Recenze Redmi Note 9 Pro: parťák s třídenní výdrží a velkou obrazovkou

Telefony řady Redmi Note vynikají především velkou obrazovkou a dlouhou výdrží baterie na jedno nabití. Jak je na tom nejvyšší model deváté řady? Nejen na tyto otázky vám odpoví naše podrobná recenze Redmi Note 9 Pro.

Recenze Redmi Note 9 Pro: parťák se skvělou výdrží a velkou obrazovkou
Recenze Redmi Note 9 Pro: parťák se skvělou výdrží a velkou obrazovkou

Obsah recenze

Recenze Redmi Note 9 Pro začíná rozbalováním

Telefon přichází v bílé kartonové krabičce, na které je vyobrazen jednou zepředu a dvakrát zezadu. Na delších bocích pak najdeme šedé nápisy Redmi Note 9 Pro. Z nálepky na kratší hraně se dozvídáme, že budeme testovat vyšší variantu s větším interním úložištěm s kapacitou 128 GB.

Recenze Redmi Note 9 Pro začíná rozbalováním
Recenze Redmi Note 9 Pro začíná rozbalováním

Po sejmutí víka nás čeká, jako obvykle, papírová pošetka. V ní nacházíme prostředek na otevření šuplíčku se SIM kartami, uživatelskou příručku, záruční list a transparentní silikonový obal. Pokud telefon koupíte v našem českém nebo slovenském e-shopu, dostanete také stručný český návod a kartičku s užitečným překvapením, které však nebudeme prozrazovat.

Obsah balení Redmi Note 9 Pro
Obsah balení Redmi Note 9 Pro

Pod pošetkou již najdeme samotný telefon, který je doslova ze všech stran obalen transportní fólií. Přední stranu výrobce využil k propagaci nejdůležitějších parametrů, kvůli kterým stojí za to o tomto modelu uvažovat. Jmenovitě to jsou:

 • Čtyři fotoaparáty, hlavní s rozlišením 64 Mpx a umělou inteligencí.
 • Přední fotoaparát v „průstřelu“ s rozlišením 16 Mpx.
 • rychlé nabíjení výkonem až 30 wattů,
 • Akumulátor s kapacitou 5020 mAh.
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 720G, vyráběný 8nm technologií.
 • Obrazovka DotDisplay s úhlopříčkou 6,67″.
 • Čtečka otisků prstů v tlačítku pro vypnutí/zapnutí.
Hlavní parametry Redmi Note 9 Pro
Hlavní parametry Redmi Note 9 Pro

Nabíječka

Pod telefonem se nachází nabíjecí a datový kabel, který má bílou barvu a je dlouhý jeden metr. Na jednom konci má konektor USB-A, na druhém pak moderní USB-C. Kromě nabíjení ho lze použít také k připojení telefonu k počítači.

Nabiječka k telefonu Redmi Note 9 Pro
Nabiječka k telefonu Redmi Note 9 Pro

Součástí balení je pochopitelně nabíjecí adaptér. Konkrétně se jedná o model MDY-11-EZ s maximálním výkonem až 33 wattů. Podporuje několik režimů rychlého nabíjení: 5,0 V @ 3 A (15 W), 9,0 V @ 3,0 A (27 W), 12 V @ 2,25 A (27 W), 20 V @ 1,35 A (27 W), 11 V @ 3 A (33 W). S tímto adaptérem tedy plně využijete maximální podporovanou rychlost nabíjení.

Redmi Note 9 Pro zepředu

Z fyzického hlediska je Redmi Note 9 Pro prakticky identický jako námi dříve recenzovaný Redmi Note 9S. Největší část čelní plochy (dle GSMAreny 84,5 %) tak zabírá obrazovka s velkolepou úhlopříčkou 6,67″. Té se budeme věnovat podrobněji v samostatné kapitole.

Servis XM.cz
Redmi Note 9 Pro s transportní fólií
Redmi Note 9 Pro s transportní fólií

Uprostřed horní části najdeme v takzvaném „průstřelu“ přední fotoaparát s rozlišením 16 Mpx. Horní hrana skrývá nejen reproduktor pro hovory, ale také snímač okolního světla, senzor přiblížení a notifikační LED bílé barvy. Rámečky kolem ploché obrazovky jsou relativně tenké a v poměru k celkovým rozměrům působí decentně.

Redmi Note 9 Pro
Redmi Note 9 Pro

Redmi Note 9 Pro je opravdu rozměrný telefon, který se nebojíme označit termínem „pádlo“. Měří 165,8 × 76,7 × 8,8 milimetrů a váží 209 gramů. Takto velké a relativně těžké zařízení při nošení v kapse opravdu pocítíte.

Redmi Note 9 Pro zezadu

Zadní strana Redmi Note 9 Pro je lesklá, avšak jinak než u modelu 9S. Zatímco horní třetina je zrcadlově čistá, spodní část má jasně viditelnou texturu. Na testování jsme dostali patrně nejextravagantnější barevnou variantu „Tropical Green“.

Redmi Note 9 Pro zezadu
Redmi Note 9 Pro zezadu

Lesklé provedení pochopitelně velice ochotně zachytává otisky prstů, proto jsme uvítali možnost vložení telefonu do přiloženého průhledného silikonového obalu. Kladně vnímáme skutečnost, že přední i zadní stranu chrání odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 5.

Symetrický design
Symetrický design

Ve spodní části se skví stříbrné logo výrobce, doprovázené drobným textem. Vizuální dojem však kazí logo CE a ikona přeškrtnuté popelnice, nicméně předpisy Evropské unie to vyžadují a výrobce bohužel nemá jinou možnost.

Nápadně vystupující modul fotoaparátu
Nápadně vystupující modul fotoaparátu

Uprostřed horní část je výrazně vystupující čtvercový modul se čtyřmi fotoaparáty, pod kterým je umístěna přisvětlovací LED. Výstupek je opravdu značný, což je další důvod, proč používat přiložený obal, který alespoň částečně tuto citlivou část ochrání.

Hrany Redmi Note 9 Pro

Obsazení hran Redmi Note 9 Pro je zcela stejné jako u telefonu Redmi Note 9S – ostatně oba modely mají téměř identické tělo. liší se jen fotoaparáty a podporou rychlého nabíjení. Také prakticky všechny další parametry jsou shodné.

Prohlídku začneme na horní hraně, kde je vidět dvě štěrbiny. Ta menší je sekundární mikrofon, který slouží k potlačení okolního hluku během telefonních hovorů. Větší je infračervený vysílač – díky němu lze tento telefon použít jako dálkový ovladač domácí elektroniky.

Redmi Note 10 Pro
Horní hrana Redmi Note 9 Pro
Horní hrana Redmi Note 9 Pro

Na levé hraně je šuplíček pro karty, který je nutné otevírat přiloženým prostředkem či jehlou. Nabízí pozice na dvě SIM karty formátu nanoSIM a současně jednu paměťovou kartu formátu microSD s maximální kapacitou až 512 GB. Nebudete se tedy muset rozhodovat, zda využijete dvě SIM, nebo jeden slot obětujete ve prospěch paměťové karty.

