Recenze Xiaomi Mi Band 4: chytrý náramek zašel o další krůček dál

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 byl jedním z nejočekávanějších produktů tohoto roku. Jaký je v praxi – splnil, nebo snad dokonce překonal očekávání? V čem vyniká a jaké jsou jeho slabé stránky? Na to vám odpoví naše podrobná recenze Xiaomi Mi Band 4, založená na bezmála měsíčním aktivním testování.

Recenze Xiaomi Mi Band 4
Recenze Xiaomi Mi Band 4

Balení

Posun náramku Mi Band 4 je zjevný už při rozbalování, neboť s krabičkou si čínský gigant dal o dost více práce než u loňského modelu. Protáhlé ploché balení má v horní bílé části vyobrazený náramek a v dolní stříbrnou číslici čtyři, hrající při odrazech světla všemi barvami.

Xiaomi Mi Band 4 v krabičce
Xiaomi Mi Band 4 v krabičce

Na bocích jsou zdůrazněny hlavní „taháky“ této generace, ke kterým patří:

 • Barevný dotykový displej
 • Zobrazování notifikací z telefonu
 • Automatické sledování spánku a kroků
 • Odolnost při ponoření až do 5 atmosfér
 • Podpora různých režimů cvičení
 • Monitor srdečního tepu

Na zadní straně se mimo jiné dočtete, že náramek je kompatibilní s telefony s Androidem 4.4 nebo vyšším a Apple iOS 9.0 či novějším. Bez zajímavosti není ani fakt, že Mi Band 4 pro Xiaomi vyrábí dobře známý čínský výrobce Huami.

Rozbalujeme

Recenze Xiaomi Mi Band 4 samozřejmě začíná dychtivým rozbalováním. Po vysunutí spatříme krabičku, rozdělenou do tří částí. Mi Band 4 je v prostřední části, zabalený do sáčku, přičemž jeho tělo je již vsazeno do silikonového náramku. V další části najdeme uživatelskou příručku a pouhé čtyři centimetry dlouhý nabíjecí kabel a koncovkou USB (ovšem tradičně bez adaptéru).

Takto je Xiaomi Mi Band 4 zabalen
Takto je Xiaomi Mi Band 4 zabalen

Náramek je dodáván v zapnutém stavu, takže pokud se cestou k zákazníkovi vybije, bude prvním úkolem po rozbalení jeho nabití. Výrobce očividně počítá s tím, že cesta k zákazníkovi nepotrvá déle než 21 dnů, které by Mi Band 4 měl na jedno nabití vydržet.

Ač je krabička větší a na první pohled působivější, samotný obsah balení působí proti předchozí generaci o něco obyčejnějším dojmem. Ale to není nic zásadního, co by bylo na škodu. Máme rozbaleno, takže recenze Xiaomi Mi Band 4 může začít!

Máme rozbaleno, takže recenze Xiaomi Mi Band 4 může začít!
Máme rozbaleno, takže recenze Xiaomi Mi Band 4 může začít!

Provedení

Z hlediska designu je náramek na první pohled velice podobný předchozí generaci – tedy Mi Bandu 3. Největším rozdílem je pochopitelně barevná obrazovka. Co nás ale zaujalo, byl fakt, o kolik více je proti minulé verzi vidět prostor zhasnutého displeje při pohledech pod různými úhly. Možná bylo kvůli barvám nutné použít průhlednější krycí sklo, ale působí to rozhodně hůř.

Prostor displeje je překvapivě viditelný
Prostor displeje je překvapivě viditelný

Samotné tělo náramku je vyrobeno z polykarbonátu a je velké 4,5 × 1,8 centimetru, vysoké zhruba 1 centimetr a váží 10 gramů. Řemínek z termoplastického polyuretanu, respektive silikonu, je dlouhý asi 25 centimetrů, široký 1,8 cm a používá stejné zapínání jako Mi Band 3. Připraveno je celkem 12 dírek, které by měly vyhovovat zápěstím o obvodu 15,5 až 21,6 centimetru. I s náramkem váží Mi Band 4 něco málo přes 22 gramů, tedy skoro stejně jako loňská verze.

Tělo náramku Xiaomi Mi Band 4
Tělo náramku Xiaomi Mi Band 4

Tělo lze z náramku vyjmout – není to sice úplně snadné, nicméně časem to jistě nacvičíte. Pokud jste měli Mi Band 3, pak vás možná potěší, že řemínek pro Mi Band 4 je s ním zcela kompatibilní. Řemínek je pochopitelně vyměnitelný a v českých e-shopech i na zahraničních serverech ho pořídíte v nespočtu různých provedení.

Redmi 9

Úplně jsme však nepochopili jednu zdánlivou maličkost: ačkoli výrobce přesunul nabíjecí konektor na spodní část těla, nepřinesl Mi Band 4 magnetickou nabíječku a je nutné ho kvůli doplnění energie poměrně krkolomně vyndávat.

Nabíjecí konektor se přesunul na spodní stranu
Nabíjecí konektor se přesunul na spodní stranu

Barevná obrazovka

Největší změnou proti třetí generaci je obrazovka, která je konečně barevná. Jedná se o RGB AMOLED displej s úhlopříčkou 0,95, na kterém se zobrazuje 120 × 240 obrazových bodů, čemuž odpovídá poměrně solidní jemnost 282 ppi. Jde o víceméně běžný dotykový displej, schopný zobrazovat 16 milionů barev.

Největší změnou je barevná obrazovka
Největší změnou je barevná obrazovka

Největším problémem předchozích dvou generací náramku Mi Band byl postupně se „vysvěcující“ displej. Bohužel s ohledem na délku testování nemůžeme říci, zda stejným problémem bude trpět i Mi Band 4. Výrobce se chlubí maximálním jasem až 400 nitů a můžeme potvrdit, že je to opravdu znát. Obrazovka je čitelná i za jasného slunečního dne, navíc je možné její jas uživatelsky regulovat.

Obrazovka je dobře čitelná
Obrazovka je dobře čitelná

Obrazovka je dotyková, krytá 2,5D temperovaným sklem s ochranou proti otiskům prstů. Ta zjevně funguje – Mi Band 4 se „zapatlával“ očividně méně než loňská generace. Otázkou je, jak dlouho bude ochranný povrch fungovat.

Recenze Xiaomi Mi Band 4 - 2,5D sklo
Recenze Xiaomi Mi Band 4 – 2,5D sklo

Úplně zmizelo tlačítko, které měl Mi Band 3 pod obrazovkou. To je nyní realizováno softwarově, takže k rozsvícení obrazovky se stačí dotknout náramku v podobné části, v jaké byla u Mi Bandu 3 prohlubeň. U Mi Bandu 4 slouží ke dvěma věcem: probuzení náramku a návratu na předchozí obrazovku.

Hardwarová výbava

Náramek má vlastní softwarové řešení, z hlediska hardwaru se může pochlubit 512 KB operační paměti a 16 MB ROM, do které však nelze nic ukládat. Další významný upgrade se odehrál v konektivitě – Mi Band 4 podporuje nejnovější Bluetooth 5.0, který je rychlejší a úspornější. Je však zpětně kompatibilní, což znamená, že ho můžete spárovat i s telefony, podporujícími pouze starší normu.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4

Napájení zajišťuje lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 135 mAh, která je sice větší než u předchozí generace, avšak s ohledem na vyšší spotřebu barevné obrazovky slibuje stále stejných 20 dnů běžného provozu na jedno nabití, které by nemělo trvat déle než dvě hodiny.

