte v bílé barvě za 288 eur a v černé za 311 eur.

Obsah recenze

Proč si vybrat právě tento vysavač?

Když nás po pěti letech každodenního uklízení navždy opustil robotický vysavač Roborock S5, hledali jsme za něj adekvátní náhradu. Nakonec jsme zvolili Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro, který je předmětem této recenze. Důvodů pro jeho výběr bylo více – jedním z prvních byla cena, pohybující se v době koupě (říjen 2022) jen lehce nad sedmi tisíci korunami.

Robotický vysavač s LIDARem
Robotický vysavač s LIDARem

Druhým důvodem byla navigace pomocí LIDARu, se kterou máme zkušenost z předchozího modelu a můžeme konstatovat, že fungovala velmi dobře. Třetím argumentem ve prospěch tohoto produktu byl sací výkon – 3000 pascalů by mělo stačit i na důkladné vysávání koberců s dlouhým vlasem. My máme doma jen pevné podlahy (plovoucí a dlažbu), takže výkon vysavače by měl být více než dostatečný.

Čtvrtým faktorem, kterým nás tento model přesvědčil, je sonické vibrační mopování. Zatímco Roborock S5 v podstatě vytíral tak, že za sebou vláčel nádržku s vodou, která stékala samospádem bez jakékoli regulace, Vacuum-mop 2 Pro má elektronické dávkování vody. Navíc podložka s utěrkou vibruje, což přispívá k účinnějšímu odstraňování zaschlých skvrn. Měli jsme s touto technologií zkušenost z recenze Roborocku S7, který jsme za mokrý úklid velmi chválili. Kvalitu mopování ještě zvyšuje vytírání pohybem do písmena „Y“.

Mimochodem, pokud sami uvažujete o pořízení robotického vysavače, doporučujeme vaší pozornosti náš článek Seznamte se: jak správně vybrat robotický vysavač?, v jehož rámci podrobně rozebíráme hlavní faktory, kterým byste měli věnovovat pozornost.

Recenze Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro začíná rozbalováním

Vysavač dorazil v překvapivě kompaktní kartónové krabici s rozměry 48,5 × 39,0 × 16,0 centimetrů. Proti starším modelům se balení citelně zmenšilo, nicméně z hlediska příslušenství a výbavy nechybělo nic podstatného. Z této krabice jsme následně vytáhli další krabici – tentokrát bílou s barevným potiskem a vyklápěcí největší stranou.

Poco F4 GT 5G
Recenze Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro začíná rozbalováním
Recenze Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro začíná rozbalováním

Po odklopení na nás nejprve vykoukly další dvě kartonové krabice. V první jsme našli mopovací nádržku s objemem 190 mililitrů s nainstalovanou utěrkou z mikrovláken a náhradní boční kartáček bílé barvy se třemi rameny, zakončenými štětinami.

Mopovací nádržka a náhradní boční kartáček
Mopovací nádržka a náhradní boční kartáček

Ve druhé krabici se skrývala nabíjecí základna, napájecí kabel dlouhý jeden metr a kartáček na čištění, kombinovaný s břitem na přeřezávání vlasů či chlupů namotaných na hlavním kartáči. Součástí balení byla též papírová dokumentace, konkrétně „Upozornění k záruce“, uživatelská příručka, jejíž 19 stránek je v češtině, a papírek s odkazem na podrobnou elektronickou příručku, která však není k dispozici v naší mateřštině.

Obsah druhé krabice
Obsah druhé krabice

Obsah balení dle výrobce:

 • 1× hlavní jednotka
 • 1× uživatelská příručka
 • 1× prachová nádoba
 • 1× hlavní kartáč
 • 1× kryt na hlavní kartáč
 • 1× postranní kartáč
 • 1× nádržka na vodu (nainstalovaná mopovací utěrka)
 • 1× mopovací utěrka (náhradní)
 • 1× nabíjecí stojan
 • 1× napájecí kabel
 • 1× boční kartáč (náhradní)
 • 1× čisticí nástroj
Papírová dokumentace v balení Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro
Papírová dokumentace v balení Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 shora

Vysavač má víceméně tradiční tvar puku o průměru 353 milimetrů a výšce 96,5 milimetrů, díky které snadno zajede pod většinu nábytku na nožičkách. Váží 3,6 kilogramů, takže jeho případné přenášení není fyzicky nijak namáhavé.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2
Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2

Při pohledu shora vysavač zaujme vystupující „věžičkou“, ve které se skrývá LIDAR. Jedná se o komponentu, fungující na podobném principu jako radar, jež však místo rádiových vln využívá laser. Tuto součástku využívají například autonomní vozidla k orientaci v prostoru a ke stejnému účelu slouží i v robotickém vysavači. Více informací můžete načerpat z článku Čím se LIDAR liší od radaru a jaká je jeho role v autonomních vozidlech.

Věžička LIDARu
Věžička LIDARu

Zaujalo nás, že proti staršímu Roborocku S5 i novějšímu Roborocku S7 není LIDAR umístěn uprostřed, ale v podstatě až v zadní části přístroje. Z funkčního hlediska to patrně není zásadní, ale subjektivně nám umístění uprostřed připadalo estetičtější.

LIDAR je umístěn v zadní části
LIDAR je umístěn v zadní části

V přední části přístroje se nacházejí dvě mechanická tlačítka, která slouží k odeslání vysavače na základnu a k jeho zapnutí, respektive vypnutí. Tlačítka jsou podsvětlená a svým svitem dávají najevo různé informace – například při připojení k nabíječce se postupně rozsvěcí a zhasínají, jako by vysavač dýchal. Současným stiskem obou tlačítek po dobu sedmi sekund lze přístroj obnovit do továrního nastavení.

Dvě mechanická tlačítka v přední části
Dvě mechanická tlačítka v přední části

Díky posunutí LIDARu směrem k zadní části je možné odklopit téměř celou horní stranu vysavače. Pod víkem se nachází nádobka na prach s objemem 450 mililitrů, LED indikátor připojení k bezdrátové síti a mikrospínač Reset, jehož stisknutím a podržením po dobu 3 sekund obnovíte přístroj do továrního nastavení.