Levá hrana Redmi Note 9 Pro
Levá hrana Redmi Note 9 Pro

Na spodní hraně najdeme při pohledu zepředu zleva konektor pro připojení sluchátek, nabíjecí/datový konektor USB-C, štěrbinu mikrofonu a pro hovory a mřížku, pod kterou se ukrývá hlasitý reproduktor.

Spodní hrana Redmi Note 9 Pro
Spodní hrana Redmi Note 9 Pro

Konečně na pravé hraně je kolébkové tlačítko pro nastavení hlasitosti, které je během hovoru v dosahu palce pravé ruky. Specialitkou tohoto modelu je tlačítko pro zapnutí/vypnutí s integrovanou čtečkou otisků prstů. Toto řešení nám připadá mnohem praktičtější než čtečka otisků prstů na zádech telefonu.

Pravá hrana Redmi Note 9 Pro
Pravá hrana Redmi Note 9 Pro

Obrazovka Redmi Note 9 Pro

Zobrazovací jednotkou je v případě Redmi Note 9 Pro obrovský IPS LCD displej s úhlopříčkou 6,67″. Obrazovka poskytuje rozlišení 2400 × 1080 obrazových bodů, z čehož plyne poměr stran 20:9 a jemnost velmi pěkných 395 ppi.

Obrazovka Redmi Note 9 Pro
Obrazovka Redmi Note 9 Pro

Xiaomi tuto obrazovku označuje jako DotDisplay a zdůrazňuje kontrastní poměr 1:1500. Na rozdíl od displejů typu AMOLED nenabídne Redmi Note 9 Pro černočernou černou ani špičkovou čitelnost na přímém slunci, k jeho výhodám však patří realistické podání barev.

Displej Redmi Note 9 Pro
Displej Redmi Note 9 Pro

Obrazovka má certifikaci TÜV Rheinland s tím, že by měla vyzařovat menší množství modrého světla, které narušuje spánek. Na rozdíl od vyšších modelů není displej po stranách zaoblený, oceňujeme však jeho ochranu odolným sklem Corning Gorilla Glass 5.

Parametry obrazovky dle Display Tester
Parametry obrazovky dle Display Tester

Čtečka otisků prstů

Jak zaznělo výše, Redmi Note 9 Pročtečku otisků prstů integrovanou v tlačítku pro zapnutí/vypnutí telefonu. Toto umístění vnímáme jako velmi praktické a ve srovnání s montáží na záda oceňujeme fakt, že při odemykání nedochází k umatlání optiky fotoaparátu.

Čtečka otisků prstů v tlačítku
Čtečka otisků prstů v tlačítku

Nejlépe tato čtečka funguje pro odemykání palcem pravé ruky, pod který doslova padne při běžném uchopení. Příjemným faktem je, že kvůli odemknutí není nutné tlačítko mačkat – stačí pouze jemně přiložit prst. Čtečka fungovala na výbornou – k odemknutí docházelo prakticky hned a snesla i mírně vlhký nebo mastný prst.

Xiaomi Mi 11

Odemykání obličejem

Redmi Note 9 Pro má uprostřed, poblíž horní hrany v „průstřelu“ obrazovky přední fotoaparát s rozlišením 16 Mpx. Kromě selfies a videohovorů ho můžete využít také k odemykání telefonu obličejem. Stačí si tuto možnost nastavit v Nastavení-Heslo a zabezpečení-Odemknutí pomocí tváře. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: odemykání otiskem prstu a pomocí tváře.

Přední fotoaparát v průstřelu
Přední fotoaparát v průstřelu

Hned na začátek však musíme podotknout, že se nejedná o žádné trojrozměrné skenování, nýbrž prosté porovnání uloženého obličeje s tváří před obrazovkou. Sám výrobce před zahájením nastavení varuje, že tento způsob je méně bezpečný než PIN, heslo nebo vzor.

V případě tohoto telefonu však dává odemykání tváří smysl jedině, pokud si aktivujete funkci Probudit displej dvojitým poklepáním (v Nastavení v sekci Zamykací obrazovka). Budete-li displej rozsvěcet tlačítkem, dojde k odemknutí telefonu na základě rozpoznání otisku prstu.

Telefon lze nastavit tak, aby místo odemykací obrazovky ihned po rozpoznání přešel na domovskou obrazovku. Odemknutí je v takovém případě velice rychlé – čas od probuzení po zobrazení domovské obrazovky se počítá jen na zlomky sekund.

Hardwarová výbava

Redmi Note 9 Pro je telefon vyšší střední třídy a jako takový je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 720G. Novinka, představená počátkem tohoto roku, je vyráběna 8nm LLP procesem a písmeno G v jejím označení znamená zaměření na výkon ve hrách.

Srdcem je Qualcomm Snapdragon 720G
Srdcem je Qualcomm Snapdragon 720G

Jedná se o osmijádrový 64bitový čip, skládající se ze dvou výkonných jader Kryo 465 Gold (Cortex-A76) s maximálním taktem až 2,3 GHz a šesti úsporných jader Kryo 465 Silver (Cortex-A55) s maximem na 1,8 GHz.

Náročnější grafiku zajišťuje akcelerátor Adreno 618
Náročnější grafiku zajišťuje akcelerátor Adreno 618

Náročnější grafiku zajišťuje akcelerátor Adreno 618 s maximálním taktem 500 MHz a podporou technologií DirectX 12, OpenCL 2.0, OpenGL ES 3.2 a Vulkan 1.1. Zmínit musíme také integrovaný modem X15 LTE který podporuje LTE uplink Cat 13 a downlink Cat 15.

Z hlediska operační paměti nabízí Redmi Note 9 Pro 6 GB RAM, což je hodnota, kterou se ještě v loňském roce pyšnily výhradně vlajkové lodě. Interní paměť může mít kapacitou buď 64, nebo 128 GB. Jak zaznělo výše, telefon podporuje paměťové karty s kapacitou až 512 GB.

Xiaomi Mi Band 6

Benchmarky

Koncem dubna důkladně recenzovali Redmi Note 9S s identickým procesorem, ale maličko slabší hardwarovou výbavou (konkrétně se 4 GB RAM a 64GB interní pamětí). Zajímalo nás tedy, jak velké budou rozdíly v syntetických benchmarcích.

Testovali jsme pomocí čtyř syntetických benchmarků: AnTuTu, GeekBench 4, GeekBench 5 a AI Benchmark. Jako obvykle zdůrazňujeme, že benchmarky nejsou odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Přinejmenším ukazují, kam se z hlediska poskytovaného výkonu řadí.