Xiaomi Mi Band 4 je dále vybaven těmito senzory:

 • Tříosý akcelerometr a tříosý gyroskop – slouží k počítání kroků.
 • PPG (photoplethysmogram) snímač srdeční frekvence – slouží k měření tepu.
 • Kapacitní senzor přiblížení.

Kromě toho se v těle skrývá ještě vibrační motorek, používaný k notifikacím a buzení.

Na spodní straně najdete konektor pro nabíjení. Kvůli jeho přesunu není Mi Band 4 kompatibilní s nabíječkami pro Mi Band 3, který měl nabíjecí konektory na jedné z hran. Vedle konektoru je ještě poměrně robustní snímač tepové frekvence.

Poco F3
Snímač tepové frekvence a konektor pro nabíjení
Snímač tepové frekvence a konektor pro nabíjení

Spárování a uvedení do provozu

Ke spolupráci mezi náramkem a telefonem slouží již tradičně aplikace Mi Fit, která je k dispozici jak pro Android, tak i pro Apple iOS. Celý proces probíhá prakticky identicky, jako u předchozí generace, takže si ho projdeme jen v bodech.

 • Nejprve je nutné přihlásit se účtem Mi/Xiaomi. Pokud ho nemáte, můžete si ho přímo z aplikace založit.
 • Následně se ocitnete v aplikaci, kde v sekci Profil zvolíte Přidat zařízení. Na další obrazovce pak vyberete, že chcete párovat Náramek.
 • Mi Fit poté vyhledá dostupné náramky ve svém okolí. Aby spároval ten správný, je nutné potvrdit připojení klepnutím na obrazovku Mi Bandu.
 • Po úspěšném spárování dojde k provedení obnovení nastavení Mi Bandu 4 do výchozího stavu.
 • Pak vás aplikace seznámí s novinkami: možností zamknout náramek při sundání, podporou šesti sportovních režimů a ovládání hudby na mobilu.
 • Následně proběhne zjištění aktualizací a pokud jsou nějaké dostupné, tak i aktualizace firmwaru. Tento proces trval v našem případě skoro dvě minuty.

Tím jsme náramek spojili s aplikací Mi Fit v mobilním telefonu a můžeme se pustit do recenze Mi Band 4. Každopádně na základě zkušeností s Mi Bandem 3 nedoporučujeme párovat ho přes nastavení Bluetooth, neboť to často způsobovalo výpadky či úplnou nefunkčnost.

Největší rozdíly mezi Mi Band 3 a Mi Band 4

Pojďme si v bodech projít největší rozdíly mezi loňskou a letošní verzí náramku Mi Band. Tím vám současně odpovíme na otázku, proč byste měli (anebo neměli) investovat do dražší verze.

 • Mi Band 4 vs. Mi Band 3
 • Obrazovka: barevná vs. monochromatická
 • Velikost obrazovky: 0,95″ vs. 0,78″
 • Rozlišení obrazovky: 120 × 240 vs. 80 × 128
 • Bluetooth: 5.0 vs. 4.2 BLE
 • Baterie: 135 mAh vs. 110 mAh
 • Měření plavání: ano vs. ne
 • Ovládání hudby v mobilu: ano vs. ne

Je tedy zjevné, že největší změnou je barevná obrazovka s vyšším jasem a jemnějším rozlišením. Z hlediska konektivity oceníte Bluetooth 5.0, pokud máte telefon s podporou tohoto standardu – pak se můžete těšit na vyšší stabilitu připojení a delší dosah. Větší baterie není ani tak výhodou, jako spíš nezbytností – musí totiž „živit“ energeticky náročnější obrazovku.

Struktura nabídky náramku Mi Band 4

Pojďme si postupně projít všech sedm výchozích sekcí, které najdete v nabídce náramku. K pohybu v hlavní nabídce slouží gesto tahem prstu nahoru/dolů, do podřízených sekcí se dostanete klepnutím. Virtuální tlačítko pod obrazovkou slouží k probuzení náramku a návratu zpět.

 • Vzhled první obrazovky můžete ovlivnit – v aplikaci i v hodinkách je možné zvolit různé číselníky, zobrazující čas, datum, ušlé kroky, případně další údaje.
 • Druhá sekce Status zobrazuje informace o vašich výkonech: počet ušlých kroků, vzdálenost v metrech, spálené kalorie a počet upozornění na nečinnost.
 • Třetí sekce Heart rate slouží k měření tepu. Po aktivaci začne snímač tepové frekvence na spodní straně měřit průtok krve rukou a na tomto základě vypočítá tepovou frekvenci. Měření je doprovázeno animací.
 • Čtvrtá sekce Workout slouží k měření sportovních aktivit. Konkrétně jsou podporovány následující sporty: běh, běh na běžeckém pásu, jízda na kole, chůze, cvičení v posilovně a plavání. V tomto módu náramek sleduje aktivitu, měří průběžně tepovou frekvenci, případně tam, kde to dává smysl, zaznamenává pomocí GPS v mobilním telefonu i absolvovanou trasu.

Počasí, notifikace a další

 • Pátá sekce Weather zobrazuje aktuální počasí a předpověď na následující čtyři dny. K aktualizaci údajů je nezbytné propojení s mobilním telefonem, neboť data jsou stahována z internetu.
 • Šestá sekce Notifications umožňuje přístup k posledním dvaceti notifikacím, které náramek přijal z telefonu. Mi Band 4 umí, stejně jako jeho předchůdce, zobrazovat upozornění na nové SMS, ale i z řady dalších komunikačních programů. Bohužel i v této verzi jsou problémy se zobrazováním českých znaků, a to jak při spojení s Androidem, tak i iOS.
 • Poslední sekce More dává přístup k dalším funkcím náramku, jako je zapnutí režimu nerušit (DND přímo pro náramek), nastavení budíku (Alarm), ovládání hudebního přehrávače v telefonu (Music), stopky s možností měření času na jedno kolo (Stopwatch), minutka (Timer), nalezení připojeného telefonu (Find device) či nastavení (Settings).

Nastavení náramku

V sekci Settings najdete proti předchozí verzi o něco více položek, což plyne z toho, že má barevnou obrazovku se širšími možnostmi nastavení.

 • Brightness – dovoluje nastavit jas obrazovky v pěti krocích. Vyšší jas samozřejmě znamená větší spotřebu baterie a tím i kratší výdrž na jedno nabití. Na druhou stranu displej náramku s nastaveným nejvyšším jasem přečtete bez problémů i na přímém letním slunci.
 • Lock screen – aktivace zámku obrazovky. Bez zámku lze náramek probudit klepnutím na tlačítko, které se však často aktivuje i při kontaktu s vodou. To může vadit při plavání, které Mi Band 4 umí nově měřit. Pokud si aktivujete zámek, bude k odemknutí nutné kromě stisku tlačítka ještě přetáhnout prst po obrazovce.