Pohled pod kapotu
Pohled pod kapotu

Samsung Galaxy Watch6

Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 z boku

Pohlédneme-li na vysavač z boku, spatříme v jeho přední části otvor se senzorem, zajišťující detekci překážek a navigaci na nabíjecí základnu. Podobný otvor se senzorem je i na pravé straně, kde má na starosti udržování patřičné vzdálenosti od stěn. Zhruba přední třetinu pak v dolní části lemuje šedý pryžový nárazník, jehož úkolem je tlumit případný kontakt s překážkami.

Pohled na vysavač zepředu
Pohled na vysavač zepředu

V zadní části najdeme výdechy, kterými přístroj vypouští nasátý vzduch. Ten během své cesty prochází hepa filtrem, takže vzduch z vysavače by měl být téměř prostý znečištění. Zajímavostí jsou nabíjecí konektory, umístěné na zadní straně. Vysavač tedy na nabíječku nenajíždí, jak jsme to viděli u modelů S5 či S7, ale nacouvá a přitiskne se k ní zadní stranou.

Zadní část vysavače s nabíjecími konektory
Zadní část vysavače s nabíjecími konektory

Při pohledu z boku je nutné zmínit výšku vysavače, která je 96,5 milimetrů. Stroj se tak bez problémů dostane pod nábytek s výškou 10 centimetrů. Nám se ale v praxi stalo, že se pod sedačkou, která je skoro stejně vysoká jako vysavač, zasekl a nepěkně si poškrábal horní část „kapličky“ LIDARu. Nakonec jsme mu museli vjezd pod sedačku zakázat.

Pohled z pravého boku
Pohled z pravého boku

Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 zespodu

To nejdůležitější se v případě robotického vysavače skrývá na spodní straně. V první řadě zde najdeme dvě velká pryžová kolečka poháněná nezávislými elektromotory, zajišťujícími jeho pohyb a zatáčení. Z důvodu stability je pak vpředu ještě jedno malé volně otočné kolečko.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 zespodu
Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 zespodu

Vpravo vpředu ve směru jízdy je tříramenný boční kartáček, jehož hlavním úkolem je zametání nečistot od stěn a z rohů. V přední polovině přístroje jsou pak k vidění čtyři optické senzory, jež mají zabraňovat pádu vysavače například ze schodů.

Patrně nejzásadnějším prvkem je hlavní kartáč, umístěný mezi hnacími koly. Ten spolu s podtlakem zametá pomocí štětin z podlahy či koberce nečistoty a vhání je do nádobky na prach. Kartáč lze vyjmout (stačí sejmout ochrannou mřížku) a v případě potřeby vyčistit.

Mopovací nádržka

Součástí balení je také mopovací nádržka s objemem 190 mililitrů. Otvorem lze do ní napustit vodu, která následně slouží k mokrému úklidu, tedy chcete-li vytírání či mopování. Na spodní část této nádržky se připevňuje utěrka z mikrovláken, která na svém místě drží pomocí několika suchých zipů.

Mopovací nádržka Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 s objemem 190 mililitrů
Mopovací nádržka Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 s objemem 190 mililitrů

Mopovací nádržka se následně připojuje zezadu ke spodní částí vysavače. Proti staršímu Roborocku S5 nabízí hned několik výhod. Tou první je elektronické dávkování vody. Kapalina tedy nestéká samospádem, ale je čerpána čerpadlem. Díky tomu je možné v aplikaci ve třech úrovních nastavit jak moc, respektive jak málo má být utěrka navlhčená.

Xiaomi Mi Band 7
Utěrka z mikrovláken
Utěrka z mikrovláken

Další vychytávkou tohoto modelu je takzvané sonické čištění. Celá podložka s utěrkou vibruje frekvencí 10 tisíc vibrací za minutu, což by mělo přispět k účinnějšímu čištění zaschlých skvrn. Funguje to velmi podobně jako sonické zubní kartáčky.

Sonické čištění
Sonické čištění

Spojení s telefonem

Po zapnutí je nutné vysavač spárovat s aplikací v mobilním telefonu, ze které je možné ho nastavovat a ovládat. Konkrétně se jedná o aplikaci Mi Home – je k dispozici zdarma pro Android i iOS a slouží ke správě všech spotřebičů chytré domácnosti Xiaomi. Jedinou podstatnější nevýhodou této aplikace je chybějící lokalizace do češtiny.

V aplikaci jsme na úvodní stránce klepli na tlačítko pro přidání nového zařízení a zvolili jsme možnost Add a device. Protože automatické vyhledávání vysavač nenašlo, museli jsme ho přidat ručně – tedy přes sekci Cleaning appliances-Robot Vacuum.

Najít v nespočtu robotických vysavačů, jejichž názvy jsou zkráceny, aby se vešly do čtvercových dlaždic, Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro nebylo úplně jednoduché. Po nalezení jsme zadali přihlašovací údaje k domácí Wi-Fi, načež proběhlo připojování, jež při prvním pokusu skončilo hláškou „Connection to network timed out. Bring device closer to router.“ („Připojení k síti bylo neúspěšné. Přibližte zařízení k routeru.“).

S vysavačem jsme nijak nemanipulovali, jen jsme vyzkoušeli možnost Try again („zkusit znovu“) a tentokrát již vše proběhlo tak, jak bychom očekávali. Následně jsme zvolili místnost, ve které bude vysavač sídlit, pojmenovali ho a rozhodli, zda ho chceme přidat mezi oblíbené spotřebiče, aby se zobrazoval na výchozí stránce aplikace Mi Home. Pro úplnost doplňme, že vysavač podporuje Wi-Fi standardů 802.11 b/g/n v pásmu 2,4 GHz.