Všechny testy provádíme jednotnou metodikou, kdy nejprve restartujeme telefon, poté postupně provedeme pět měření. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Tradičně testujeme telefony v AnTuTu Benchmarku, který porovnává jejich výkony v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

V případě Redmi Note 9 Pro jsme naměřili výsledek 277 003 bodů, což je zhruba o 1 % lepší skóre ve srovnání s Redmi Note 9S ve verzi 4+64. Telefon se tak může hrdě řadit do vyšší střední třídy, kde jsou letos obvyklé hodnoty atakující 300 tisíc bodů.

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 578 760 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 364 613 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 281 687 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 277 003 bodů
 • Redmi Note 9S – 273 766 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 139 876 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87 930 bodů
 • Xiaomi Redmi 6 – 75 636 bodů
 • Redmi 7A – 73 289 bodů
 • Xiaomi Redmi 5 – 70 063 bodů

Geekbench 4

Benchmark Geekbench 4 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se zařízení chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a s více jádry.

Poco X3

V testu jedním jádrem dosáhl Redmi Note 9 Pro prakticky stejného výsledku jako Redmi Note 9Srozdíl činil jen 0,3 %, což je v rámci statistické chyby. Také v testu s více jádry byla verze Pro proti „eSku“ o maličko horší, nicméně ani v tomto případě nebyl rozdíl větší než jedno procentu.

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 4225 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 3430 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 3401 bodů
 • Redmi Note 9S – 2648 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 2640 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 2536 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 2516 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 2496 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 2447 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 2430 bodů
 • Poco F1 – 2426 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 2389 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 1953 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 1880 bodů
 • Redmi Note 7 – 1626 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 1527 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 1341 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1332 bodů
 • Redmi 8 – 899 bodů
 • Redmi 7A – 863 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 13 046 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 10 656 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 10 079 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 8960 bodů
 • Poco F1 – 8814 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 8679 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7975 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 7599 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 7200 bodů
 • Redmi Note 9S – 7017 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 6957 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 6869 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 6832 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 5950 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 5581 bodů
 • Redmi Note 7 – 5470 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 4903 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 4675 bodů
 • Redmi 8 – 3294 bodů
 • Redmi 7A – 3084 bodů

Geekbench 5

Letos jsme do našich recenzí zařadili novější verzi benchmarku Geekbench 5. Výsledky zatím můžeme srovnávat jen se čtyřmi modely: vlajkovou lodí Mi 10 Pro, low-endovým Redmi 8 a vyšší střední třídou v podobě Mi Note 10 a Redmi Note 9S.

Nejvíce nás opět zajímalo srovnání s Redmi Note 9S, ze kterého Redmi Note 9 Pro tentokrát vyšel jako „mírně poražený“. Rozdíly ve výsledcích se však pohybovaly kolem půl procenta, tedy v rámci statistické chyby.

Výsledky testů s jedním jádrem

Výsledky testů s více jádry

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

Autoři benchmarku začali v poslední verzi zaokrouhlovat výsledky, což trochu snižuje přesnost. Překvapil nás ale poměrně velký rozdíl proti Redmi Note 9SRedmi Note 9 Pro by měl být dle výsledků o celých 27 % výkonnější.

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 32 754 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 19 733 bodů
 • Redmi Note 9S – 15 528 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

Komunikace

V našem českém i slovenském e-shopu prodáváme globální verzi telefonu Redmi Note 9 Pro, což v praxi znamená, že zařízení podporuje všechny frekvence, používané českými mobilními operátory. Rychlá data tak budete mít k dispozici všude tam, kde jsou dostupná.

Design Redmi Note 9 Pro
Design Redmi Note 9 Pro

Tento model má dedikované sloty pro SIM a paměťovou kartu. To v praxi znamená, že nemusíte řešit, zda jednu pozici obětujete ve prospěch SIM karty, nebo k rozšíření paměti – v Redmi Note 9 Pro můžete mít 2× nanoSIM a 1× microSD najednou.

Slot na dvě SIM a jednu microSD
Slot na dvě SIM a jednu microSD

Telefon oficiálně podporuje následující pásma:

 • GSM: B2/3/5/8
 • WCDMA: B1/2/4/5/8
 • TDD LTE: B38/40/41(2535-2655MHz)
 • FDD LTE: B1/2/3/4/5/7/8/20/28

Během testování jsme jen výjimečně narazili na oblasti se slabším signálem, kde nám nefungovala mobilní data. Celkově ale můžeme konstatovat, že Redmi Note 9 Pro fungoval víceméně tak, jak jsme zvyklí z jiných modelů. Z hlediska hlasové komunikace jsme nezaznamenali ani sebemenší potíže.

Konektivita

Začněme bezdrátovou konektivitou – telefon podporuje Wi-Fi standardů 802.11 a/b/g/n/ac na frekvencích 2,4 i 5,0 GHz. Nechybí funkce Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, ani mobilní hotspot. Pochvalu si zaslouží nadstandardní vzdálenost, na kterou je telefon schopen udržovat funkční připojení.

Pro komunikaci s chytrými náramky, hodinkami, reproduktory a další elektronikou je tento model vybaven podporou Bluetooth v předposlední verzi 5.0. Ta by měla vynikat delším dosahem a vyšší stabilitou. Zkusili jsme připojit náramek Mi Band 3 a reproduktor Xiaomi – obojí proběhlo bez problémů.

Rozhodně nemůžeme nechat stranou podporu NFC, díky které lze Redmi Note 9 Pro používat k bezkontaktnímu placení. Stačí do aplikace Google Pay zadat jednu nebo více platebních karet a nebudete muset nosit klasickou kartu.

Na horní hraně telefonu je také infračervený vysílač, který je možné použít k dálkovému ovládání domácích spotřebičů. Stačí v aplikaci Mi Ovladač zvolit typ přístroje, značku, model a po otestování ho můžete ovládat stejně, jako klasickým „dálkáčem“. Škoda jen, že celá řada u nás běžných značek (například Rohnson) v nabídce chybí.

Telefon je dále vybaven těmito snímači a senzory:

 • Senzor přiblížení
 • Snímač okolního světla v obrazovce
 • Senzor zrychlení
 • Gyroskop
 • Elektronický kompas

Určování polohy

Telefon Redmi Note 9 Pro má, stejně jako Redmi Note 9S, podporovat čtyři satelitní poziční systémy. Konkrétně má jít o americké GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS a čínské Beidou. Podmiňovací způsob však nepoužíváme náhodou – testování aplikací GPS Test totiž ukázalo, že Redmi Note 9S ani Redmi Note 9 Pro satelity Galileo z nějakého důvodu nevidí.

Dojmy z určování polohy jsou podobně rozpačité, jako byly v případě Redmi Note 9S. I u Redmi Note 9 Pro trvala úvodní inicializace o něco déle, než jsme zvyklí (cca 5 sekund). V navigaci Waze se nám občas stalo, že telefon svou polohu prostě nenašel a nezabral ani restart telefonu. GPS Test marně hledal satelity, situaci vyřešilo až spuštění Map.cz, které GPS přiměly k rozumu.

