3 (ne)známé produkty Xiaomi: čistička vzduchu, lampička a detektor

Máme pro vás dvě zprávy – obě dobré. První dobrá zpráva pro tento den zní: je pátek! A druhá, že jsme pro vás připravili další pokračování cyklu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Představíme vám v něm novou verzi čističky vzduchu, chytrou lampičku a detektor plynu.

Xiaomi Mi Air Purifier 2S – čistička vzduchu

Společnost Xiaomi ve středu oznámila novou verzi svého úspěšného produktu Mi Air Purifier. Čističku vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2S lze považovat za upgrade modelu Mi Air Purifier 2, který byl představen minulý rok a v našem e-shopu ho seženete za 3999 Kč.

Xiaomi Mi Air Purifier 2S
Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Nová verze Mi Air Purifier 2S pokračuje v designovém jazyce svých předchůdců a je vybavena OLED displejem, stejně jako Mi Air Purifier Pro. Obrazovka ukazuje množství polétavého prachu s průměrem menším než 2,5 mikrometrů, teplotu a vlhkost. Má laserový senzor, který pomáhá při přesné detekci částic menších než 0,3 μm.

Nová verze čističky vzduchu
Nová verze čističky vzduchu

Zařízení se připojuje k Wi-Fi a umí přes Internet komunikovat s aplikací v chytrém telefonu, kde můžete sledovat stav ovzduší a čističku na dálku ovládat. Verze 2S je vybavena senzorem okolního světla, který dokáže reagovat na podmínky automatickou úpravou jasu obrazovky. Tím je zajištěno, že podsvětlení nezůstane v noci příliš jasné a nebude narušovat spánek osob v místnosti. Zařízení se chlubí hodnotou CADR (Clean Air Delivery Rate) 310m³/h a vystačí tak na prostor o rozměrech 21 až 32 metrů čtverečních. Proti předchozím modelům Mi Purifier 2 a Mi Purifier Pro se však jedná o nižší hodnoty. Verze 2 má CADR 406 m³/h a může pokrývat plochu 48 m2, zatímco verze Pro má CADR 500 m³/h a je tak schopna pokrýt vnitřní prostor s plochou do 60 m2.

Mi Air Purifier 2S
Mi Air Purifier 2S

Xiaomi Mi Air Purifier 2S je vybaven jemnějším třívrstvým filtrem, který umí zachytávat částice, jako jsou alergeny, srst, formaldehyd, prach, pyl a cigaretový kouř. Nový produkt také přidal identifikaci filtru přes RFID, což zjednodušuje operaci resetu počítadla.

Cena se pohybuje kolem 3000 Kč
Cena se pohybuje kolem 3000 Kč

Pokud jde o cenu, Xiaomi Mi Air Purifier 2S má přijít na 899 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 3000 Kč. Gadget bude k dispozici od 11. listopadu 2017.

Xiaomi Yeelight Candlelight Lamp – romantická lampička

Také druhý produkt dnešního přehledu je novinkou uplynulého týdne. Jedná se o lampičku Xiaomi Yeelight Candlelight Lamp. Yeelight je jednou ze společností pod ekosystémem Mi a značka je známa svými chytrými žárovkami, lampami a LED pásky. Aktuální produkt směřuje spíše k minulosti, neboť imituje lampu s tradiční svíčkou. Proti svícení svíčkou však Yeelight Candlelight Lamp nabízí moderní design a především absolutní bezpečnost.

Xiaomi Yeelight Candlelight Lamp
Xiaomi Yeelight Candlelight Lamp

Lampička má podobnou konstrukci jako Xiaomi Yeelight Bedside Lamp, matné stínítko však nahrazuje transparentním. Průhledný kryt v tomto případě nehraje jen ochrannou funkci, ale slouží také k ovládání – Xiaomi Yeelight Candlelight Lamp se totiž zapíná a vypíná jeho otočením. Na spodní straně je k vidění štěrbina pro provedení resetu a hlavní vypínač.