Po odsouhlasení smlouvy s uživatelem a zásad ochrany osobních údajů se nás ujmul průvodce, jenž nás ve čtyřech krocích seznámil se základními informacemi, které je dobré znát před prvním spuštěním. Konkrétně se jednalo o tyto pokyny:

 • Uspořádání domácnosti – uspořádejte nábytek a předměty na podlaze pečlivě tak, aby se vysavač mohl plynule pohybovat.
 • Umístěte nabíjecí stanici ke stěně – udržujte prostor kolem dokovací stanice volný, abyste zajistili dostatek místa pro návrat vysavače na nabíječku. Je doporučeno zahájit první úklid od nabíječky a použít režim rychlého vytvoření mapy.
 • Nastavení zakázaných oblastí a virtuálních zdí – celkovou kvalitu úklidu lze zlepšit správným nastavením omezených oblastí a virtuálních stěn.
 • Vyhněte se následování vysavače během úklidu – zabraňte lidem a domácím zvířatům, aby vysavač následovali, aby nenarušili jeho průzkum nebo čištění.

Následně jsme se dostali do aplikace, ze které je možné vysavač nastavovat a ovládat. Díky připojení přes Wi-Fi to lze provádět odkudkoli, kde je dostupné internetové připojení. Můžete tak například vysavač zapnout, když se vracíte domů s nečekanou návštěvou, a při příchodu vás bude čekat dokonale uklizená domácnost.

Přečtěte si také  Podrobná recenze Xiaomi 12: vlajková loď, jak se sluší a patří
Vysavač lze odkudkoli ovládat z mobilní aplikace
Vysavač lze odkudkoli ovládat z mobilní aplikace

Mapování domácnosti

Vysavač po prvním spuštění pochopitelně nezná prostory, ve kterých se ocitl. Proto nás při prvním pokusu o spuštění úklidu nejprve upozornil na skutečnost, že si musí prostor zmapovat. Postupně v tichosti objel celý byt a pomocí LIDARu zachytil obrysy zdí a nábytku. Tato činnost mu v bytě 2+kk s nezastavěnou podlahovou plochou 36 metrů čtverečních zabrala asi pět minut. Zajímavé je, že Roborock S5 si uměl vytvořit mapu souběžně s prvním úklidem.

Samsung Galaxy Watch6

Mapa je velice přesná a vysavač díky ní dokáže naplánovat optimální trasu úklidu. Díky LIDARu v každém okamžiku přesně ví, kde už byl, a kam ještě musí zajet. Nestane se tak, že by na nějaké místo „zapomněl“, nebo že by někde zbytečně uklízel opakovaně. Jednou z výhod tohoto modelu je možnost uložení až pěti map, což oceníte zejména v domech s více patry.

Následně se v aplikaci zobrazila relativně přesná mapa, kterou chytré algoritmy rozdělily do několika místností. Protože nám ale toto rozdělení nevyhovovalo, rozdělili jsme si byt v sekci Area editor sami, aby mapa lépe odpovídala skutečnosti. Nutno konstatovat, že rozdělování není složité a zvládne ho i průměrně zdatný uživatel. Praktická je také možnost místnosti pojmenovat.

Rozdělení mapy na místnosti
Rozdělení mapy na místnosti

Kromě úklidu celé domácnosti lze vysavač poslat do konkrétní místnosti. Kromě toho je možné vyznačit mu na libovolném místě v mapě obdélníkovou oblast, kterou má uklidit (tzv. „zónové čištění“), nebo ho poslat na konkrétní místo, kolem kterého uklidí prostor o rozměrech zhruba 2 × 2 metry (tzv. „spot cleaning“). Tyto funkce se hodí například v situaci, kdy někde něco rozsypete.

Proti Roborocku S5 nám chyběla pouze možnost poslat vysavač na konkrétní místo, aniž by zde cokoli dělal. Využívali jsme ji při vysypávání nádobky s nečistotami, kdy jsme tímto způsobem přesouvali vysavač k odpadkovému koši.

Podpora více pater

Jednou z výhod robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro je podpora více map. V praxi to znamená, že vysavač může uložit až pět různých map, což využijete nejen v domech s více patry, ale i v případě, že se přístroj do nějaké místnosti nedostane a budete ho tam muset přenášet.

Jednou z výhod je podpora více pater
Jednou z výhod je podpora více pater

Vytvoření nové mapy je jednoduché: stačí přenést vysavač do dané části bytu či domu, včetně dokovací stanice. V aplikaci Mi Home pak klepněte na tři tečky v pravém horním rohu, přejděte do sekce Map list (seznam map), kde uvidíte seznam všech dosud uložených map. Poté klepněte na tlačítko Create map. Vysavač projede novou oblast a uloží její mapu.

Jednotlivé mapy lze pro lepší přehlednost pojmenovávat. Při dalších úklidech pak již není nutné přenášet nabíjecí stanici – stačí pouze vysavač. V aplikaci zvolte příslušnou mapu, díky čemuž bude přístroj přesně vědět, kde se nalézá. Můžete tak nastavit různé typy úklidu pro jednotlivé místnosti i ve vícepatrových domech.

 

Poco X5

Suchý úklid

Na suchém úklidu se podílejí především tři komponenty:

 • Boční kartáček, jehož úkolem je zametání nečistot podél stěn a v rozích.
 • Hlavní kartáč, který zametá prach a nečistoty do nasávací štěrbiny vysavače.
 • Sací mechanismus, schopný vyvinout tah až 3000 Pa.
Hlavní komponenty podílející se na suchém úklidu
Hlavní komponenty podílející se na suchém úklidu

K dispozici jsou celkem čtyři úrovně sání: Silent (tichá, ale méně účinná), Standard (výchozí, maličko hlučnější), Medium (zvýšený výkon i hlučnost) a Turbo (nejvyšší výkon a hlučnost). Překvapilo nás, jak je Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro tichý – i na nejvyšší výkon mu indoorová meteostanice Netatmo naměřila maximální hlučnost jen 60 dB, tedy o celých 9 dB méně ve srovnání s Roborockem S7.