Pokud telefon svou pozici zjistil, následně ji neztrácel a průběžně ji aktualizoval. Při sjetí z naplánované trasy byl tento fakt detekován velice rychle a následně došlo k přepočtu. Deklarovaná odchylka se nejčastěji pohybovala kolem pěti metrů, což je víceméně standard.

Automobilovou navigaci jsme testovali v aplikacích Mapy.cz, Mapy Google, MapFactor Navigator a Waze. V prvních třech zmíněných jsme nezaznamenali žádné zásadní problémy, v případě Waze jsme ale několikrát bojovali s dlouhým hledáním polohy, které se v několika případech ani po delší době nepovedlo.

Pochopitelně jsme museli vyzkoušet Redmi Note 9 Pro při hledání kešek v rámci hry zvané geocaching. V tomto případě je obvykle vyžadována řádově vyšší přesnost než u navigace. Telefon hodnotíme v tomto směru jako průměrný, hlavním nedostatkem byla nutnost občas počkat na nalezení polohy. Samotné zaměření pozice kešek bylo poměrně dobré.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Redmi Note 9 Pro je napájen lithium-iontovo-polymerovou baterií s velice pěknou kapacitou 5020 mAh. Ta je uživatelsky nevyměnitelná, což je však dnes zavedeným standardem. S ohledem na kapacitu jsme očekávali dobré výsledky.

Baterie s kapacitou 5020 mAh
Baterie s kapacitou 5020 mAh

Telefon naše očekávání nejen splnil, ale dokonce i předčil. S klidným svědomím můžeme říci, že Redmi Note 9 Pro nabízí velmi nadprůměrnou výdrž. Ač jsme mobil běžně používali a nijak nešetřili, povedlo se nám ho opakovaně udržet bez nabíječky tři dny (přesně 2 dny, 15 hodin a 20 minut – poté jsme ho připojili k nabíječce se zbývajícími 16 procenty baterie).

Další dny to vypadalo podobně – například po 30 hodinách v trochu mírnějším režimu ubylo jen 31 % baterie a telefon sliboval, že vydrží ještě dalších 46 hodin. Reálně je tedy možné dosáhnout třídenní výdrže, při aktivnějším používání nebudou problémem dva dny.

Redmi Note 9 Pro podporuje, na rozdíl od Redmi Note 9S, rychlé nabíjení výkonem až 30 wattů, přičemž v balení je nabíječka s výkonem až 33 wattu. S touto nabíječkou trvalo plné nabití vybitého telefonu pouhou 1 hodinu a 24 minut, přičemž během první hodiny se nabil na 85 %.

Rychlé nabíjení výkonem 30 wattů
Rychlé nabíjení výkonem 30 wattů

Nutno podotknout, že tento model podporuje pouze „drátové“ nabíjení přes konektor USB-C. Bezdrátové nabíjení je tak stále doménou telefonů nejvyšší třídy a v této cenové kategorii na něj přinejmenším prozatím ještě nějakou dobu nenarazíme.

Výdrž na jedno nabití tedy budeme hodnotit jako velice nadprůměrnou a můžeme konstatovat, že Redmi Note 9 Pro bude v tomto směru jen těžko hledat stejně silného soupeře. Velmi kladně pak vnímáme opravdu hodně rychlé nabíjení – z nuly na 85 % za hodinu je prostě paráda.

Fotoaparát

Redmi Note 9 Pro přichází s celkem pěti fotoaparáty. Jeden najdeme v „průstřelu“ – nachází se uprostřed horní části obrazovky – zbývající čtyři jsou naskládány ve čtvercovém modulu na zadní straně telefonu, kde nechybí ani LED blesk.

Čtyři zadní fotoaparáty Redmi Note 9 Pro
Čtyři zadní fotoaparáty Redmi Note 9 Pro

Podívejme se nyní na všechny fotoaparáty v bodech:

 • 64 Mpx – hlavní fotoaparát, skládá 4 body snímače do 1 bodu obrázku, úhel záběru 79,8 stupňů, světelnost f/1,89.
 • 8 Mpx – širokoúhlý fotoaparát, úhel záběru 108 stupňů, světelnost f/2,2.
 • 5 Mpx – makro fotoaparát, schopnost ostření od 2 do 10 centimetrů, světelnost f/2,4.
 • 2 Mpx – hloubkový snímač pro pořizování fotek s rozmazaným pozadím, světelnost f/2,4.
Hlavní 64Mpx snímač
Hlavní 64Mpx snímač

Aplikace Fotoaparát

Jak je u Xiaomi zvykem, pořizování fotek zajišťuje vlastní aplikace Fotoaparát, která nabízí vše, co můžete potřebovat. Pod tlačítky po levé straně se nachází vstup do nastavení, funkce zkrášlování, umělá inteligence, HDR a nastavení blesku.

Po pravé straně lze přepínat mezi třemi zadními fotoaparáty telefonu. Úplně vpravo je pak tlačítko spouště, přepínač mezi předním a zadním fotoaparátem a náhled posledního snímku, fungující jako vstup do aplikace Galerie.

K dispozici jsou následující režimy:

 • Fotografie
 • 64M
 • Portrét
 • Noc
 • Panorama
 • PRO
 • Video
 • Krátké video
 • Zpomalení

Jak fotí Redmi Note 9 Pro?

Hlavní fotoaparát používá jako snímač 64Mpx Samsung ISOCELL Bright GW1 a jak jsme uvedli na začátku recenze, skládá čtyři body do jednoho, takže výsledné fotky mají rozlišení 16 Mpx, konkrétně 4640 × 3472 obrazových bodů. Výsledkem skládání by měla být schopnost lépe zachytit jemné detaily.

Volitelně můžete fotit i v nativním rozlišení snímače, tj. 64 Mpx, nicméně k tomu nevidíme žádný důvod – fotografie jsou zbytečně velké (mají rozlišení 9280 × 6944 obrazových bodů a velikost kolem 15 MB) a mnohem víc na nich vyniknou drobné nedostatky.

64Mpx fotoaparát
64Mpx fotoaparát

Hlavní devizou fotoaparátu Redmi Note 9 Pro je věrné podání barev a velmi solidní úroveň zachycení detailů. Hodně ale záleží na světelných podmínkách – zatímco jasně osvětlené scény zvládá foťák působivě, už mírně slabší podmínky situaci zhoršují – je nutné počítat především se šumem a rozpíjením hran.

Umělou inteligenci, která by měla nastavovat parametry fotoaparátu dle fotografované scény, jsme po celou dobu testu měli vypnutou. V některých situacích, jako je například focení krajinek, podává barevně líbivé fotky, nicméně v mnoha případech byla až příliš přemotivovaná a výsledky se vzdalovaly od reality.