Zapínání lampičky
Zapínání lampičky

Lampa je napájena lithium-iontovou baterií o kapacitě 2100 mAh, která ji na jedno nabití udrží rozsvícenou po dobu až 8 hodin (s úrovní jasu 60%). Akumulátor se nabíjí prostřednictvím portu microUSB na základně. Stejně, jako ostatní produkty společnosti Yeelight, i tento lze ovládat z aplikace v telefonu, kde si můžete vybrat z různých připravených režimů, zahrnujících například režim večeře, režim koupelny a režim spánku atd. Díky technologii Bluetooth Low Energy Mesh můžete propojit několik lampiček dohromady a ovládat je společně. Pokud tedy například chcete vytvořit svítící cestičku, vedoucí do ložnice, bez rizika požáru, je tato lampa ideálním řešením.

Lampička přijde na 720 Kč
Lampička přijde na 720 Kč

Xiaomi Yeelight Candlelight Lamp se bude prodávat za 219 čínských jüanů, tedy asi 720 Kč. Zahájení prodejů se očekává 15. prosince 2017.

Bazar XM.cz

Xiaomi MiJia Honeywell Gas Leak Detector – detektor plynu

Podle statistik z letošního roku byla více než polovina domácích požárů způsobena únikem plynu. Abychom mohli zabránit této situaci, je velmi důležité její včasné rozpoznání. Řešením může být detektor úniku plynu Xiaomi MiJia Honeywell Gas Leak Detector.

Xiaomi MiJia Honeywell Gas Leak Detector
Xiaomi MiJia Honeywell Gas Leak Detector

Díky citlivým snímačům může toto zařízení velmi rychle identifikovat únik plynu. Podporuje standard ZigBee a snadno se integruje do systému Smart Home. V místnosti nezabere mnoho místa. Malá a praktická konstrukce (80 x 29 x 20 mm při 90 gramech) umožňuje montáž na stěnu nebo na strop.

Upozornění na mobil
Upozornění na mobil

Detektor úniku plynů Mijia Honeywell byl důkladně testován na rychlost reakce a detekce plynu ve vzduchu. Zařízení má vestavěný reproduktor a světelný indikátor, takže na nebezpečí reaguje světlem i zvukem. Díky podpoře Wi-Fi vám může poslat třetí typ signálu – oznámení na váš chytrý telefon. Chcete-li tuto funkci aktivovat, stáhněte si speciální aplikaci MiJia a proveďte spárování. Oznámení o hrozbě tak dostanete kdykoli a kdekoli (kde je připojení k Internetu).

Detektor plynu
Detektor plynu

Navíc díky inteligentním zásuvkám Aquara můžete nastavit synchronizaci mezi detektorem úniku plynu a například klimatizačním zařízením nebo digestoří. Klimatizace nebo digestoř se v takovém případě mohou automaticky aktivovat.

V NIS Store je tento detektor plynu k předobjednání za cenu 39 dolarů, tedy asi 860 Kč.

Který ze tří výše uvedených produktů se vám líbí nejvíc?

Zdroje: gizmochina.com, xiaominews.su, xiaomininja.com, gizmochina.com, xiaominews.su, xiaomi-mi.com.

Rozbalili jsme Xiaomi Mi 10T Pro: s čím přichází podzimní vlajková loď?
Rozbalili jsme Xiaomi Mi 10T Pro: s čím přichází podzimní vlajková loď?

Rozbalování nejrůznějších produktů se na našem blogu XM.cz stává pomalu ale jistě zavedenou tradicí. Tentokrát jsme rozbalili a podívali se Číst dál...

Telefon Redmi Note 8 představí už za týden! Odhalujeme další podrobnosti
Telefon Redmi Note 8 představí už za týden! Odhalujeme další podrobnosti

Už ve čtvrtek 29. srpna by měl být v Číně představen nový telefon Redmi Note 8. Jeho hlavním lákadlem bude Číst dál...

Telefon Xiaomi Mi 9 oficiálně představen! Konkurenci drtí na všech frontách

Xiaomi dnes v Číně představilo svou vlajkovou loď pro rok 2019 - telefon Xiaomi Mi 9. Přináší to nejlepší, co Číst dál...

Redmi Note 10 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x