MIUI 10 – tipy a triky: jak nastavit přenosný hotspot

Většina chytrých telefonů je dnes připojena k internetu – ať už přes Wi-Fi nebo mobilní data. Jednou z výhod je, že umí poskytovat toto připojení dalším zařízením, jako jsou tablety a notebooky. Režimu se říká přenosný hotspot (případně česky „přístupový bod“) a v tomto díle tipů a triků vám ukážeme, jak ho nastavit.

Jak nastavit přenosný hotspot?

Jak to vlastně funguje? V podstatě úplně jednoduše: telefon je k internetu připojen přes mobilní data či bezdrátovou síť a sám, podobně jako jakýkoli Wi-Fi router, vysílá do svého okolí svou vlastní bezdrátovou síť. K té se pak mohou připojit další zařízení. Sdílet tímto způsobem lze mobilní datové připojení, ale také Wi-Fi. Ještě, než režim přenosného hotspotu aktivujete, doporučujeme provést jeho nastavení.

Jak nastavit přenosný hotspot?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Přenosný hotspot.
 3. Zde otevřete sekci Nastavit hotspot.

Co zde můžete nastavit?

 • SSID – název bezdrátové sítě, který uvidíte z ostatních zařízení, z nichž se budete připojovat. Pokud chcete připojit zařízení, ze kterých se běžně připojujete doma, můžete si zjednodušit život tím, že nastavíte stejný název sítě.
 • Zabezpečení – určitě nedoporučujeme nechávat Žádné zabezpečení. To by se k vašemu hotspotu mohl připojit a čerpat vaše data kdokoli, kdo bude poblíž. Doporučujme zvolit WPA2 PSK.
 • Heslo – pokud zvolíte zabezpečení WPA2 PSK, budete moci určit heslo pro přístup do vámi vytvořené Wi-Fi. Pokud chcete připojit zařízení, ze kterých se připojujete doma, můžete si zjednodušit život tím, že nastavíte stejné heslo, jako máte na domácí Wi-Fi.
 • Identifikace zařízení – doporučujeme ponechat na výchozí hodnotě.
 • Vybrat pásmo přístupového bodu – jestliže se k Wi-Fi budou připojovat pouze zařízení schopná komunikace na frekvenci 5,0 GHz, můžete zvolit tuto možnost. Pokud ale budete připojovat i starší zařízení, je z důvodu kompatibility lepší ponechat 2,4 GHz.

Jak zapnout přístupový bod?

Když máte hotspot nastavený, můžete ho zapnout a začít tím poskytovat bezdrátovou síť pro všechna ostatní zařízení, jako jsou notebooky, tablety, případně další gadgety s Wi-Fi konektivitou.

Jak zapnout přenosný hotspot?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Přenosný hotspot.
 3. Aktivujte volbu Přenosný hotspot.

Jak omezit objem přenesených dat?

Pokud máte omezený objem přenesených dat, můžete nastavit limit i na poskytované Wi-Fi. Je to však nutné udělat ještě předtím, než zapnete režim přenosného hotspotu. Nastavení pak platí od příštího zapnutí.

Jak omezit objem přenesených dat?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Přenosný hotspot.
 3. Otevřete sekci Jednorázový datový limit.
 4. Aktivujte volbu Jednorázový datový limit.
 5. V sekci Objem nastavte nejvyšší povolený objem přenesených dat.
 6. V sekci Při překročení vyberte, zda se má hotspot po dosažení limitu vypnout, nebo jestli má jen upozornit.

Jak zjistit zařízení, připojená k hotspotu?

Chcete mít přehled o tom, kdo se připojil k vámi vytvořené bezdrátové síti? I na to výrobce myslel a připravil jednoduchou možnost kontroly, včetně případného blokování.

Jak zjistit zařízení, připojená k hotspotu?

Xiaomi Mi Watch S1 Active
 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Přenosný hotspot.
 3. Otevřete sekci Připojená zařízení.

Zařízení jsou v seznamu prezentována jejich MAC adresou, to jest jedinečným identifikátorem jejich síťové karty. Pokud si některé z nich ve své síti nepřejete, můžete ho klepnutím odpojit a současně s tím přidat na seznam blokovaných. Takové zařízení se pak k vaší síti už nepřipojí (seznam blokovaných zařízení najdete v sekci Nastavení-Přenosný hotspot-Připojená zařízení-Blokované).

Mimochodem v sekci Nastavení-Přenosný hotspot-Připojená zařízení-Omezení počtu připojených zařízení můžete nastavit maximální povolený počet zařízení, který se smí připojit k vaší bezdrátové síti.

Jak vypnout automatické vypínání hotspotu?

Pokud není hotspot využíván žádným zařízením, je po určité době automaticky deaktivován. Děje se tak z důvodu úspory elektrické energie – telefon, který je na jedné straně připojen k datům a na straně druhé poskytuje bezdrátovou síť, má podstatně vyšší spotřebu baterie. Pokud ale potřebujete, aby byl hotspot dostupný permanentně, můžete toto chování změnit.

Jak vypnout automatické vypínání hotspotu?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Přenosný hotspot.
 3. Deaktivujte volbu Automaticky vypnout hotspot.

Další díly seriálu MIUI 10 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 10 – tipy a triky, budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit už za týden, tedy v úterý 5. března.

MIUI 14 – tipy a triky: Aktivní displej a možnosti jeho nastavení
MIUI 14 – tipy a triky

Ve třetím pokračování tipů a triků pro nejnovější verzi grafické nadstavby MIUI se podíváme na jednu z nejoblíbenějších funkcí, kterou Číst dál...