Z hlediska kvality vysávání můžeme tento vysavač pochválit – po dokončení úklidu nezůstávaly na podlahách žádné viditelné nečistoty. Poradí si i s většími objekty, jako byla semínka, bylinky a další věci, jež vyhodili z klece naši osmáci.

K zametání nečistot slouží hlavní kartáč s černými štětinami. Funguje dobře, jen je nutné počítat s namotáváním vlasů a chlupů, jež bude nutné jednou za čas odstranit. Výrobce pro tyto účely přidal do balení nástroj, s jehož pomocí lze namotané vlasy přeříznout. Hlavní kartáč bohužel není rozebíratelný, což mírně komplikuje jeho čištění a odstraňování namotaných nečistot.

Hlavní kartáč po dvou týdnech každodenního provozu
Hlavní kartáč po dvou týdnech každodenního provozu

Prach a nečistoty jsou ukládány do průhledné plastové nádobky s objemem 450 mililitrů. V její zadní části je umístěn vyměnitelný a čistitelný hepa filtr, díky němuž by měl přístroj vydechovat prakticky naprosto čistý vzduch. Nádobka se snadno vyjímá, jen její otevírání je maličko komplikovanější.

Mokrý úklid

K zadní části vysavače lze připevnit nádobku na vodu s objemem 190 mililitrů. Díky tomu dokáže nejen vysávat, ale i vytírat, a to buď samostatně, nebo současně. Ve spodní části nádobky je suchými zipy připevněna utěrka z mikrovláken, která zajišťuje rovnoměrné pronikání vody, efektivní odstranění skvrn a rychlé schnutí podlahy.

Nádobka na vodu
Nádobka na vodu

Vysavač má elektronické dávkování vody, což je rozhodně významné plus proti starším modelům, ve kterých voda stékala samospádem. Vlhčení utěrky je tedy řízeno čerpadlem, přičemž intenzitu lze nastavit v aplikaci Mi Home ve třech stupních: Low (nízké), Medium (střední), nebo High (vysoké).

Vysavač s nainstalovanou nádržkou na vodu
Vysavač s nainstalovanou nádržkou na vodu

Další přidanou hodnotnou mokrého úklidu je sonické čištění. Funguje podobně, jako sonické zubní kartáčky – podložka s utěrkou vibruje rychlostí až 10 000 kmitů za sekundu, čímž významně zvyšuje schopnost odstraňování odolných skvrn. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že Mi Robot Vacuum-mop 2 vytírá opravdu dobře.

Do třetice všeho dobrého umí vysavač vytírat podobným způsobem, jako při ručním úklidu mopem – může dělat tahy do písmena Y. V tomto režimu nejprve objede kraje místnosti a následně uklidí zbytek stylem, kdy vždy popojede kousek dopředu a doleva, následně se vrátí a popojede dopředu a doprava. Pak se opět vrátí a posune se o kousek vpřed, kde celý proces opakuje.

Úroveň mokrého úklidu hodnotíme jako velmi dobrou – při zapnutých vibracích, vytírání do „Y“ a vysávání byly veškeré podlahy uspokojivě čisté. Když jsme vyzkoušeli dvojitý úklid, byli jsme s výsledky nadmíru spokojeni. V tomto směru patří tento vysavač jednoznačně k těm nejlepším.

Zarazila nás ale absence detekce hladiny kapaliny. Pokud v nádržce dojde voda, vysavač to vůbec nijak neindikuje a pokračuje ve vytírání, jako by se nechumelilo. Je tak pouze na uživateli, aby si všiml, že za strojem nezůstává vlhká stopa.

Aplikace Mi Home

Jak jsme uvedli v kapitole věnované spárování vysavače s mobilním telefonem – k jeho nastavení a ovládání slouží aplikace Mi Home, jež je k dispozici zdarma pro telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS.  Přidání nového zařízení bylo poměrně jednoduché.

V této aplikaci je možné spravovat veškerá zařízení chytré domácnosti Xiaomi – vysavač se v ní zobrazuje jako jeden z modulů. Po jeho otevření se ukáže mapa posledního provedeného úklidu. V horní liště se zobrazuje aktuální stav, délka posledního úklidu, velikost uklizené plochy a úroveň nabití baterie.

V dolní části jsou pak dvě tlačítka, jejichž funkce se mění podle toho, co robotický vysavač právě dělá. Když je zaparkovaný na nabíječce, ukazuje levé tlačítko stav nabití (a nemá žádnou funkci), zatímco pravé slouží k zahájení úklidu. Během provozu lze levým tlačítkem vysavač odeslat na nabíječku a pravým pozastavit aktuální činnost.

Možnosti nastavení úklidu

K dispozici je několik možností nastavení úklidu. Když nezvolíte žádnou z nich, uklidí vysavač celou domácnost. Klepnutím do mapy můžete označit místnosti – v takovém případě bude robot uklízet pouze v nich. Dále je možné po stisku tlačítka vyznačit obdélníkovou oblast v mapě, nebo nechat vysavač uklízet kolem zadaného bodu.

Pokud potáhnete z dolní hrany obrazovky, ukáže se nabídka nastavení parametrů úklidu. Robot může buď pouze vysávat (Vacuum), současně vysávat a vytírat (Vacuum & Mop), nebo pouze vytírat (Mop). V případě požadavku na mopování je pochopitelně nutné připojit nádobku s vodou.

Tlačítky níže je pak možné nastavit sílu vysávání (ve čtyřech stupních: Silent, Standard, Medium, nebo Turbo) a intenzitu vlhčení utěrky (ve třech stupních: Low, Medium, nebo High). Po přepnutí do sekce Custom cleanup je možné nastavit plán úklidu zvlášť pro jednotlivé místnosti, pokud si například v ložnici přejete pouze vysávat, v kuchyni jen vytírat a v koupelně použít obě možnosti.

