Tipy na nové aplikace #43: Zamiluj si přírodu, Litoměřicko24.cz a Slopes

Přesně měsíc po Vánocích tu máme čtvrtou neděli roku 2021, což na našem blogu XM.cz znamená, že vám budeme představovat zajímavé nové programy. Dnes to bude aplikace Zamiluj si přírodu plná aktivit, regionální zpravodajství Litoměřicko24.cz a nakonec program Slopes pro příznivce lyžování.

Zamiluj si přírodu

Dnešní putování po nových aplikacích začneme v českých luzích a hájích, a to doslova. Nezisková organizace Rezekvítek, zabývající se ekologickou výchovou a ochranou přírody, vydala mobilní aplikaci s vypovídajícím názvem Zamiluj si přírodu.

Oč jde, popisuje oficiální text v Obchodě Play: „Aplikace nabízí takové aktivity, ve kterých jde v prvé řadě o rozvíjení schopnosti soustředit pozornost na přírodu, uvědomovat si v ní detaily i celky, reflektovat její estetickou hodnotu a posílit její vnímání jako atraktivního místa.“

Jednotlivé hry jsou uspořádané tak, aby se daly třídit podle smyslu, který se ke vnímání přírody rozhodnete využívat (zrak, hmat, sluch, čich a chuť či kombinace), a podle živlu (oheň, země, voda, vzduch), kterému se chcete věnovat. Přednastavené jsou všechny smysly a živly.

Aplikace Zamiluj si přírodu je v Obchodě Play lehce přes jeden měsíc a za tu dobu si ji nainstalovalo více než sto uživatelů. S ohledem na malý počet hodnocení bohužel ještě nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 34 MB lze používat na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Zamiluj si přírodu
Zamiluj si přírodu
Developer: Rezekvítek z.s.
Price: To be announced

Litoměřicko24.cz

Také druhá dnešní aplikace pochází z Česka a přímo se na něj zaměřuje – konkrétně na Litoměřicko v Ústeckém kraji. Název naznačuje, že vychází z webu Litoměřicko24.cz, na kterém najdete články a reportáže z tohoto regionu.

Z popisku se dozvíte, že „Díky našim partnerům natáčíme zpravodajství z okresu a propagujeme nejen jejich aktivity, ale také okres Litoměřice napříč celou republikou. Regionální televize Ústecka vysílá v mnoho IPTV sítích, dodáváme zpravodajství do satelitní Regionální televize CZ a samozřejmě jsme také u poskytovatelů televize po internetu, jako je SledováníTV nebo LepšíTV.“

Aplikace Litoměřicko24.cz je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala jen něco přes deset stažení. Ani ona tedy kvůli nízkému počtu hodnocení nemá průměrnou známku. 15 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Litoměřicko24.cz
Litoměřicko24.cz
Developer: Jan Dostal
Price: To be announced

Slopes

Do třetice všeho dobrého se podíváme do zahraničí, odkud pochází aplikace Slopes: Ski Tracker, Resort Maps, Snow Conditions. Jak naznačuje již její plný název, zaměřuje se na aktivní lyžaře, které zajímají jejich sportovní výkony.

Servis XM.cz

Můžete sledovat různé statistiky, včetně průměrné a nejvyšší rychlosti, nejdelší jízdy, nejvyšší nadmořské výšky a dalších parametrů. K dispozici je také mapa, ve které můžete sledovat, kde jste byli, jak rychle jste se pohybovali a další údaje.

Jde také o komunitní aplikaci, ve které lyžaři mohou hlásit podmínky na svahu a dávat tak ostatním vědět, jaký je v daném místě sníh či jestli jsou na trase nějaké problémy. Aplikace je sice zdarma, všechny funkce však získáte až v rámci předplatného, které přijde na bezmála 400 korun měsíčně.

Aplikace Slopes: Ski Tracker, Resort Maps, Snow Conditions je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo více pět tisíc uživatelů. Po prvních desítkách hodnocení se může chlubit průměrnou známkou 4,3. Balíček velký 34 MB lze používat na zařízeních s Androidem 7.0 a vyšším.

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Rozdíly: Xiaomi 12 vs. Xiaomi Mi 11: evoluce, nebo revoluce?
Rozdíly: Xiaomi 12 vs. Xiaomi Mi 11: evoluce, nebo revoluce?

Po týdenní přestávce jsme tu opět s nedělním seriálem Rozdíly. Tentokrát si porovnáme novou vlajkovou loď v segmentu mobilních telefonů Číst dál...

Které telefony dostaly ve 44. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 44. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu druhé listopadové pondělí, a to je správný okamžik ohlédnout se za tím, které telefony dostaly v uplynulém týdnu Číst dál...

Které telefony dostaly ve 32. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly ve 32. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu první pracovní den nového týdne, a to je na našem blogu XM.cz už tradiční okamžik, kdy se díváme Číst dál...

Apple AirPonds Pro 2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x