MIUI 11 – tipy a triky: aplikace Počasí a možnosti jejího nastavení
MIUI 11 – tipy a triky

Máme tu v pořadí 43. pokračování tipů a triků pro MIUI 11, jehož hlavním tématem bude aplikace Počasí a možnosti Číst dál...

MIUI 11 – tipy a triky: aplikace Fotoaparát a její nastavení
MIUI 11 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu znamená jediné: přinášíme vám dalších pět tipů a triků pro telefony Xiaomi Číst dál...

Xiaomi Mi Band 7

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Blanka
Blanka
4 let před

Keď zapnem hotspot na mobile, automaticky sa mobil odpojí od wifi. Keď som pripojená cez dáta, funguje to. Mám Redmi 5 plus. Ako zamedziť odpojovaniu wifi?

Blanka
Blanka
4 let před

Môj starý router nekomunikuje s najnovším tabletom, tak som ho chcela pripojiť takýmto spôsobom. Ostatné zariadenia v domácnosti – mobily, PC a notebooky sa na router dokážu pripojiť, len najnovší tablet nie. Ideme meniť providera, tak s tým dôjde aj na výmenu routra. Zatiaľ ale aspoň takto som si to poriešila.

Blanka
Blanka
4 let před

Mala som router s tabletom v servise, snažili sa to všelijako ponastavovať, ale márne. Ich záver bol v tom, že je router starý a že sa nový tablet naň nedokáže pripojiť. Za túto “opravu” som zaplatila 30 eur a už to ďalej neriešim, počkám na nového providera, v ulici nám zavádzajú optické káble a len čo sa oteplí, mali by ich sprevádzkovať. Patria Telekomu, tak prejdeme tam a namiesto platenia za pevnú linku, ktorú využívame len na pripojenie DSL, a poplatku za internet inému providerovi budeme mať za rovnakú sumu vysokorýchlostný internet plus televíziu.
Ďakujem za odpoveď, aj za článok o nastavení hotspotu, veľmi mi pomohol.

Blanka
Blanka
4 let před

Ešte doplním, že tablet sa cez hotspot na mobile cez dáta pripojí a beží rýchlo.

Blanka
Blanka
4 let před

Router je Edimax AR-7286Wn8,
Tablet ASUS Transformer Mini, mobil Xiaomi Redmi 5 plus. Ale o mobil nejde, ten sa pripojí v pohode rovnako ako zvyšné 4 patriace ostatným členom rodiny, rovnako ako počítač, dva notebooky a jeden tablet. Problém je len tablet ASUS. Ďakujem.

Blanka
Blanka
4 let před

Nevadí, ďakujem za snahu a ochotu pomôcť.

Standa
Standa
4 let před

Mám obrácený dotaz.

Jak zařídit, aby mobil od Xiaomi připojený na hotspot na mobilu jiné značky nezačal žrát mobilní data jako divá.

U mobilů ostatních značek s Androidem je to jednoduché: Nastavení -> Využití dat -> Omezení sítě -> Měřené sítě Wi-Fi. (Starší mobily to měly v Nastavení Wi-Fi -> Pokročilá nastavení).

Ale u MIUI jsem toto nastavení nikde nenašel, a mobil jak na potvoru zrovna spustil aktualizaci systému, a během 10 minut sežral 1 GB. Jediné, co jsem našel, je možnost povypínat automatické aktualizace.

U mobilů ostatních značek chybí Jednorázový limit dat, takže jsem nenašel rozumné řešení.

Peter
Peter
4 let před

Dobrý deň,syn si kúpil Mi8 Lite a telefón mu ukazuje že sa nedá na Slovensku vytvoriť 5 GHz prístupový bod,má nadstavbu Global 10.2.
Viete poradiť?
P. S. :Tých problémov je viac…

Tomáš
Tomáš
4 let před

Tak s temi sdilenymi daty, mam redmi note 5. Doted jsem klasicky sdilel wi-fi protoze bydlim v najmu kde je dost slaby signal, tak jsem si pomahal tak, ze jsem dal mobil
do vedlejsi mistnosti nez mam pc a sdileni wi-fi normalne fungovala. Ale ted s nejnovejsi miui to neje, takze problem heni v tom ze by to nedokazal telefon, ale ze nekdo kdo o tom rozhoduje to proste utnul (pekna svinarna mimochodem). Takze pomalu uvazuju o downgradu.

Tomáš
Tomáš
4 let před

Ano je to tak, měl jsem vypnutá data, zapnutou wi-fi kterou jsem využíval + hotspot. ted s verzí 10.3 to nelze – okamžitě při zapnutí jednoho se vypne druhé (tedy wi-fi – hotspot). Přitom tento krok nechápu, místo toho aby system zlepšovali, tak ho osekají.

Tomáš Kučera
Tomáš Kučera
3 let před

Dobrý den,
pořídil jsem si nový PC HP a chtěl bych se přes telefon připojovat k internetu. Hotspot jsem vytvořil, telefon se s pc propojí. V hlášení sítě v pc je ” bez internetu” ačkoliv v telefonu jsou zapnutá a nelze se připojit. Zkoušel jsem změnu nastavení DNS v pc na 8.8. …. a nepomohlo to.
Moc děkuji za radu
Tomáš

Tomáš Kučera
Tomáš Kučera
3 let před

pardon – jedná se o redmi note 5a

22
0
Napište nám svůj komentář!x