Další možnosti robotického vysavače

K dalším možnostem se dostanete po klepnutí na tři tečky v pravém horním rohu aplikace. Tím se dostanete do nabídky s několika přepínači a sekcemi, které rozhodně stojí za prozkoumání. My si jednotlivé položky popíšeme v samostatných kapitolách.

Cleaning history

V sekci Cleaning history najdete záznamy o všech úklidech, jež robotický vysavač vykonal v posledních třiceti dnech. K dispozici je údaj o celkovém čase stráveném činností, velikosti uklizené plochy v metrech čtverečních a počtu výjezdů.

U jednotlivých položek je pak uvedeno, o jakou činnost se jednalo, jaká plocha byla uklizena a kolik času tím vysavač strávil. U každého úklidu pak lze zkontrolovat mapu s vyobrazením oblastí, jež vysavač uklidil. Budete tak mít dokonalou kontrolu nad tím, zda například na nějakou oblast nezapomíná.

Přečtěte si také  Roborock S7 MaxV Ultra: robotický vysavač, o který se nemusíte starat

Map list

Sekce Map list obsahuje, jak ostatně naznačuje její název, seznam uložených map. Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro podporuje až pět map, což využijete nejen při úklidu vícepatrových domů, ale i v případě, kdy potřebujete uklízet několik vzájemně nepropojených prostor (např. dům a garáž).

Vytvoření nové mapy je jednoduché: stačí přenést vysavač do daného prostoru, přičemž při prvním mapování je nutné nainstalovat nabíjecí stanici. V sekci Map list pak klepněte na tlačítko Create map, načež se vás ujme průvodce. Ten vám v prvním kroku sdělí již zmíněný fakt, že do nového prostoru je nutné přenést vysavač i nabíječku.

Dále se dozvíte, že během vytváření mapy nemáte s vysavačem nijak manipulovat (tj. hýbat s ním nebo ho přenášet) a že po dokončení celého procesu se přístroj sám vrátí na nabíječku. Po stisku tlačítka Start vás vysavačem hlasem upozorní, že máte otevřít dveře do všech místností a pustí se do vytváření mapy.

Během tohoto procesu postupně projede všechny prostory, zatímco vy na displeji svého telefonu můžete sledovat, jak pomocí LIDARu postupně objevuje jednotlivé místnosti, zdi, zákoutí a další překážky. První vygenerovaná mapa nemusí být úplně přesná – vysavač ji při dalších úklidech postupně vyladí k dokonalosti.

Mezi mapami pak můžete jednoduše přepínat. V praxi tedy přenesete vysavač do patra či do jiného prostoru (nabíjecí stanici již není nutné přenášet), v sekci Map list otevřete příslušnou mapu a klepnete na tlačítko Set as the current map, čímž přístroji sdělíte, kterou mapu má používat. Jednotlivé mapy lze pro lepší přehlednost pojmenovávat a v případě potřeby i mazat.

Virtual wall/restricted area

Když má vysavač vytvořenou podrobnou mapu domácnosti, můžete v ní definovat místa, kam nemá jezdit, případně kde nemá vytírat (například na kobercích). Tyto možnosti najdete v sekci Virtual wall/restricted area, kde jsou k dispozici tři nástroje:

 • Virtual wallvirtuální zeď, definovaná úsečkou mezi dvěma body. Za tuto čáru vysavač v žádném případě nezajede.
 • Vacuuming & mopping restricted area – obdélníková či čtvercová plocha, do které vysavač vůbec nebude zajíždět. Velikost, pozici i natočení této plochy lze uživatelsky nastavit.
 • Mopping restricted area – obdélníková či čtvercová plocha, ve které bude vysavač vysávat, ale nebude zde vytírat. Stejně, jako v předchozím případě lze velikost, pozici i natočení této plochy uživatelsky nastavit.

Area editor

Po vytvoření mapy provede software rozdělení prostoru do místností. Bohužel ne vždy odpovídá toto rozložení skutečnosti, takže je možné ho změnit, k čemuž slouží právě sekce Area editor. Jednotlivé místnosti zde můžete pojmenovat (Rename), což vám usnadní orientaci například při plánování automatického úklidu.

Při označení jedné místnosti ji lze rozdělit (Divide) úsečkou na dvě, nicméně problém bývá v tom, že rozdělovací čára musí probíhat od jedné zdi ke druhé, což bohužel není vždy možné. Po označení dvou místností je lze naopak spojit v jednu (Merge).

Scheduled cleanup

Jednou z výhod robotického vysavače je možnost nastavit automatický úklid v zadané dny a časy. Můžete tak nechat doma uklízet například v době, kdy jste v práci nebo ve škole. Nebudete tak obtěžováni hlukem a po návratu vás čeká dokonale vysmýčená domácnost.

Je možné definovat několik na sobě vzájemně nezávislých úklidů. U každého lze přitom zadat:

 • Repeat – dny v týdnu, kdy bude daný úklid prováděn.
 • Cleaning time – čas, kdy bude automatický úklid zahajován.
 • Cleaning program – zde můžete zvolit nejen to, které místnosti mají být uklizeny, ale také počet opakování (jednou, nebo dvakrát), sílu vysávání a intenzitu mopování.

My si nastavili automatický úklid takto:

 • V pondělí, ve středu a v pátek v 10:00 – úklid celého bytu nejvyšším sacím výkonem.
 • V úterý a ve čtvrtek v 10:00 – úklid celého bytu standardním sacím výkonem.
 • V sobotu ve 13:00 – úklid celého bytu standardním sacím výkonem.
 • V neděli ve 13:00 – úklid celého bytu nejvyšším sacím výkonem.
 • Každý všední den v 15:30 – úklid kolem klece osmáků na nejvyšší sací výkon.
 • O víkendu v 17:30 – úklid kolem klece osmáků na nejvyšší sací výkon.
 • Každý den ve 21:00 – úklid kolem klece osmáků na nejvyšší sací výkon s vytíráním.
 • Každý den ve 22:00 – úklid kuchyně na nejvyšší sací výkon s vytíráním.