Náš pohled na kvalitu fotek

Vezmeme-li v úvahu, do jaké cenové kategorie tento telefon spadá, pak musíme fotoaparát pochválit. Výsledky, které podává, jsou přesvědčivé, fotografie mají věrné barvy a za dobrých světelných podmínek zachycují nadstandardní množství detailů. Pochválit můžeme také automatické HDR, které se aktivuje ve vhodných situacích.

Výřez ukazuje realistické barvy a mnoho detailů
Výřez ukazuje realistické barvy a mnoho detailů

S klesajícím osvětlením se schopnosti o něco zhoršují – začíná se objevovat šum a rozpíjení barev, snaha o korekci šumu pak vede ke ztrátě detailů. Tento jev je viditelný i na denních fotografiích v oblastech, jež se nacházejí ve stínu. O něco lepší je situace v nočním režimu, kdy telefon zachycuje trochu více detailů.

Zhoršené světelné podmínky foťáku nesvědčí
Zhoršené světelné podmínky foťáku nesvědčí

Širokoúhlý fotoaparát sice nabízí širší zorné pole, ale do značné míry klesá úroveň zachycených detailů. Xiaomi v jeho případě implementovalo korekci, která zabraňuje zkreslení a výsledky působí poměrně přesvědčivým dojmem.

Makro fotoaparát se hodí pro extrémně detailní záběry – umí zaostřit od vzdálenosti již dvou centimetrů. Pokud je k dispozici dostatek světla, pak zachycuje velmi pěkně detaily. Rozlišení 5 megapixelů je u makro snímače vyšší, než jaké obvykle získáte od jiných smartphonů této třídy.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Redmi Note 9 Pro

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Redmi Note 9 Pro. Všechny níže vystavené fotky v původním rozlišení bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 236 MB z Ulož.to.

Natáčení videa

Redmi Note 9 Pro umí natáčet video třemi objektivy – kromě hlavního také širokoúhlý a makro foťákem. Nejvyšší podporované rozlišení je 4K a telefon zvládá také zpomalené video s až 960 snímky za sekundu. Pojďme si nyní projít oficiálně podporované režimy:

 • rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu
 • rozlišení 1080p při 30/60 snímcích za sekundu
 • rozlišení 720p při 30/60 snímcích za sekundu
 • zpomalené video v rozlišení 1080p při 120 snímcích za sekundu
 • zpomalené video v rozlišení 720p při 120/240/960 snímcích za sekundu

Jak natáčí Redmi Note 9 Pro?

Videa v rozlišení 4K (3840 × 2160 obrazových bodů) vynikají věrným podáním barev a slušným množstvím zachycených detailů. Jediným vážnějším nedostatkem tak je absence optické stabilizace, kvůli které se obraz natočený z ruky může třást. Záznam jedné minuty v tomto formátu zabere asi 300 MB.

K zachycení zvuku Redmi Note 9 Pro používá oba mikrofony, díky kterým zaznamenává zvuk ve formátu AAC ve 48 kHz ve stereo kvalitě. Podání zvuku je vcelku dobré – řekli bychom, že záznam odpovídá realitě. Nezkoušeli jsme však, jak se telefon chová v hlučném prostředí – například na koncertech.

Také při natáčení v rozlišení 1080p (1920 × 1080 obrazových bodů) hodnotíme kladně realistické barevné podání. Zachycené detaily jsou na o trochu menší úrovni, která však pro většinu účelů postačuje. I zde nám chyběla optická stabilizace.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Redmi Note 9 Pro

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Redmi Note 9 Pro.

 

Zvuk

Redmi Note 9 Pro je vybaven jedním hlasitým reproduktorem, umístěným pod mřížkou na spodní hraně vpravo. Jeho hlasitost je dostatečná – například automobilová navigace byla dobře slyšitelná i v hlučném prostředí.

Celkové podání zvuku odpovídá zařízení střední třídy – zvuk je vyhovující s pěkně prokreslenými středy a čistými výškami, nicméně basy jsou však spíše symbolické. V náročnějších pasážích má reproduktor mírné sklony k rezonanci. Na sledování videí na YouTube a sociálních sítích považujeme tento zvukový výstup za vyhovující.

Operační systém

Operačním systémem je MIUI 11, postavená na Androidu 10. Po prvním spuštění se konkrétně jednalo o verzi 11.0.1.0 a v průběhu tři týdny trvajícího testování obdržel telefon jednu aktualizaci na verzi 11.0.3.0, která přinesla zlepšení stability systému a snížení zpoždění při načítání systémových procesů.

Součástí základní softwarové výbavy jsou mimo jiné mnoha uživateli oblíbená Témata, kterými lze změnit vzhled uživatelského prostředí takřka k nepoznání. Levou obrazovku obsadil namísto Aplikačního trezoru Google Discover s novinkami z vybraných médií.

MIUI Launcher v tomto případě nabízel jak běžný režim, ve kterém jsou ikony aplikací umísťovány na domovské obrazovky, tak i tradičněji pojatý seznam aplikací. Ten se aktivuje potažením od spodní hrany obrazovky a pro lepší přehlednost třídí ikony do několika tematických kategorií.

Na telefonu s procesorem vyšší střední třídy běží MIUI naprosto plynule – nezaznamenávali jsme žádné prodlevy ani zadrhnutí. Občasné zpomalení bylo viditelné jen v aplikaci Fotoaparát. MIUI je v posledních verzích velmi dobře odladěná nadstavba, která na zařízení s moderním procesorem běží perfektně.

Vlastní vylepšení

Grafická nadstavba MIUI přináší proti čistému Androidu celou řadu změn a vylepšení. Jednou z nich je přepracovaný seznam posledních spuštěných aplikací, který má podobu karet ve dvou sloupcích s vertikálním posouváním. Podobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: seznam posledních spuštěných aplikací.

Vlastní provedení Xiaomi vneslo i do oznamovací oblasti a panelu rychlého nastavení. Součástí této sekce je posuvník pro rychlé nastavení úrovně podsvětlení obrazovky a tlačítko pro vstup do nastavení. K dispozici jsou snad všechna tlačítka, která v panelu rychlého nastavení můžete potřebovat. Oznamovací oblast může mít decentnější vzhled ve stylu čistého Androidu, nebo o něco výraznější design v duchu MIUI.

Zcela jiné je také systémové nastavení, jež má svou vlastní strukturu a specifické grafické pojetí. Některé položky jsou tak trochu „zakopané“, nicméně naštěstí je k dispozici poměrně dobře fungující vyhledávání, které usnadňuje jejich nalezení.

Speciality MIUI

MIUI má celou řadu specifických funkcí, které na telefonech jiných značek nenajdete. Těch vylepšení je opravdu hodně a jejich výčet by zdaleka přesáhl rámec této recenze. Pojďme se tedy podívat alespoň na několik nejzajímavějších.