  Mi Band 4 podporuje plavání
  Mi Band 4 podporuje plavání
 • Reboot – další novinkou Mi Bandu 4 je možnost restartu náramku.
 • Factory reset – tato položka obnoví tovární nastavení náramku, takže se bude chovat a fungovat úplně stejně, jako byste ho právě rozbalili z krabičky. To je užitečné v případech, kdy nastanou problémy, nebo při párování náramku, který byl původně spárován s jiným telefonem.
 • Regulatory – zobrazí informaci o certifikaci náramku.
 • About – ukáže verzi firmwaru a MAC adresu Bluetooth adaptéru náramku.

Aplikace Mi Fit

Ke komunikaci mezi náramkem a telefonem slouží, jak je již nějaký ten pátek zvykem, aplikace Mi Fit. Ta je zdarma dostupná pro operační systémy Android a iOS. Nedávno prošla poměrně zásadní aktualizací na verzi 4.0, která přinesla markantní změny v uživatelském rozhraní. Ta má, bohužel, svůj vliv i na to, že řada položek není lokalizována do češtiny.

Po spuštění probíhá synchronizace mezi telefonem a náramkem, během které je korigován zobrazovaný čas, aktualizována předpověď v náramku a uloženy ušlé kroky do cloudu. Bez telefonu a této aplikace je náramek v podstatě skoro k ničemu, což ovšem u chytrého náramku není nic překvapivého.

Na úvodní obrazovce můžete vidět aktuální počet ušlých kroků, délku spánku a výsledek posledního měření tepu. Po klepnutí na jednotlivé položky lze prohlížet další podrobnosti a historická data v denních, týdenních a měsíčních přehledech.

U chůze můžete sledovat, jak jste se pohybovali v průběhu dne, v případě sledování spánku lze zjistit, kolik času jste strávili hlubokým a kolik lehkým spánkem. Aplikace poskytuje také zpětnou vazbu v podobě doporučení – například vás upozorní, pokud chodíte spát moc pozdě.

Redmi Note 10

Sekce Profil

Patrně nejzásadnější z hlediska nastavení náramku Mi Band 4 je sekce Profil, ve které můžete spravovat svá zařízení. V případě náramku je zde zobrazován stav baterie a v sekci Chytrý náramek Mi Smart Band 4-Band display settings můžete měnit vzhled zobrazovaného číselníku. V nabídce je jich 45, takže si určitě vyberete, a pokud by vám tato nabídka nestačila, můžete si nainstalovat aplikaci MiBand4, jež přináší dalších téměř 200 ciferníků.

Můžete si také Nastavit cíle v podobě počtu kroků, které chcete denně ujít (dle odborníků by to mělo být asi 7500 kroků). Při dosažení kýžené hodnoty náramek zavibruje a zobrazí motivační animaci. Kromě toho můžete sledovat, kolik dnů za sebou se vám povedlo cíl splnit.

Aplikace také podporuje soutěžení s přáteli – funguje to tak, že si navzájem poskytnete a naskenujete QR kódy z obrazovky a následně můžete sledovat své aktivity. To však v předchozí generaci nefungovalo úplně podle našich představ, u této verze jsme funkci netestovali.

Další důležité funkce náramku Mi Band 4

Hlavní možnosti nastavení a konfigurace najdete v sekci Profil po klepnutí na název náramku. Položek je skutečně mnoho, takže si je projdeme jen stručně v bodech:

 • Odemknutí obrazovky – pokud máte na telefonu nastavený zámek obrazovky (což vřele doporučujeme), můžete ho vypnout v případě, kdy je náramek v dosahu telefonu.
 • Příchozí hovor – náramek může vibracemi a upozorněním na displeji upozorňovat na příchozí hovory. Konečně jsme se dočkali a po jedné z aktualizací umí Mi Band 4 zobrazovat jméno volajícího, ačkoli je jazyk telefonu nastaven na češtinu. Volitelně lze nastavit zpoždění a neoznamování hovorů z neznámých čísel.
 • Připomenout událost – vlastní systém připomínek, kde můžete definovat čas a text, který se zobrazí na displeji náramku. Kromě jednorázových upomínek je možné nastavit i opakované s denní/týdenní/měsíční/roční periodou.

Oznámení aplikací a další funkce

 • Budík – buzení vibracemi je příjemné a má tu výhodu, že na rozdíl od klasického budíku neruší ostatní osoby, které s vámi sdílejí místnost či lože. Kromě času lze nastavit také automatické opakování budíku ve zvolené dny (například jen všední).
 • Upozornění aplikací – velice oblíbená funkce, která posílá na displej náramku oznámení z vybraných aplikací, jako je například WhatsApp nebo Facebook Messenger. Můžete si tak číst, co vám kdo napsal, celkem pochopitelně ale nelze z Mi Bandu nijak reagovat. Aby vše fungovalo, je nejprve nutné aplikaci povolit přístup k oznámením. Následně musíte povolit Upozornění aplikací a dovolit běh na pozadí, s čímž vám pomůže návod. Pak si přes Správa aplikací vyberete programy, jejichž oznámení má náramek zobrazovat. Bohužel ani v této verzi se korektně nezobrazují znaky s českou diakritikou. Co ovšem musíme ocenit, je spolehlivost oznamování – během měsíc trvající recenze Xiaomi Mi Band 4 se nám ani jednou nestalo, že by se oznámení nezobrazilo.
 • Oznámení o nečinnosti – náramek vás může upozornit, pokud jste během hodiny neudělali jistý minimální počet kroků. V takovém případě je vhodné vstát a projít se. Můžete si nastavit čas, kdy vás má takto upozorňovat (například během pracovní doby) a dobu, kdy si nepřejete tato upozornění dostávat.

Upozornění na příchozí SMS

 • Příchozí SMS – Mi Fit vám může na náramek posílat doručené krátké textové zprávy. Bohužel ani v tomto případě na ně nelze nijak reagovat a počítat nelze ani s podporou českých znaků. Oznamování však fungovalo naprosto spolehlivě.
 • Vibrovat pří zvonění budíku – touto funkcí můžete aktivovat vibrace na náramku v případě, kdy na telefonu zvoní budík. Budete tak probouzeni dvěma způsoby: telefonem a náramkem současně.
 • Oznámení o dosažení cíle – pokud za den ujdete počet kroků, který jste si stanovili, může vás na to náramek upozornit vibrací a animací.

Další funkce a možnosti nastavení

Pojďme si ještě v bodech projít další možnosti nastavení, které jsme odhalili během recenze Xiaomi Mi Band 4.

 • Najít náramek – pokud je náramek v dosahu telefonu, můžete na něm aktivovat vibrace, na jejichž základě ho snadněji najdete.
 • Viditelný – náramek se z hlediska Bluetooth konektivity nastaví po spárování jako neviditelný, což je naprosto logické. Pokud ho ale budete chtít z nějakého důvodu zviditelnit, máte možnost.
 • Umístění náramku – zde si můžete zvolit, zda Mi Band 4 nosíte na zápěstí levé, nebo pravé ruky.
 • Zvednout zápěstí pro info – náramek můžete probudit nejen poklepáním, ale také zvednutím zápěstí – stejně, jako kdybyste se chtěli podívat na hodinky. Protože ale v noci může být rozsvícení obrazovky rušivé, můžete si zde nastavit hodiny, kdy má Mi Band 4 na toto gesto reagovat.