Clean up along the edges

Přepínač Clean up along the edges zajišťuje uklízení podél okrajů místnosti. Když ho aktivujete a následně spustíte vysávání a/nebo vytírání, vysavač se zaměří pouze na okraje místností. Zásadní je, že se nutně nemusí jednat o fyzické okraje, tedy úklid podél zdí – rozhodující je v tomto směru rozdělení mapy, protože vysavač uklízí všude, kde končí/začínají jednotlivé místnosti.

Uklízení podél okrajů místnosti
Uklízení podél okrajů místnosti

Po dokončení úklidu se tento přepínač automaticky deaktivuje, takže následující úklidy proběhnou ve standardním režimu, tj. vysavač uklidí všechny místnosti po celé jejich ploše. Funkce se hodí pro občasné odstranění nečistot podél stěn a v rozích.

Secondary cleanup

Chcete-li uklidit obzvláště důkladně, můžete přepínačem Secondary cleanup aktivovat dvojitý úklid. Vysavač během něj uklidí vytyčené prostor dvakrát za sebou, což pochopitelně znamená dvakrát delší čas, vyšší spotřebu baterie, ale i lepší úklid.

Dvojitý úklid
Dvojitý úklid

Trochu nás zklamalo, že při dvojitém úklidu vysavač nejezdí do kříže, jak jsme to viděli u Roborocku S7. Alespoň ale projíždí místnosti po mírně odlišných trasách, díky čemuž je vysaje a vytře přeci jen o něco důkladněji než při běžném úklidu.

DND

DND je zkratka pro „Do Not Disturb“, tedy režim nerušit. Pokud si tuto funkci aktivujete, budete moci nastavit časy od kdy do kdy nebude vysavač mluvit. Nastavení má vliv pouze na hlasové informace podávané vysavačem, nikoli na jeho provozní hlučnost.

Create map a Reset map

Tyto dvě funkce v podstatě duplikují možnosti, jež jsme vám představili v kapitole Map list. Pomocí Create map můžete nechat vytvořit novou mapu, funkce Reset map pak slouží k vymazání a opětovnému vytvoření aktuální mapy.

 

Consumables statistics

Na vysavači je několik komponent, jež se v průběhu času opotřebovávají a je nutné je jednou za čas vyměnit. V sekci Consumables statistics (Statistiky spotřebního materiálu) najdete informace o tom, kolik času ještě jednotlivým komponentám zbývá.

Konkrétně se jedná o:

 • Side brush – boční kartáček s deklarovanou životností 180 hodin provozu.
 • Main brush – hlavní kartáč s deklarovanou životností 360 hodin provozu.
 • Dust compartment filter – prachový hepa filtr s životností 180 hodin provozu.

Na nutnost výměny jednotlivých komponent vás aplikace Mi Home upozorní formou notifikace. Následně můžete tuto součástku označit jako vyměněnou stiskem tlačítka Reset consumable v příslušné sekci. Z hlediska údržby robotického vysavače doporučujeme prostudovat naše články Jak se starat o robotický vysavač? Návod k údržbě1. díl a 2. díl.

Looking for the vacuum-mop

Pokud se vysavač někam zatoulá a vy ho nemůžete najít, mělo by být možné najít ho pomocí funkce Looking for the vacuum-mop. Po stisknutí by měl přístroj přehrát hlášku, na jejímž základě byste měli být schopni ho lokalizovat.

Podmíněný způsob používáme záměrně – v našem případě totiž tato funkce končila chybovou hláškou Poor network connection, please try again later. Z hlediska konektivity však bylo vše v pořádku – přístroj byl připojený k bezdrátové síti a všechny funkce, kromě této jediné, fungovaly na jedničku.

Vacuum-mop settings

V této sekci lze provádět některá nastavení vysavače, konkrétně:

 • Voice settings – vysavač během provozu prostřednictvím hlasu informuje o různých událostech, jako je dokončení úklidu, návrat na nabíjecí stanici či zaseknutí. V této sekci si můžete zvolit, jakým jazykem má mluvit – čeština bohužel chybí, na výběr je například angličtina, němčina, španělština, italština, polština, francouzština, turečtina, brazilská portugalština či ruština.
 • Voice on/off – tímto přepínačem lze zapnout/vypnout hlášky vysavače.
 • Volume adjustment – v této sekci je možné nastavit hlasitost hlasových informací podávaných vysavačem.
 • Vacuuming & mopping mode – volba režimu vysávání a vytírání. K dispozici je energeticky méně náročný Standard mopping mode, nebo Professional mopping mode, ve kterém vysavač při mopování vytírá do písmene Y, což je ale náročnější na spotřebu baterie.
 • Vibrating mopping mode – jak jsme již zmínili, Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro nabízí funkci sonického mopování, při kterém podložka s utěrkou vibruje, což by mělo zajistit lepší odstraňování zaschlých skvrn. Tuto funkci můžete, ale nemusíte využívat – zvolit si lze pomocí tohoto přepínače.
 • Device levelingkalibrace vysavače. Popisek k této funkci uvádí: „Položte vysavač na rovnou podložku a během kalibrace s ním nehýbejte. Poté, co vás hlas informuje o úspěšné kalibraci, vysavač restartujte.“
 • Remote Control – v tomto režimu můžete vysavač ovládat z telefonu podobným způsobem jako autíčko na dálkové ovládání, tj. jezdit s ním dopředu, dozadu a zatáčet do stran.

Stop map upload

Pokud si nepřejete, aby se uložené mapy nahrávaly na servery Xiaomi, můžete tomu zamezit aktivací této volby. Subjektivně k tomu však nevidíme důvod. Navíc je otázkou, zda pak budou mapy dostupné například při změně telefonu nebo při sdílení vysavače ostatním uživatelům.