První musíme zmínit dotyková gesta, díky kterým můžete telefon používat podobným způsobem, jako poslední iPhony. Tři tlačítka ve spodní liště jsou v takovém případě nahrazena poměrně dobře promyšlenými tahy prstem. Podrobně jsme se tomuto způsobu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: ovládejte telefon gesty jako iPhone.

Další funkcí, která bude pro některé uživatele užitečná, je Druhý prostor. Umožňuje vytvoření odděleného a zabezpečeného profilu, což využijete například v případě, kdy telefon půjčujete dětem či potřebujete oddělit soukromý a pracovní život. Podrobně jsme o této funkci psali ve článku MIUI 10 – tipy a triky: duální aplikace a druhý prostor.

Velmi zajímavé jsou také Duální aplikace – funkce, díky které můžete „naklonovat“ téměř jakoukoli aplikaci a používat ji s jiným uživatelským účtem či s odlišným nastavením. To se hodí zejména u programů, které samy o sobě nepodporují práci s více účty (např. Facebook).

Předinstalované aplikace

U telefonů s nadstavbou MIUI je nutné počítat s tím, že je výrobce vybavil širokou paletou, sestávající z několika desítek aplikací. Aktuálně jich je více než čtyřicet, takže je především otázkou pohledu, zda spíše oceníte, že výrobce připravil programy k okamžitému použití, nebo jestli byste se bez nich klidně obešli.

Nabídka obsahuje sadu základních aplikací Google a spoustu (často užitečných) programů Xiaomi. Méně kladně však hodnotíme přítomnost aplikací, které si uživatel může nainstalovat sám – například Facebook, WPS Office, Netflix a LinkedIn. Zcela bychom se obešli bez předinstalovaných her, naštěstí lze všechny bez problémů odinstalovat.

Již tradičně musíme upozornit na skutečnosti, že místo svých aplikací Telefon, Kontakty a Zprávy instaluje Xiaomi tyto aplikace od Googlu. To sice není úplně špatně, bohužel však tímto rozhodnutím uživatelé přicházejí o některé funkce, jako je například nahrávání hovorů.

Základní sada

 • Galerie – základní aplikace pro správu obrázků a fotografií nabízí několik různých pohledů. Součástí je i jednoduchý editor, s jehož pomocí lze upravovat fotky, aplikovat na ně různé filtry, přidávat nálepky a texty.
 • Obchod Play – protože jde o globální verzi telefonu Redmi Note 9 Pro, nemůže v seznamu chybět oficiální repozitář. Z něj můžete stahovat a instalovat tisíce aplikací a her, přičemž Obchod Play zajišťuje i jejich pozdější aktualizace.
 • Správce souborů – mimořádně povedená aplikace pro správu souborů nabízí několik pohledu na vaše data. Umí je rozdělit podle typu, nebo zobrazit jako klasický Průzkumník z Windows. Součástí je také integrovaný FTP server pro snadný přenos dat mezi telefonem a počítačem.
 • Hudba – základní hudební přehrávač, který pracuje s písničkami uloženými v telefonu a na paměťové kartě. Zvládá vše, co byste od aplikace tohoto typu čekali – přeskakování mezi skladbami, náhodné přehrávání a podporuje seznamy.
 • Optimalizace – ačkoli obecně platí, že by se do běhu operačního systému Android nemělo zasahovat, Xiaomi vybavuje své telefony touto aplikací. Ta by měla pomoci s odstraněním zbytečností, kontrolou zabezpečení či zvýšením rychlosti.
 • Témata – do evropských telefonů se nedávno vrátila aplikace pro stahování a instalaci grafických témat. Jejich prostřednictvím můžete prakticky zcela „překopat“ vzhled uživatelského rozhraní. Nabídka je dostatečně široká, takže si na své přijde asi každý.
 • Čistič – zkratka do jedné ze sekcí aplikace Optimalizace. Čistič dokáže uvolnit místo v paměti tím, že odstraní zbytečné soubory. Konkrétně umí vymazat soubory mezipaměti, zastaralé soubory, instalační balíčky a další.

Hlavní aplikace

 • Telefon – základní aplikace pro telefonní hovory z dílny Googlu. Slouží k realizaci telefonátů, umí podržet hovor na lince a zvládá hovory s více účastníky. Protože se jedná o aplikaci od Googlu, nenabízí bohužel možnost nahrávání.
 • Zprávy – aplikace pro správu SMS z dílny Googlu asi bude většině uživatelů postačovat. Umí například odstranit diakritiku před odesláním či vyžadovat doručenku. Pokročilejší funkce, jako je například naplánování odeslání SMS v určitý čas, bohužel v nabídce chybí.
 • Chrome – webový prohlížeč, který nabízí prakticky vše, co při procházení webu můžete potřebovat, a řadu funkcí navíc. Nechybí například synchronizace přihlašovacích údajů a oblíbených položek s desktopovou verzí. K dispozici je také režim anonymního surfování.
 • Fotoaparát – tuto aplikaci jsme vám podrobně představili v kapitolách věnovaných pořizování fotek a natáčení videí. Zde tedy budeme konstatovat, že nabízí patrně vše, co od takového programu můžete potřebovat.

Další aplikace

 • Nastavení – systémové nastavení si Xiaomi přizpůsobilo svým představám a potřebám. Má tedy vlastní strukturu, kde jsou jednotlivé položky doprovázeny barevnými ikonami. K dispozici je také funkce vyhledávání.
 • Mi Video – obdoba Galerie, zaměřující se na videa uložená v telefonu a na jeho paměťové kartě. Nabízí několik možných pohledů, pochopitelně zvládá i přehrávání, podporuje více zvukových stop či zobrazování titulků z externího souboru.
 • Počasí – v základní výbavě nechybí ani meteorologická aplikace, zobrazující situaci na vybraném místě. Předpověď počasí na následující tři dny ukazuje předpokládaný stav, nejnižší a nejvyšší očekávanou teplotu, směr větru a jeho rychlost.
 • Poznámky – poměrně pěkně zpracovaná aplikace pro ukládání nejrůznějších poznámek včetně textových, obrázkových, ručně zadaných či hlasových. Zadání nové poznámky je snadné a uživatel má k dispozici solidní paletu různých nástrojů.
 • Prohlížeč – i v případě Redmi Note 9 Pro narážíme na schizofrenii v podobě dvou předinstalovaných webových prohlížečů. Browser od Xiaomi není špatný a umí asi vše, co běžný uživatel může potřebovat. Pokud ale používáte na počítači Chrome, bude vám chybět synchronizace.