Měření srdečního tepu, počasí a další

 • Měření srdečního tepu – výše jsme si ukázali, jak si pomocí náramku můžete jednorázově měřit srdeční tep. Možnosti jsou však o něco širší – lze například zapnout spánkového asistenta, který díky tepové frekvenci lépe identifikuje váš spánek a jeho průběh. Kromě toho je možné nechat si automaticky měřit puls v zadané frekvenci. Volitelně lze také zapnout detekci aktivity a varování při překročení určité tepové frekvence. Nutno upozornit, že opakované měření tepu se bude citelně podílet na rychlejší spotřebě baterie.
 • Noční režim – v zadaných (typicky nočních) hodinách může být jas náramku automaticky snížen, aby nedocházelo k oslňování.
 • Zvonění při nalezení zařízení – zde si můžete vybrat, jakým zvukem bude zvonit telefon, pokud z náramku spustíte jeho vyhledávání.
 • Spustit na pozadí – pokud vám nefungují notifikace, upozornění na hovory nebo SMS, je zde připraven jednoduchý návod, jak vše správně nastavit, aby systém na telefonu aplikaci neukončoval. Postup najdete také v našem článku Jak zabránit ukončování aplikací?

Zobrazení, počasí a další

 • Nastavení zobrazení – zde je možné určit, jaké položky mají či nemají být zobrazovány v nabídce náramku, případně lze změnit jejich pořadí.
 • Nastavení počasí – zadání města, pro které chcete zobrazovat aktuální a předpověď počasí a volba jednotek teploty. Bohužel Xiaomi nikde neprozrazuje, jaký zdroj pro informace o počasí používá.
 • Laboratoř – zde najdete funkce, které se aktuálně testují. V době vzniku této recenze zde byl například zámek náramku.

Co Mi Band 4 umí?

Xiaomi Mi Band 4 počítá ušlé kroky, na jejichž základě vypočítává překonanou vzdálenost a spálené kalorie. Díky snímači tepové frekvence umí měřit srdeční tep, a to buď manuálně, nebo v pravidelných intervalech. Nechybí ani automatické sledování spánku, nicméně lidem, pracujícím ve vícesměnném provozu, bude opět chybět možnost měření spánku v průběhu dne.

Recenze Xiaomi Mi Band 4 na XM.cz
Recenze Xiaomi Mi Band 4 na XM.cz

Ani letošní Mi Band 4 nemá integrovanou GPS, takže měření vzdáleností nebude úplně přesné, neboť vychází jen z počítání kroků. K dispozici je však možnost sledování trasy aktivity s pomocí GPS chytrého telefonu, takže můžete sledovat svá cvičení, pokud vám nevadí nosit s sebou mobil.

Náramek umí sledovat spánek
Náramek umí sledovat spánek

Další oblastí, kde Mi Band 4 vyniká, je počet podporovaných tréninkových režimů. Můžete sledovat následující cvičení: běžecký pás, venkovní běh, cyklistika, chůze, plavání v bazénu, a obecné cvičení. To se nemusí zdát jako vysoký počet, ale předchůdce nebyl schopen sledovat plavání v bazénu nebo obecná cvičení.

Přesnost měření je poměrně vysoká a snese srovnání i s několikanásobně dražšími zařízeními, vybavenými větším počtem snímačů. Pochopitelně měření vzdálenosti a rychlosti je nutné brát s jistou rezervou, neboť náramek není vybaven přesnou GPS.

Notifikace a oznámení aplikací

Jednou z nejoblíbenějších funkcí je zobrazování notifikací z mobilního telefonu. Začněme upozorněním na příchozí hovor, kde Mi Band 4 po poslední aktualizaci aplikace Mi Fit už umí zobrazovat jméno volajícího. Přímo z náramku lze hovor odmítnout.

Poco X3 Pro
Z náramku lze ovládat hudbu a umí zobrazovat jméno volajícího
Z náramku lze ovládat hudbu a umí zobrazovat jméno volajícího

Mi Band 4 také umí ukazovat obsah doručených SMS a zpráv z uživatelem vybraných aplikací – například z WhatsAppu či Facebook Messengeru. V těchto případech však bohužel stále chybí podpora českých znaků, místo kterých se zobrazují čtverečky. Každopádně notifikace během naší recenze Xiaomi Mi Band 4 fungovaly na jedničku a proti předchozí generaci očividně spolehlivěji.

Oznámení však lze pouze číst, není na ně možné jakkoli reagovat. To ovšem není – s ohledem na velikost obrazovky – nic překvapivého. Na tak malý displej se přeci jen klávesnice pro psaní textů prostě nevejde. Příjemné je, že každému typu notifikace lze nastavit vlastní vzor vibrací, takže je od sebe poznáte, aniž byste se museli dívat na obrazovku.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Během recenze Xiaomi Mi Band 4 jsme se snažili náramek zatěžovat podobně, jako běžný uživatel. Letošní verze má sice o téměř čtvrtinu větší kapacitu akumulátoru, avšak s ohledem na barevný AMOLED displej výrobce deklaruje shodnou výdrž „až 20 dnů“.

V praxi jsme si potvrdili, že to není hodnota, kterou by si čínský výrobce „vycucal z prstu“. Po jedenácti dnech od nabití zobrazoval náramek 73 zbývajících procent, což znamená, že spotřeboval 27 %. Při rovnoměrné spotřebě 2,5 % denně by tak bez větších potíží měl dosáhnout až čtyřicetidenní výdrže, což je silně nadprůměrná hodnota. Nám se nakonec vybil po 28 dnech, a to posledních 14 dnů měřil tep v desetiminutovém intervalu. Plné nabití vybitého náramku z USB portu počítače trvalo asi 45 minut.

Významný podíl na výdrži má pochopitelně to, jak náramek budete používat. Pokud si například zapnete automatické měření tepu každých deset minut, vzroste jeho spotřeba tak, že vydrží na jedno nabití odhadem dva týdny.

Negativně budeme hodnotit nabíječku. Když už výrobce přesunul nabíjecí konektory na spodní stranu náramku, očekávali jsme, že přijde s magnetickým konektorem, díky kterému nebude nutné vyjímat tělo z řemínku. Bohužel to se nestalo – tělo je nutné vyndat a následně umístit do nabíjecího lůžka. Nadále tak bude docházet ke (zbytečnému) opotřebovávání řemínku kvůli nabíjení. Škoda, že Xiaomi nevyužilo příležitost posunout se v tomto směru na vyšší úroveň.

Praktické zkušenosti

Recenze Xiaomi Mi Band 4 probíhala celý měsíc, abychom vám mohli přinést dostatek zkušeností s tím, jaký vlastně je. Chválit rozhodně budeme obrazovku a její skvělou čitelnost, která je proti předchozí verzi o hodně velký kus dál. Velkým kladem je pak možnost nastavení intenzity svícení, což minulé verze nenabízely. Příjemným zpestřením je možnost změny ciferníku ať už přes oficiální, nebo alternativní aplikaci.