Přečtěte si také  Nový robotický vysavač Xiaomi přichází s vylepšeným vytíráním
Nenahrávat mapu na servery
Nenahrávat mapu na servery

General Settings

Následující položky nemají žádné širší možnosti, takže si je projdeme v podobě bodového seznamu:

 • Device name – vysavač můžete pojmenovat. Pojmenování sice nemá žádný praktický vliv, víceméně se pouze zobrazuje v seznamu zařízení.
 • Manage location – v této sekci můžete definovat, ve které místnosti má vysavač své místo (tj. ideálně kde se nachází jeho nabíjecí základna).
 • Share device – vysavač lze sdílet s dalšími členy domácnosti, kteří ho poté mohou také ovládat. Musejí si však založit účet Xiaomi, na jehož číslo nebo e-mail pak přístroj nasdílíte. Více se dozvíte z článku Jak v Mi Home sdílet zařízení chytré domácnosti s ostatními?
 • Automation – pokud máte více zařízení chytré domácnosti od Xiaomi, můžete je vzájemně provázat pomocí automatizace. Například lze stanovit podmínky typu „Když zhasnu světlo v obýváku, zajeď tam uklidit.“
 • Firmware update – i vysavač může dostávat aktualizace, jež vylepšují jeho funkce a opravují chyby. V této sekci můžete zjistit, jakou máte aktuálně verzi firmwaru, a zda není k dispozici novější. My měli během testu verzi 4.3.3_0048.
 • Help & Feedback – nápověda (bohužel v angličtině) k nejčastějším problémům a možnost odeslání zpětné vazby – například nahlášení chyby.
 • Additional settings – informace o verzi pluginu, možnost zabezpečení heslem, informace o bezdrátové síti, nastavení časové zóny a možnost vytvoření zástupce na domovské obrazovce.
 • Favorites – přidání vysavače mezi oblíbená zařízení – v takovém případě se bude v aplikaci Mi Home zobrazovat na úvodní obrazovce.
 • Delete device – vymazání vysavače z aplikace Mi Home. Tímto krokem dojde k jeho odstranění a uvedení do továrního nastavení.

Robot v rámci Chytré domácnosti

Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro může být plnohodnotným členem chytré domácnosti. Kromě automatického úklidu v zadané dny a časy lze v rámci aplikace Mi Home nastavovat různé scénáře, závisející na stavu vysavače, nebo naopak jiných spotřebičů.

Lze tak vytvářet akce a reakce, jejichž podnětem může být:

 • Zahájení úklidu.
 • Ukončení úklidu.
 • Zahájení vysávání a mopování.
 • Zahájení mopování.

Pokud nastane zvolená situace, můžete na ni navázat reakce dalších spotřebičů chytré domácnosti – například zvýšit výkon čističky vzduchu po dobu úklidu, rozsvítit světla nebo vypnout větrák, aby nevířil prach. Pochopitelně to funguje jen s produkty navázanými přes aplikaci Mi Home.

Naopak vysavač může reagovat na akce jiných spotřebičů těmito reakcemi:

 • Návratem na nabíjecí stanici.
 • Vypnutím vysávání.
 • Vypnutím vysávání a mopování.
 • Zastavením mopování.
 • Zahájením úklidu.
 • Zahájením vysávání a mopování.
 • Zahájením mopování.

Příkladů využití je opět nespočet. Pokud například máte v předsíni chytrou žárovku, můžete si nastavit, aby při jejím rozsvícení (tj. lze předpokládat, že jste se vrátili domů) vysavač ukončil činnost a vrátil se na nabíječku.

Ačkoli to výrobce nikde (na webu ani na krabici) nedeklaruje, lze Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro propojit s platformou Google Home. Následně je možné přístroj ovládat prostřednictvím hlasových příkazů přes Asistenta Google.

Nastavení spolupráce s Asistentem Google je snadné – stačí k tomu aplikace Google Home, ve které připojíte platformu Mi Home. Pomocí hlasových příkazů (např. „OK, Google! Start vacuum cleaner!“) lze přístroj spustit, pozastavit i odeslat na nabíjecí stanici, což je nesmírně pohodlné. Stejně tak jsme byli schopni spouštět a zastavovat vysavač pomocí aplikace Mi Home pro Android TV.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro pohání integrovaný akumulátor s kapacitou 5 200 mAh. Dle výrobce by měla na jedno nabití zvládnout:

 • v tichém režimu: až 278 minut, během kterých uklidí až 196 m2
 • ve standardním režimu: až 213 minut, během kterých uklidí až 159 m2
 • v režimu středního výkonu: až 165 minut, během kterých uklidí až 129 m2
 • v režimu středního výkonu: až 126 minut, během kterých uklidí až 93 m2
Baterie s kapacitou 5200 mAh
Baterie s kapacitou 5200 mAh

Úklid bytu s volnou podlahovou plochou 36 metrů čtverečních trval vysavači kolem 41 minut. V režimu Turbo se vracel na nabíječku se zbývajícími 61 %, při přepnutí na režim Medium zbývalo na konci úklidu 75 %. Při dvojitém vysávání na režim Standard a současném vytírání do písmene Y s vibracemi skončil vysavač se zbývajícími 27 %.

Po dokončení práce se vysavač automaticky vrací na nabíječku, ke které se přitiskne kovovými kontakty na jeho zadní straně. Překvapilo nás však velmi pomalé nabíjení. Výpočty jsme došli k tomu, že nabít zcela vybitý vysavač na 100 % by mělo trvat přesně 7 hodin.

Postřehy z praktického používání

Recenze robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro probíhala dva týdny, během nichž přístroj pravidelně uklízel byt s volnou podlahovou plochou okolo 36 metrů čtverečních. Proti staršímu modelu Roborock S5 pozitivně překvapil nižší hladinou hluku.