Aplikace Google

 • Google – tato aplikace funguje nejen jako vyhledávač, ale plní též roli agregátoru zpráv z řady lokálních informačních webů a zpravodajských serverů. Pokud chcete mít přehled o aktuálním dění, poskytne vám vše podstatné.
 • Gmail – mobilní aplikace e-mailové služby od Googlu disponuje na malém prostoru prakticky všemi funkcemi, jako její webová verze. Kromě účtů na Gmailu podporuje také práci s poštou na Exchange serverech, IMAP a POP3.
 • Mapy – původně mapová aplikace se postupem času rozrostla v univerzálního pomocníka pro orientaci v prostoru. Poskytuje informace o firmách a podnicích, umí naplánovat trasu pro auto či pěšky a navigovat vás po ní prostřednictvím hlasových pokynů.
 • YouTube – největší portál s videy umožňuje nejen jejich konzumaci, ale také organizaci do nejrůznějších seznamů. Kromě toho na něm můžete vystavovat i svá vlastní videa.
 • Disk – snadný přístup ke cloudovému úložišti Google. Přímo v jeho rámci můžete otevírat a po doinstalování patřičných aplikací také upravovat uložené dokumenty. Nechybí ani možnost nahrání souboru z telefonu na disk.
 • YT Music – hudební streamovací služba, v jejímž rámci můžete využít buď bezplatný tarif s řadou omezení, nebo placenou variantu za 149 korun měsíčně bez omezení. V aplikaci pak můžete poslouchat písničky z bohaté nabídky.

Další aplikace Google

 • Filmy Play – virtuální videopůjčovna se širokou škálou filmů a seriálů, které můžete přehrávat na svém telefonu, tabletu nebo počítači. Jednotlivé tituly si můžete koupit a přehrávat neomezeně, nebo za nižší cenu půjčit k jednorázovému přehrání.
 • Duo – aplikace pro snadnou realizaci videohovorů přes internet. Je minimalisticky jednoduchá, a přesto poměrně dobře funkční.
 • Fotky – Fotky Google nejsou jen další galerie pro správu obrázků a fotografií. Jejich největší přidanou hodnotnou je možnost zálohování fotek do cloudu, takže o ně nepřijdete ani v případě ztráty či zničení telefonu. Pro snímky v takzvané „vysoké kvalitě“ dostanete neomezené úložiště zdarma.
 • Kontakty – aplikace pro správu kontaktů pochází z dílny Googlu. Pro základní účely postačuje – umožňuje snadnou editaci a přidávání položek či přiřazování vyzvánění jednotlivým kontaktům. Nepodporuje však žádnou formu skupin, což je poněkud škoda.
 • Kalendář – kalendářová aplikace, nabízející několik pohledů: roční, měsíční, denní a přehled v podobě agendy. Synchronizuje se s cloudovým Kalendářem Google, takže o své schůzky a události nepřijdete.
 • Zprávy – agregátor novinek z řady významných českých zpravodajských serverů. Vybírá a třídí důležité články z několika zdrojů do tematických skupin, jako jsou zprávy z domova, ze světa, kultury a sportu.
 • Google One – aplikace pro správu předplatného, úložiště, zálohování dat z telefonu a další věci, související s účtem Google.
 • Google Pay – aplikace pro správu platebních metod v rámci služeb Google. S ohledem na skutečnost, že Redmi Note 9S nemá NFC, však neslouží k bezkontaktnímu placení telefonem.
 • Podcasty – pomocí této aplikace můžete zdarma najít a poslouchat podcasty z celého světa. Pořady k poslechu lze stahovat i offline a poslouchat je na cestách nebo na místech, kde není k dispozici internetové připojení.

Nástroje

 • Kalkulačka – velmi šikovná kalkulačka z dílny čínského výrobce si poradí nejen se základními aritmetickými počty, ale také s pokročilejšími operacemi a výpočty. Umí například počítat BMI, obsahy a objemy těles či převádět mezi měnami.
 • Hodiny – již takřka tradiční aplikace, ve které najdete celkem čtyři sekce. V první lze nastavit budíky, včetně opakovaných, dále je k dispozici zobrazení času na jakémkoli místě na světě, stopky a jednoduchý časovač.
 • FM Rádio – protože je telefon vybaven FM přijímačem, můžete na něm poslouchat rozhlasové vysílání na velmi krátkých vlnách. Aplikace nevyžaduje připojení sluchátek, avšak pro lepší signál je rozhodně doporučujeme používat.
 • Záznamník – tato aplikace promění telefon v základní diktafon. Pořizuje zvukový záznam prostřednictvím mikrofonu zařízení a umí ho ukládat do souborů ve formátech MP3, AAC, nebo WAV.
 • Nahrávání obrazovky – velmi praktický nástroj, který dokáže zachytit dění na obrazovce a uložit ho jako video. Má poměrně široké možnosti nastavení kvality, jako zdroj zvuku lze použít buď mikrofon, nebo zvuky telefonu.
 • Skener – aplikace, využívající fotoaparát telefonu ke skenování QR kódů a digitalizaci dokumentů z papírových předloh.

Další nástroje

 • Stažené – rychlý přístup k stahovaným a staženým souborům z internetu.
 • Kompas – jednoduchá aplikace, ukazující světové strany a aktuální zeměpisnou polohu.
 • ShareMe – šikovný nástroj pro rychlý přenos souborů mezi dvěma telefony s Androidem. K přenosu přitom nepoužívá mobilní data ani internetové připojení, přesto je díky využití technologie Wi-Fi více než 200× rychlejší než přenos přes Bluetooth.
 • Služby a zpětná vazba – aplikace pro odeslání zpětné vazby do Xiaomi. Využít ji můžete například k hlášení zjištěných chyb nebo k návrhům na vylepšení.
 • Mi Ovladač – protože je tento model telefonu vybaven infračerveným portem, lze ho použít jako dálkový ovladač domácí elektroniky. K tomu slouží právě tato aplikace, ve které vyberete typ, značku a model přístroje, který pak z ní můžete ovládat.
 • Přesun do nového zařízení – aplikace pro rychlý přenos dat ze starého telefonu do nového. Stačí zvolit, zda telefon je příjemce, či odesílatel, následně budou přeneseny fotky, zprávy, kontakty, historie hovorů, zvuky, videa, dokumenty a další.

Další aplikace

 • Facebook – aplikace největší sociální sítě.
 • WPS Office – univerzální balík kancelářských aplikací zdarma, jehož cílem je pomoci vám při rychlém a snadném vytváření, prohlížení a upravování kancelářských dokumentů.
 • Netflix – aplikace internetové televize.
 • LinkedIn – aplikace sociální sítě, zaměřující se na pracovní kontakty.
 • AliExpress – aplikace patrně největšího čínského internetového obchodu.

Hodnocení recenze Redmi Note 9 Pro

Jaké tedy budou závěry recenze Redmi Note 9 Pro? V podstatě stejné, jako v případě Redmi Note 9S – na prvním místě tedy budeme chválit velkolepou obrazovku, na kterou se vejde mnoho informací a dobře se na ni dívá.