Rozhodně musíme chválit obrazovku
Rozhodně musíme chválit obrazovku

S náramkem jsme se běžně sprchovali, koupali i myli nádobí. Vodě čelil statečně a z hlediska odolnosti tedy nelze absolutně nic vytknout. Podobně na tom byly – až na světlé výjimky v podobě několika vadných kusů – i předchozí generace. Ač jsme během recenze Mi Band 4 rozhodně nešetřili, neobjevil se na jeho těle či obrazovce žádný viditelný škrábanec. Odolnost tedy hodnotíme jako zcela dostatečnou.

Malou poznámku si neodpustíme k obslužné aplikaci Mi Fit, která relativně nedávno prošla velkou změnou. Subjektivně nám její struktura nepřipadá úplně logická – ocenili bychom například samostatnou sekci s historií všech zaznamenaných hodnot. Stávající verze nabízí historii v jednotlivých sekcích – zvlášť pro kroky, zvlášť pro spánek atd., což je trochu komplikované.

Základní parametry v bodech

Poco X3

Pojďme si na závěr shrnout základní parametry náramku Xiaomi Mi Band 4.

 • Obrazovka: 0,95″ RGB AMOLED dotykový displej s rozlišením 120 × 240 obrazových bodů, jemnost 282 ppi, jas až 400 nitů
 • Krycí sklo: 2,5D tvrzené sklo s ochranou proti otiskům prstů
 • Materiály: tělo polykarbonát, pásek termoplastický polyuretan
 • RAM: 512 KB
 • Interní paměť: 16 MB
 • Připojení: Bluetooth 5.0 (zpětně kompatibilní se staršími verzemi)
 • Senzory: tříosý akcelerometr, tříosý gyroskop, PPG snímač tepové frekvence, kapacitní snímač přiblížení
 • baterie: 135 mAh, Lithium-polymerová, nabíjení přes POGO konektor
 • Odolnost vůči vodě do 5 ATM
 • Kompatibilita: Android 4.4 nebo vyšší či iOS 9.0 nebo vyšší
 • Rozměry a hmotnost: šířka náramku 18 mm, délka pásku 155 – 216 mm, hmotnost 22,1 g

Závěr recenze Xiaomi Mi Band 4

Již řadu let přináší Xiaomi chytré náramky, které dokážou zaujmout svými parametry a příznivou cenou. Povedlo se to i letos – Mi Band 4 přinesl barevný displej s vynikající čitelností na slunci a posunul se tak o další krůček blíž k náramkům střední třídy. Přesto si dokázal zachovat mimořádně příznivou cenovku.

Xiaomi Mi Band 4 si bere to nejlepší ze svých předchůdců a přidává další argumenty, proč při výběru chytrého náramku sáhnout právě po tomto produktu. Kromě takřka neuvěřitelné výdrže na jedno nabití a odolnosti proti vodě je to především atraktivní cena, která v průběhu následujících měsíců bude dále klesat.

Z hlediska funkcí nechybí asi nic, co bychom od náramku této kategorie čekali: počítání kroků, sledování spánku, měření tepu, podpora celé řady sportovních aktivit. Samozřejmě integrovaná GPS by přinesla vyšší přesnost, ale na druhou stranu by zvýšila cenu a posunula tak Mi Band 4 do jiné kategorie.

Jedinou podstatnou výtku tak budeme mít k nabíjecímu konektoru. Mi Band 4 by si zasloužil pohodlnější dobíjení nabíječkou s magnetickým konektorem. Bohužel to se nestalo, takže i letos bude nutné tělo náramku poměrně komplikovaně vyndávat z řemínku.

Kdy, kde a za kolik?

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 pořídíte v našem e-shopu, kde jeho cena již klesla na 1020 korun včetně DPH. Pokud si ho objednáte do 16:00, můžete ho mít už následující pracovní den doma a potvrdit či vyzkoušet si tak na vlastní oči vše, co vám již prozradila naše recenze Xiaomi Mi Band 4.

Xiaomi Mi Band 4 v e-shopu XM.cz
Xiaomi Mi Band 4 v e-shopu XM.cz
Xiaomi Mi Band 4: nový chytrý náramek oficiálně představen! Co nabízí?

Čínský gigant dnes na tiskové konferenci v Pekingu představil dlouho očekávaný chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4. S ohledem na Číst dál...

Xiaomi Mi Band 4 na fotkách: opravdu bude mít barevný displej?

Ačkoli jsme přesvědčeni o tom, že na představení nové generace chytrého náramku Xiaomi Mi Band 4 si ještě nějaký ten Číst dál...

Okoukal se vám Mi Band 4? Aplikace MiBand4 přináší téměř 200 ciferníků

Největší novinkou letošní verze chytrého náramku Mi Band je barevný displej, který zásadně rozšiřuje schopnosti tohoto příslušenství. Majitelé se tak Číst dál...

Xiaomi Mi Band 4

1020 Kč
7.6

Design a zpracování

8.0/10

Uživatelské rozhraní

6.5/10

Propojení s chytrým telefonem

7.5/10

Výdrž baterie

8.5/10

Cena

7.5/10

Klady

 • Vynikající poměr ceny a nabízených funkcí
 • Barevný AMOLED displej s vysokým jasem
 • Sledování mnoha parametrů (kroky, spánek, tep)
 • Velmi nadprůměrná výdrž baterie
 • Široké možnosti přizpůsobení (ciferníky)

Zápory

 • Aplikace Mi Fit by snesla řadu vylepšení
 • Provedení nabíječky
 • Komplikovanější vyjímání náramku z řemínku
 • Čtverečky místo českých znaků
Xiaomi Mi Band 6
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
125 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
MK
MK
2 let před

Jaký je rozdíl mezi čínskou a global verzí náramku? Několik shopů to takto inzeruje s tím, že global verze je dražší a nikde jsem nedohledal proč.
Díky za odpověď

DanBlack
DanBlack
2 let před

@MK…
Rozdil je hlavne v nastavenem jazyce…global verze je v anglictine, cinska v cinstine. (pri CZ jazyce v mobilu)

DanBlack
DanBlack
2 let před

S vydrzi to nebude tak zhave…prvni nabijeni po 15 dnech (zustatek 19%) a ted mam 44% (12dnu od nabiti).

Jinak LOCK funkce je na neco uplne jineho – zamknuti naramku pri sundani z ruky! (Zamek „nahoru-dolu“ funguje jen pri aktivite plavani, jinak si ve vode display vesele blika…)
Baleni 3+4 mi prislo skoro stejne, na rozdil od 1+2 (ktere byly ve stylovem boxiku).
Nepritomnost GPSky beru jako plus – odpadaji otravne aktualizace aGPS (mel jsem BIPy).
Bluetooth 5.0 ma subjektivne vetsi dosah a stabilnejsi spojeni.
Nabijecka me taky zklamala, kdyz uz jsou kontakty ze spodni strany… Mozna bude lepsi verze jsko volitelne prislusenstvi. 😉

DanBlack
DanBlack
2 let před

@KK…
Ja mam global verzi, ale podle diskusi na ceskem MiUi foru pokud neni mobil v ENG tak je naramek v cinstine.
Spousta lidi chtela usetrit a ted jsou prekvapeni… 🙂

Anonymní
Anonymní
2 let před

Ta výdrž není tak slavná jak zde popisují ale i tak slušné při plném využívání všeho co nabízí jsem se dostal na 12 dní

Jiri
Jiri
2 let před

Dobry den,

Mam prosim par dotazu:

1) pri sportovni aktivite, jaka je frekvence mereni HR? (napr kazdou vterinu, ci á 5 vterin atp)

2) pocita spalene kalorie na zaklade HR a stanovenych pasem (aerobni/anaerobni etc) dle veku?