Tento robotický vysavač zaujal především výrazně lepším mokrým úklidem. Ocenili jsme elektronické dávkování vody a možnost nastavit úroveň vlhčení utěrky. Vytírání do písmene „Y“ spolu s vibrováním podložky přineslo viditelně kvalitnější vytírání, které obzvláště vyniklo při dvojitém úklidu (škoda jen, že při něm vysavač nejezdil ve dvou na sebe vzájemně kolmých směrech). Možná bychom ocenili o něco větší nádržku na vodu, což by však obnášelo citelný zásah do konstrukce.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro vysává i vytírá
Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro vysává i vytírá

Pochválit musíme také vysávání – maximální sací výkon 3000 pascalů je rozhodně nadprůměrný a můžeme konstatovat, že vysavač sesbíral veškerý viditelný prach i nečistoty. Ocenili jsme snadné vysypávání nádobky a relativně tichý chod.

Jako velmi praktickou vnímáme možnost uklízet jen ve vybraných místnostech, ve zvolené obdélníkové oblasti či kolem určeného bodu. Hodit se může i specifické nastavení parametrů úklidu pro jednotlivé místnosti, možnost vytvářet virtuální zdi či zakázané oblasti.

Možnosti a schopnosti vysavače
Možnosti a schopnosti vysavače

Poněkud nás překvapilo chování vysavače v okamžiku, kdy během úklidu přišel čas automatického úklidu. Roborock S5 v takové situaci naplánovaný úklid ignoroval, což nám připadalo logické. Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro naopak přerušil stávající úklid a pustil se do naplánovaného. V původním úklidu pak nepokračoval a vrátil se na nabíječku. Subjektivně nám připadá rozumnější první varianta – tj. ignorování naplánovaného úklidu. Možná by mohla být v aplikaci možnost vybrat si, jak se v takové situaci má vysavač zachovat.

Kritizovat musíme chybějící indikaci vody v nádržce pro mokrý úklid. Vysavač také občas působil zmateně – někdy jako by se ztratil a hledal nabíječku nebo místo k úklidu i déle než deset minut. Nepotěšilo nás ani jeho zajetí pod nízkou sedačku, kde došlo k poškrábání „kapličky“ LIDARu.

Poškrábání „kapličky“ LIDARu
Poškrábání „kapličky“ LIDARu

Mírnou kritiku si zaslouží také aplikace Mi Home. Kromě chybějící lokalizace do češtiny musíme vytknout určitou nepřehlednost. Proti Roborocku S5 nám chyběla možnost poslat vysavač na určité místo, kde zastaví a počká na další instrukce.

Co ukázala recenze robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro?

Recenze ukázala především to, jak se posunuly technologie v tomto segmentu. Vysavač, využívající k orientaci v prostoru LIDAR, za cenu kolem sedmi tisíc korun zněl ještě pár let zpět jako sci-fi. Výrazná zlepšení jsme zaznamenali zejména u vytírání, s jehož výsledky jsme byli velmi spokojeni.

Co ukázala recenze robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro?
Co ukázala recenze robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro?

Pochvalu si zaslouží také vysávání – výkon 3000 pascalů by měl být dostatečný i pro úklid na kobercích s delším vlasem. Kladně hodnotíme možnost volby ze čtyř režimů či odlišné nastavení způsobu úklidu v jednotlivých místnostech. V mnoha případech najde využití také podpora více map.

Pomocí tohoto přístroje můžete ušetřit až několik hodin týdně, které byste jinak museli věnovat úklidu podlah. Pokud to vynásobíte cenou svého času, pak velmi pravděpodobně přijdete na to, že se tento pomocník přes svou nemalou cenu vyplatí během několika týdnů až měsíců. Jako bonus můžete mít vytřené podlahy a vysáté koberce třeba každý den.

S vysavačem Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro jsme velice spokojeni
S vysavačem Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro jsme velice spokojeni

Celkově vzato nám recenze robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro ukázala, že za relativně slušné peníze lze dnes pořídit nadprůměrně dobrý přístroj. Poměr ceny, výkonu a nabízených funkcí je v případě tohoto modelu vysloveně nadprůměrný.

Technické parametry Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro

 • Název produktu: Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro
 • Typ produktu: robotický vysavač
 • Rozměry: 353 × 353 × 96,5 milimetrů
 • Hmotnost: 3,6 kilogramů
 • Kapacita akumulátoru: 5 200 mAh
 • Výdrž na jedno nabití: až 278 minut (v tichém režimu)
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n v pásmu 2,4 GHz
 • Filtr: omyvatelný hepa filtr
 • Velikost nádobky na nečistoty: 450 ml
 • Velikost nádržky na vodu: 190 ml
 • Maximální sací výkon: 3000 Pa
 • Možnost uložení více map: ano, až pět
 • Hladina hluku: 62 dB
 • Jmenovité napětí: 14,4 V
 • Jmenovitý výkon: 35,6 W
 • Rozměry nabíjecí stanice: 150 × 80,5 × 101 milimetrů
 • Výstup nabíjení: 20 V @ 1,8 A

Cena a dostupnost Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro prodáváme v našich obchodech. V českém e-shopu ho nabízíme v bílé verzi za 7 118 Kč, v černé variantě stojí 7 688 Kč. Ve slovenském online obchodě ho pořídíte v bílé barvě za 288 eur a v černé za 311 eur.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-mop 2 Pro

od 6458 Kč
8.1

Suchý úklid

9.0/10

Mokrý úklid

7.7/10

Ovládání

7.0/10

Údržba

8.5/10

Cena

8.5/10

Klady

 • Vysoký sací výkon
 • Možnost uložení až 5 map
 • Kvalita mokrého úklidu
 • Relativně nízká hlučnost
 • Příznivý poměr ceny, výkonu a funkcí

Zápory

 • Aplikace pouze v angličtině
 • Chybí detekce hladiny kapaliny
 • Nefungovala lokalizace vysavače
 • Občas působil zmateně
 • Velmi pomalé nabíjení
Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Dana
Dana
8 měsíců před

Vysavač nesaje a překáží mu nábytek. Nevysaje ani tvrdé podlahy.

2
0
Napište nám svůj komentář!x