Tipy na nové aplikace #38: Filmoid, Mi Mover a Zkoušky z myslivosti

Máme tu poslední adventní neděli a s ní také 38. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám pravidelně představujeme nové zajímavé aplikace z Obchodu Google Play. Dnes to bude aplikace pro sledování filmů a seriálů Filmoid, nástroj pro přenos dat ze starého telefonu do nového Mi Mover a Testy pro zkoušky z myslivosti.

Filmoid – Filmy a Seriály

Dnešní přehled začneme aplikací, která je možná tak trochu na hraně, ale protože stahování filmů pro vlastní potřebu není v Česku v rozporu se zákonem, rozhodli jsme se ji zařadit. Jmenuje se Filmoid – Filmy a Seriály a dle popisku jde o „československou aplikaci na přehrávání filmů“.

Zásadní výhodou proti mnoha jiným podobným programům je, že poskytuje přehrávání filmů a seriálů v českém dabingu nebo s českými titulky. Databáze dostupných titulů je postupně rozšiřována a přístup je kompletně zdarma.

Autor jako hlavní výhody jmenuje:

  • Jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní.
  • Široký výběr z databáze filmů.
  • Podrobný popis každého filmu.
  • Filmy v českém dabingu a s titulky.
  • Stabilní a rychlé streamování.
  • Poskytované filmy jsou v HD kvalitě.

Aplikace Filmoid – Filmy a Seriály je v Obchodě Play jeden a půl týdne. Během této doby zaznamenala více než tisíc instalací a uživatelé ji hodnotí průměrnou známkou 4,8. Jen 4,1 MB velký balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Filmoid - Filmy a Seriály
Filmoid - Filmy a Seriály
Developer: Macoapps
Price: To be announced

Přesun do nového zařízení (Mi Mover)

Za druhou aplikací dnešního přehledu stojí společnost Xiaomi. Až dosud byl Mi Mover (Přesun do nového zařízení) k dispozici jen ta telefonech této značky, avšak nově je možné nainstalovat ho z Obchodu Play na jakékoli zařízení.

Popisek je v tomto případě velice výstižný: „Pomocí této aplikace můžete přenést téměř cokoli: obrázky, videa, hudbu, dokumenty, zprávy, kontakty, historii hovorů, události z kalendáře, poznámky, budíky, aplikace a spousty dalších souborů! Přesun do nového zařízení (Mi Mover) představuje bezpečný a spolehlivý způsob přenosu dat bez nutnosti připojení k internetu.“

Jak to funguje v praxi? Pokud si koupíte nový telefon Xiaomi, Redmi či Poco, můžete všechna data ze starého mobilu přesunout pomocí této aplikace. Stačí ji nainstalovat na obě zařízení a se zbytkem vám pomůže průvodce, jenž vás provede celým procesem.

Nástroj Přesun do nového zařízení (Mi Mover) byl publikován před necelými dvěma týdny a dosud si ho stáhlo přes deset tisíc uživatelů. Po prvních hodnoceních má průměrnou známku 3,7. Instalační balíček velký 12 MB můžete nainstalovat na telefony s Androidem 5.0 a novějším.

Testy pro zkoušky z myslivosti

Do třetice všeho dobrého tu máme českou aplikaci s výmluvným názvem Testy pro zkoušky z myslivosti. Stojí za ní rodinná společnost YAMACO Software, která má ve svém portfoliu několik podobných programů pro Android.

Popisek v Obchodě Play říká, že se jedná „o software pro žadatele o zkoušky z myslivosti za účelem následného získání loveckého lístku. Aplikace umožňuje uživateli nechat se opakovaně vyzkoušet z vybraných zkušebních předmětů, přičemž nabídne zvolený počet otázek pro každý předmět a otázky náhodně vybere z rozsáhlé databáze.“

Výsledky zkoušek a testů se automaticky ukládají a uživatel může snadno získat podrobnosti o svém odborném postupu a úrovni znalostí. Databáze čítá cca 1 300 otázek z celkem 6 zkušebních předmětů. Nutno podotknout, že bezplatná verze obsahuje pouze několik ukázkových otázek.

Aplikace Testy pro zkoušky z myslivosti je v Obchodě Play dva týdny. Během této doby zaznamenala jen něco přes deset stažení, takže zatím nemá k dispozici průměrnou známku. 19 MB velký balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 a vyšším.

Testy pro zkoušky z myslivosti
Testy pro zkoušky z myslivosti
Developer: YAMACO Software
Price: To be announced

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #43: Zamiluj si přírodu, Litoměřicko24.cz a Slopes
Tipy na nové aplikace #43: Zamiluj si přírodu, Litoměřicko24.cz a Slopes

Přesně měsíc po Vánocích tu máme čtvrtou neděli roku 2021, což na našem blogu XM.cz znamená, že vám budeme představovat Číst dál...

Tipy na nové aplikace #50: Hypernotes, Microsoft Whiteboard a OSpace
Tipy na nové aplikace #50: Hypernotes, Microsoft Whiteboard a OSpace

Máme tu neděli, a ta je na našem blogu už bezmála rok ve znamení nových aplikací, které se objevily v Číst dál...

Tipy na nové aplikace #44: DoveZL, RUNology a coreSpecs
Tipy na nové aplikace #44: DoveZL, RUNology a coreSpecs

Máme tu poslední lednovou neděli, a to na našem blogu už více než 3/4 roku znamená, že vám budeme představovat Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x