Predem dekuji,
JR

Luk
Luk
2 let před

Měření mám notifi and fitness v pro verzi a nastaveno měření neustále tj každou 0.2 sekundy měří… jinak po 30s
Jinak denní kalorií sedí, jedl jsem 3500kcal a nepribiral spise opak 2kg za tyden dolu, naramek rikal ze denně fungují na 4096 zvýšil jsem na 4500kcal a držím váhu, přidal jsem na 5000 a pribiram 2-5kg mesic… ne tuku!

Vlado
Vlado
2 let před

Mne naramok meria kroky ked sa sprchujem alebo ked na to strieka voda zo sprchy alebo ked soferujem v aute. Ma to takto pocitat?? Lp sprche mam aj o 300 krokov viac

Vlado
Vlado
2 let před

Ok jasne.ale vy nemate taky problem? Alebo nepoznate niekoho kto ma? Trasenie rukou alebo kvapkajuca voda aby ratala ako kroky.. ano nie je drahy ale tak az tak ze by sa naramok mylil?alebo mam vadny kus? Cital som viacero ludi to ma ale nikto nema riesenie.. mozno to xiaomi fixne nejak fw ale neviem.predtym som nikdy naramok nemal.mam galaxy watch a tam som za zarial nezameral co mi to rata kroky navyse ako tu

Kryštof
Kryštof
2 let před

Je možné na náramku aktivovat funkci – oznámení ztráty spojení bluetooth? Chtěl bych aby mi náramek oznámil když se můj telefon dostane z dosahu – kdybych ho někde zapomněl.

Jessica
Jessica
2 let před

Dobrý den, zeptám se na spálené kalorie při cvičení. Jak moc je to přesně oproti fitbitu? Protože fitbit počítá v kcal a mi band v cal. Co myslíte že je na toto přesnější fitbit nebo mi band 4? Kamarádka má fitbit a spálila za hodinu přes 400 kcal a já se stejnou zátěži za stejný čas 200 cal..

M.B.
M.B.
2 let před

Dobrý den, dnes 1.8.2019 proběhla na Mi band 4 aktualizace firmware tak bych se chtěla zeptat co se na náramku mělo změnit?

Lada
Lada
2 let před

Přestal mi vybrovat náramek jak to opravit

kasobik
kasobik
2 let před

Uveďte prosím přesný postup jak přesvědčit náramek aby se mnou komunikoval aspoň anglicky a ne stále jenom v čínštině?

Pavel
Pavel
2 let před

Ovladani hudby v mobilu pres naramek nefunguje pokud na naramku mate zaplou aktivitu workout. To mi prijde hodne nedomyslene. Pokud treba beham, zapnu mereni aktivity workout/running, tak nemuzu preskakovat skladby na mobilu co si poustim do usi. Skoda :(. Pokud jde o mereni tepovky, tak ta je take v zatezi hodne mimo (nepouzitelne).

Milan
Milan
2 let před

Dobrý den,
nemáte pravdu https://www.miuios.cz/miband-4-cinska-verze-27658#p439578
Stačí telefon přepnout do EN, případně použít soft třetích stran.
Pěkný den MD

Jan
Jan
2 let před

Dobrý den,
u většiny prodeců levných náramků už se objevuje i měření krevního
tlaku.Proč toto měření stále chybí?

Ros Tin
Ros Tin
2 let před

Dobrý večer,s produktem jsem velice spokojen jen se chci prosím zeptat, v aplikaci Mi Fit při zaznamenávání trasy všechny údaje přesně sedí kromě uvedených parametrů Převýšení a Stoupání,dokáže náramek počítat tyhle parametry?Když jsou tam uvedené bez výsledku..?
Předem díky za odpověď. 🙂

Ros Tin
Ros Tin
2 let před

Právě jsem neměl jen u toho Převýšení a Stoupání žádné zapsané údaje, jen pomlčky.A to jsem jel na kole do převýšení 445m n. m.
Tak jestli to nebude někde v nastavení…Mám Xiaomi Mi A3.
Přeji hezký zbytek dne.

Luboš
Luboš
2 let před

Recenze pěkná jako vždy. Náramek mám asi týden a oproti trojce je to velký krok dopředu
hlavně v displayi. Jde snadno přečíst na přímém slunci. Ale zklamala mě odolnost sklíčka, již po pár dnech mám na displayi vlásečnicové škrábance, měl jsem za to, že bude odolnější, aspoň jak na telefonech.

Mája
Mája
2 let před

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jak funguje to měření tepu? Mně se zdá, že moc ne, ale možná to používám špatně.
Děkuji za odpověď

Martin
Martin
2 let před

Při měření HR u sportu mi pomohlo náramek otočit na vnitřní stranu ruky.mereni i pri vyšším tepu bylo přesnější…

Petr
Petr
1 rok před

Dobrý den,
chci se zeptat na notifikace.
Přijde mi, že notifikace mi chodí různě. Někdy přijdou všechny, někdy třeba jen každá pátá, stejně hovory.
Je nějaké nastavení, aby chodili všechny upozornění/hovory?
Telefon je stále na blízku, Bluetooth stále zapnutý.
Aplikace stále ukazuje, že náramek je připojený.

Blanka Mazalová
Blanka Mazalová
1 rok před

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na měření vzdálenosti při plavání. Plavala jsem s náramkem 4x a nikdy mi nezačal měřit vzdálenost. Vyberu si délku bazénu, odpočítá se 3..2..1 a pak měří jen čas a nic jiného. Jak je to se stylem plavání? Dá se to někde vybrat? Nevím, co dělám špatně. Můžete mi prosím poradit? Moc díky!

Blaheta
Blaheta
1 rok před

Dobrý den, nastal u mne problém s barvou displeje, původní jasná bílá se změnila na bežovou, zkoušel jsem tovární nastavení, zesílení jasu, noční režim vypnuty, děkuji za odpověď

Patrik
Patrik
1 rok před

Dobrý deň, chcem sa opýtať prečo náramok nemeria srdcovú frekvenciu aj pri plávaní?pri všetkých ostatných to meria a tam nie.Kvôli tomu som si ho kupoval a tá najzákladnejšia vec tam nie je.Ďakujem za odpoveď

Jakub
Jakub
1 rok před

Dobrý den,
používám náramek cca tři měsíce, jsem s ním spokojený, nicméně jsem narazil na dva problémy, které nejsem schopný vyřešit a tak se chci zeptat, zda to někdo z Vás už neřešil. Je možné, že dělám někde něco špatně, ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemůžu na to přijít.

