Články

Tipy na nové aplikace #50: Hypernotes, Microsoft Whiteboard a OSpace

Máme tu neděli, a ta je na našem blogu už bezmála rok ve znamení nových aplikací, které se objevily v Obchodě Google Play. Dnes vás čeká poznámková aplikace Hypernotes, digitální tabule Microsoft Whiteboard a nové cloudové úložiště OSpace.

Hypernotes

Uplynulé týdny byly celkem chudé na novinky, proto výjimečně nezačínáme českým programem. Podíváme se do sousedního Německa, kde působí společnost Zenkit, která stojí za poznámkovou aplikací Hypernotes.

Hned v úvodu je vhodné podotknout, že tato aplikace je určená především pro práci v týmu, kde umožní snadné strukturování dokumentů a poznámek na jednom místě. Může fungovat také jako „databáze znalostí“, v jejímž rámci uživatelé sdílejí své know-how.

K hlavním výhodám patří například obousměrné propojení souvisejících poznámek, včetně možnosti automatických návrhů na jejich spojení. Spolupráce může fungovat na úrovni úkolů, poznámek a poznámkových bloků.

Aplikace Hypernotes je v Obchodě Play necelý týden, během kterého zaznamenala více než sto stažení. S ohledem na malý počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 6,9 MB lze používat na zařízeních s Androidem 5.1 a vyšším.

Hypernotes
Hypernotes
Developer: Zenkit
Price: Free

Microsoft Whiteboard

Druhá aplikace dnešního přehledu se jmenuje Microsoft Whiteboard a funguje jako nekonečné plátno nebo tabule libovolného tvaru. Na jeho ploše mohou týmy spolupracovat – vizuálně vyjadřovat myšlenky či nápady a sdílet je prostřednictvím cloudu.

Aplikace je koncipována pro práci s dotykovým perem, ale podobně snadno ji lze používat i pomocí prstů. Nechybí možnost přidávání textů, poznámek a anotací. Jednotliví členové týmu mohou vše upravovat a komentovat přímo na plátně v reálném čase, bez ohledu na to, kde právě jsou.

Digitální plátno je určeno pro efektivní schůzky a poutavou výuku. Pomůže týmům pořádat schůzky, vizualizovat nápady a pracovat tvůrčím způsobem díky využívání poznámek, obrazců, šablon a dalších možností. Lze ho také využít jako tabuli pro výuku, kde kromě psaní rukou nabídne poznámky, nálepky a další možnosti.

Přečtěte si také  Tipy na nové aplikace #34: Czemoji Samolepky, Moje VUT a Čeština

Microsoft Whiteboard je pro Android k dispozici necelé dva týdny a zatím si ho stáhlo více než deset tisíc uživatelů. Ti ho hodnotí průměrnou známkou 2,3, což není úplně lichotivé. Jen 3,2 MB velký soubor je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

Microsoft Whiteboard
Microsoft Whiteboard

OSpace

OSpace je nová aplikace pro stejnojmenné cloudové úložiště. Cloudový disk vám umožní bezpečně ukládat soubory a snadno k nim přistupovat prostřednictvím pěkného a jednoduchého rozhraní. Budete je také moci bezpečně sdílet se skupinami přátel, studenty nebo zaměstnanci.

Sledujte nás na Telegramu

Funkce skupiny umožňuje pozvat a přidat nekonečné množství lidí, kteří budou mít možnost procházet nahrané složky a soubory. Pochopitelně lze některé členy nastavit jako správce, což jim dovolí nahrávat a organizovat soubory.

Celkem logicky vytanou na mysli otázky, kolik vlastně toto cloudové úložiště stojí a jak velký prostor poskytuje zdarma. Oficiální stránky sice uvádějí tři tarify (zdarma, za 5,99 a 9,99 dolarů měsíčně), ale bohužel neposkytují odpověď ani na jednu z otázek. Snad se to tedy v dohledné době dozvíme.

Aplikace OSpace je v Obchodě Play přesně jeden týden, během kterého zaznamenala jen něco přes padesát stažení. S ohledem na malý počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 54 lze používat na zařízeních s Androidem 6.0 a vyšším.

OSpace
OSpace
Developer: PNIX
Price: Free

Předchozí Tipy na nové aplikace

Přečtěte si také  Tipy na nové aplikace #6: Clyma Weather, Déčkofoťák a Sestav si svůj svět

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Bezplatná poradna Xiaomi

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x