Náramek mi neměří překonané převýšení a to jak při jízdě na kole, tak při běhu! Jelikož se pohybuji v kopcovitém terénu, přijde mi velká škoda, že o těchto údajích nemám žádný přehled. Máte někdo prosím podobnou zkušenost?

Náramek nefunguje při aktivitě plavání. Odzkoušeno cca 3x, v prvních dvou případech se aktivita sama vypnula a v posledním případě sice aktivita běžela, ale zaznamenala se pouze jen délka aktivity.. ostatní údaje žádné. Máte někdo prosím podobnou zkušenost?

Budu rád, za jakoukoli informací. Díky moc Kuba

Standa
1 rok před

Jakým způsobem si nastavím u MiBand4 délku rozsvícení displeje. Má nastaveno 5 vteřin a chtěl bych delší interval. Nikde jsem postup nenašel.

Žaneta
Žaneta
1 rok před

Dobrý den,

chtěla bych se optat na základě čeho náramek měří spánek? A jestli je princip měření jiný u miband3 než u miband4? Měla jsem náramek miband3 kde čas spánku odpovídal skutečnosti. U miband4 se ale opakovaně setkávám s tím, že ukazuje, že jsem spala například jen do 1:20, do 3:40 atd … přitom v tu dobu jsem vždy spala a vstávám až v 6:00. Máte prosím nějakou radu, čím by to mohlo být, jak řešit?

Předem děkuji

Nové ciferníky
Nové ciferníky
1 rok před

Dobrý den,

mám náramek pár dní. Již několikrát jsem se snažila stáhnout nové ciferníky, ale prostě se mi nenahrají do mifit. Nevím co s tím. Zkoušela jsem už asi 3 aplikace a nic. Poradí někdo prosím. 🙂 Děkuji

Plavání - špatné měření vzdálenosti
Plavání - špatné měření vzdálenosti
1 rok před

Dobrý den,

na základě čeho je rozeznán konec bazénu? Když si zapnu režim plavání, všechno mi to měří (a vypadá to, že i správně) až na počet bazénů a tím pádem i vzdálenost, kterou jsem uplavala. Je tedy na konci bazénu potřeba několik vteřin počkat, aby ch dosáhla správného měření?

Díky za odpověď

Roman
Roman
1 rok před

Zdravím. Nelze mi spárovat náramek 4 s telefonem redmi note 5a prime… Proč? Vše dělám jak mám a nejde. Co může být špatně? Děkuji

Problem-format casu 24 hod.
Problem-format casu 24 hod.
1 rok před

Zdravim,vcera jsem dostal mi bend 4 pod stromecek od drahe polovicky a stim sparovanim jsem mnel taky problem,ale asi po hodine se povedlo a mam sparovano.Ale uz asi 2 hodiny resim jak nastavit format casu na 24hodin.Cestinu mam automaticky po aktualizacy,ale format casu nemuzu nikde najit co stim mam sakra delat Dop a Odp je fakt pro mne nezvyk a skousel jsem menit i vizas a porad je to stejny a prolezl jsem vsechno nastaveni a nic jsem nenasel.Muze mi nekdo poradit co stim nebo ma nekdo stejny problem?Predem dekuji za help.P.S.Presel jsem s Mi bend 2 a tam nastaveni foramtu casu je tak nechapu.

Problem-format casu 24 hod.
Problem-format casu 24 hod.
1 rok před

Dekuji,za odpoved,ale i po dnesnim dnu mam stale am,pm format a to po rozbaleni bylo vsecno v Englis jazyce a po sparovani a aktualizaci vse v cestine coz bylo fajn,ale format casu pri standatrnim ciferniku je stale v 12 hodinovem formatu a to jsem skousel primo pres apku v mi fit stahnout jiny cifernik ktery na obrazku byl 24 hodinovy format,ale po ulozeni do hodinek je stale format 12 hodinovy,takze opravdu nechapu 🙁 Je,ale pravda,ze nevim jestli nahodou nemam cinskou verzi a ne evropskou.Snad to neni ten problem proc mi nejde format 24 hodinovy?Skousel jsem uz restartovat jak naramek tak preinstalovat apku mi fit a porad bez vysledku.Zajimave je to,ze kamarad dostal ty same,ze stejneho obchodu a ma vsechno redy.Jedine co jsem neskousel tak tovarni nastaveni,ale nevim jestli mam ci ne,jestli mi to vubec pomuze.A taky jsem uz guglil jestli nekdo nema stejny problem jako ja a nic jsem nenasel,ze bych byl sakrak vyjmecny,nebo mam vadny softver?

Supeeer,problem jsem nakonec vyresil tovarnim nastavenim :)
Supeeer,problem jsem nakonec vyresil tovarnim nastavenim :)
1 rok před

Odinstaloval jsem apku MI fit a naramek nastavil do tovarniho nastaveni.Po instalaci Mi fir a sparovani format casu ukazoval 12 hod,ale po aktualizaci uz 24 hod 🙂 Takze maximalni spokojenost :))) Pokud ma nekdo stejny problem skuste to same.Funkcni u vsech ciferniku jak predinstalovanych v Mi fit i stahnutelnych.

SMS text na displeji - není
SMS text na displeji - není
1 rok před

Dobré ráno,
poprosil bych o radu, jak nastavit náramek tak, aby na displej nepřišla pouze notifikace sms, ale i text sms.. dle dříve uvedených pokynů, jsem apk mifit odinstaloval, dal tovární nastavení, apod (udělal jsem to několikrát) .. že přijde sms vidím, ale ne textn sms.. pokud „klapu“ na náramek s info o notifikaci, nic se dál neděje..
Napadlo mě.. nemusí být telefon stále připojený na datech? stačí opravdu aby běželo BT? Nebo mohl by být zádrhel v telefonu? starší BT (4.4)
Moc děkuji za pomoc. Pavel

Měření aktivity na pozadí
Měření aktivity na pozadí
1 rok před

Dobrý den,
taková drobnost, ale trochu komplikuje:
vše funguje jak má, ale při měření aktivity se čas zobrazuje jen miniblechami v záhlaví.
Takže když chci měřit počet kroků během běžné denní činnosti, a zároveň znát čas, potřebuji lupu nebo brýle anebo další náramkové hodinky.
Šlo by nějak nastavit, aby sledování aktivity běželo na pozadí?
Díky
J. Flegel

Měření aktivity na pozadí
Měření aktivity na pozadí
1 rok před

Dobrý den,
díky za zprávu, i když nepříznivou…
Nevíte o nějakém jiném šikovném produktu, který to umí?
Díky.
J. Flegel

Měření aktivity na pozadí
Měření aktivity na pozadí
1 rok před

Díky,
protože jste ale v oblasti chytrých náramků a hodinek zcela jistě sběhlejší než já, ptal jsem se Vás na konkrétní doporučení. Vaše obecná odpověď je mi, s prominutím, na nic, tuto pravdu zná asi každý.
Hezký nový rok
JF
P.S. Vaše články na internetu mám velmi rád.

Nastavení max. srdečního tepu.
Nastavení max. srdečního tepu.
1 rok před

Dobrý den,
Nainstaloval jsem Mi Fit do telefonu a marně se snažím nastavit maximální frekvenci srdečního tepu (150). Mohl by mi někdo poradit – napsat přesný postup jak to provést odkud … kam …?
Zkouším to v Profil/Nastavení a nikde nic…
Děkuji.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Zdravím,
našel jsem to a moc děkuji za nápovědu a Váš čas.
Přeji Vám hodně zdraví a pohody v novém roce 2020.
Pavel.

anonym
1 rok před

dobrý den, je možné se s náramkem koupat v moři, vadí sůl ?

Parní lázeň
Parní lázeň
1 rok před

Dobrý den. Prosím vás, můžu si náramek vzít do parní lázně? Chodím do bazénu a nevím jestli ho musím před párou sundat nebo ne. Děkuji.

Baterie
Baterie
1 rok před

Děkuji. V páře bývá teplota kolem 45 tak to příští týden zkusím, jen tak na patnáct minut. Ale mám ještě jiný dotaz. Náramek mám od včera večer a hodně rychle se vybiji. Za noc 6 procent a teď během hodiny a půl 5 procent. Měření tepu mám vypnute. Mám ale zapnuta oznámení, ale jinak si s ním dnes téměř vůbec nehraju. Může to být tím, že to nabijim jinou nabijeckou, abych to nemusela vyndavat z naramku? Mám šanci že se to časem zlepší? Moc děkuji.

Baterie - doplnění
Baterie - doplnění
1 rok před

Tak můžu potvrdit, že po nabití neoriginalni nabijeckou, do které se náramek jen zacvakne aniž by se musel strojek vyndat z pásku, se baterie vybíjí výrazně rychleji. A to jsem ji ani nekupovala ze známých čínských obchodů. To jen pro informací pro ostatní 🙂

Počasí
Počasí
1 rok před

Ještě jeden poznatek. Na náramek chodí upozornění na výstrahy od českého hydrometeorologického ústavu, tak předpokládám, že informace o počasí mají taky tam odtud, i aktuální teplota sedí s tím, co píše čhmú. To je pro náramek velké plus.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Určitě není, žádnou takovou aplikaci nemám a na mobil nic takového nechodí 🙂 ale vážně sem tam když čhmú vydá varování, tak mi náramek ohlásí proč a na kdy a píše i zdroj. Zkusím to někdy vyfotit, ale myslím, že jak to zmizí, tak už to nenajdu.

Blanka
Blanka
1 rok před

Mne zas na náramok chodia varovania od SHMÚ. Brala som to ako samozrejmosť.

Dotaz
Dotaz
1 rok před

Dobrý večer, při plavání jsem něco nastavila a stále mi běží čas, vzdálenost a kalorie. Nahoře mi svítí nějaký zámek. Můžete poradit jak to vypnout? Děkuji Lenka

výstrahy
výstrahy
1 rok před

Tak jsem tu výstrahu nahrála na krátké video 🙂 zůstává to v oznámeních jako každá jiná notifikace, takže jsem to stihla 🙂
https://www.uschovna.cz/zasilka/UQDM8MVF4WI8W2IV-G34/

Mi band 4 plavání
Mi band 4 plavání
1 rok před

Dobrý den.
Také vlastním mi band 4 a úplně mi nefunguje při plavání – měří pouze čas, ale jinak nic. Po shlédnutí Vámi doporučeného videa dělám vše správně. Ptala jsem se na tento problém i v autorizovaném obchodě, ale „odborník“ vůbec netušil… Tak jsem se chtěla zeptat, zda mám náramek reklamovat nebo zda máte ještě jinou radu? Děkuji

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Děkuji za odpověď, zkusím ho reklamovat. Hezký den.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Dobrý den, dá se náramkem i platit?

Podměřování ušlých vzdáleností
Podměřování ušlých vzdáleností
1 rok před

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak moc nepřesný náramek je. Na 15-20 km (spočítáno přes mapy.cz dle trasy) mi náramek obvykle podměřuje o 2 až 5 km. To se mi zdá hodně i na nepřesný náramek.
Dále jsem se také chtěla zeptat, jestli to nemůže být tím, že jsem nenašla, kde zadat délku mého kroku? Přehlídla jsem to, nebo se nezadává?

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Dobrý den, mi band 4 mi neodesílá data o automatickém měření tepu (ruční měření, kroky a upozornění aplikací ano) do aplikace mi fit.
Data zaznamená, ale v aplikaci se objeví pouze poté, co jí odinstaluji a zpětně nainstaluji.. Od té doby již zase nic..
Mobil mám huawei p20 lite..
Nastavení spuštění aplikace na pozadí je dne návodu.
Ten samý Mi band 4 jsem nechal vyzkoušet přítelkyni (mobil xiaomi) a vše bez problémů..

Nepřetržitý sdeční tep
Nepřetržitý sdeční tep
1 rok před

Dobrý den,
od půlnoci z 6. na 7.6. mi přestalo fungovat přenášení dat o nepřetržitém srdečním tepu. Nastavení jsem nijak neměnil, zkusil jsem reset, vypnutí telefonu …, ruční měření přenáší normálně, nepřetržité vůbec. Ostatní oznámení fungují normálně, ap na pozadí spuštěna.
Děkuji za radu.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Zdravím chtěl bych se zeptat, jaký dosah Bluetooth ma náramek blízkosti mobilu díky za odpověď

Nesedící aktivity
Nesedící aktivity
1 rok před

Dobrý den, náramek mám nově a mám s ním jeden větší problém. Na sportovní aktivitu jsem si zapla Volný styl. V aplikaci mi sedí hl. čas aktivity (například hodina cvičení). Pod tím bývá konkrétně rozepsáno, jak dlouho probíhalo spalování, rekaxování atd. Když minuty sečtu, nesedí s hlavním časem, chybí klidně i půl hodina cvičení. Také se mi zdá, že nesedí ani spálené kalorie. Po hodině cvičení, kdy jsem měla průměrný tep 130, jsem podle aplikace spálila jen 200kcal. Na hlavním grafu taky bývá ke konci cvičení jen rovná čára, jakoby se náramek zasekl a vůbec už pak neměřil. Prosím poraďte jak problém vyřešit. Děkuji za odpověď

Barbora
Barbora
11 měsíců před

Prosím vás je tam aj slovenčina?

Simona
Simona
11 měsíců před

Jde náramek sparovat s redmi note 8T …

Last edited 11 měsíců před by Simona
Josef
Josef
9 měsíců před

jsem s nim naprosto spokojen od předchozí verze

Zdenek
Zdenek
7 měsíců před

Dobrý den, existuje nějaká možnost zamknout display během spuštěné aktivity např. běhu nebo chůze? Když máte dlouhý rukáv vlhký od potu, stává se dost často, že se aktivita stále pauzuje a je to dost otravné.
Při vypnuté aktivitě zámek displaye normálně funguje. Díky za odpověď.

PEBl
PEBl
7 měsíců před

Dobry den, prosim existuje nejaka moznost, jak ovladat hudbu behem cviceni? Napr.pri behu mi nelze swipnutim zobrazit ovladani hudby.. dekuji za radu

125
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x