Dalším faktorem, který musíme pochválit, je výdrž baterie na jedno nabití. Telefon jsme nabíjeli jednou za dva dny, s trochu umírněnějším používáním se velice snadno dostanete i na třídenní výdrž. Díky rychlému nabíjení výkonem až 30 wattů nebudete zbytečně dlouho čekat na doplnění energie. K dokonalosti v tomto směru chybí jen podpora bezdrátového nabíjení.

Recenze Redmi Note 9 Pro
Recenze Redmi Note 9 Pro

Z hlediska výkonu jde o telefon vyšší střední třídy, kterému potřebný výkon dodává procesor Qualcomm Snapdragon a 6 GB operační paměti, což byla ještě loni hodnota obvyklá pro vlajkové lodě. Telefon běží naprosto plynule a nezapotí se ani v náročnějších aplikacích.

Redmi Note 9 Pro je velmi dobře dílensky zpracovaný – v tomto směru bychom vytkli snad jen značně vystupující modul fotoaparátů na zadní straně. Velmi se nám líbila integrace čtečky otisků prstů do tlačítka pro zapnutí/vypnutí.

S tímto mobilem pořídíte za dobrého světla velice pěkné fotografie
S tímto mobilem pořídíte za dobrého světla velice pěkné fotografie

S tímto mobilem pořídíte za dobrého světla velice pěkné fotografie a natočíte povedená videa. Chválíme především věrné zachycení barev a velké množství detailů. Bohužel s klesajícím osvětlením se zhoršují i výsledky fotoaparátů.

Z dalších kladů musíme zmínit přítomnost NFC, konektor pro připojení sluchátek či infračervený vysílač. Velmi kladně hodnotíme notifikační LED bílé barvy, což je s ohledem na fakt, že tento model nemá „Always on Display“ takřka nezbytností, ovšem nikoli pravidlem.

Nechybí NFC a možnost bezkontaktního placení
Nechybí NFC a možnost bezkontaktního placení

Z negativ musíme zmínit především nepříliš přesvědčivý výkon GPS, která nás občas pozlobila tak, že jsme museli telefon restartovat. Nechápeme deklarovanou podporu satelitů Galileo, které však telefon „nevidí“. Malá výhrada musí zaznít také k tomu, že telefon nemá deklarovanou odolnost proti prachu a vodě.

Cena a dostupnost

Telefon Redmi Note 9 Pro je k dispozici ve třech barevných variantách: zelené, bílé, nebo šedé. Na výběr je ze dvou verzí, lišících se od sebe velikostí interní paměti – základní má 64 GB, vyšší pak 128 GB.

Pokud si Redmi Note 9 Pro objednáte ve všední den do 15:00, můžete ho mít již následující pracovní den u sebe doma. Sami se tak přesvědčíte, že jde o mobil, který za přiměřenou cenu nabízí velký displej, dlouhou výdrž na jedno nabití a velmi solidní hardware.

Redmi Note 9 Pro: vyšší střední třída s NFC a velkou obrazovkou
Redmi Note 9 Pro: vyšší střední třída s NFC a velkou obrazovkou

Ve čtvrtek 30. dubna byly představeny tři nové telefony: Xiaomi Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9 a Redmi Note Číst dál...

Čím se liší Redmi Note 9, Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro?
Čím se liší Redmi Note 9, Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro?

Nejen v nabídce Xiaomi najdete telefony s podobným názvem, které se však (často i velmi radikálně) liší. Vedle základní varianty Číst dál...

Recenze Redmi Note 9S: pracant s dlouhou výdrží a velkou obrazovkou
Recenze Redmi Note 9S: pracant s velkou obrazovkou a dlouhou výdrží

Redmi Note 9S je telefon vyšší střední třídy, vyznačující se velkou obrazovkou a baterií s vysokou kapacitou. Zajímavým parametrem, ale Číst dál...

Redmi Note 9 Pro

7189 Kč
7.7

Výkon

7.5/10

Displej

6.5/10

Výdrž baterie

8.5/10

Fotoaparát

7.6/10

Cena

8.5/10

Klady

 • Velká obrazovka
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Solidní hardware a výkon
 • Dobré fotky za denního světla
 • Velmi dobrá čtečka otisků prstů

Zápory

 • Slabší fotky za tmy
 • Občasné problémy s GPS
 • Nevidí satelity Galileo
 • Vystupující modul foťáku
 • Absence odolnosti proti vodě a prachu
Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
81 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Franta K.
Franta K.
1 rok před

Zdravím, recenze Xiaomi Redmi Note 9 Pro je perfektní, jen v úvodu článku je v obsahu zmiňován Xiaomi Mi 10 Pro

Anonymní
Anonymní
1 rok před

díky za obsáhlou recenzi, vypadá to super, navíc má mou milovanou notifikační diodu a je v mé oblíbené bílé barvě, teď už jen doufat, že bude v nějaké akci nebo ho holt koupit později, každopádně recenze podrobná a telefon povedený yula

Poněkud slabší orientace v SMS
Poněkud slabší orientace v SMS
1 rok před

Jak v SMS pokud mi někdo pošle tel.číslo a chci hned na toto číslo volat,nebo si toto číslo musím opsat na papír a potom volat.Předem děkuji za odpověď V.L.

Poněkuď slabší orientace v SMS
Poněkuď slabší orientace v SMS
1 rok před

Děkuji za velmi užitečnou odpověď V.L.

šedé šmouhy - stíny na displeji
šedé šmouhy - stíny na displeji
1 rok před

V horní části displeje v okolí „průstřelu“ jsou na některých vašich fotkách telefonu zřetelně vidět šedé šmouhy – stíny. To je opravdu realita nebo je to způsobeno nějakým zkreslení při focení? Protože jestli je toto vlastnost displeje Redmi Note 9 Pro , tak je to masakr …

Srovnání
1 rok před

Dobrý den, prosím Vás o radu. Je zásadní rozdíl mezi 9pro a 9s?
Rozdíl necelých tisíc korun. Ale myslím spíše obecně.
Rozhoduji se, který koupit a nevím, jestli těch tisíc korun navíc má smysl.
Děkuji Vám moc za radu, Barbora

Gps
Gps
1 rok před

Dobrý den. Skvělá, obsáhlá recenze. Uvádíte, že slabina tohoto mobilu je příjem GPS. Hledám model u kterého je GPS naopak silná stránka. Mohl by jste nějaký doporučit? Děkuji.

Renáta Němečková
Renáta Němečková
1 rok před

Dobrý den, dnes jsem si koupila redmi note 9 pro, nedaří se mi přidat vyzvánění k jednotlivým kontaktům. Poradíte mi prosím Jak na to? Děkuji za odpověď

Renáta Němečková
Renáta Němečková
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Děkuji za radu. Ještě jsem položila jednu otazečku😇

Shef
Shef
1 rok před

Vizuální dojem však kazí logo CE a ikona přeškrtnuté popelnice, nicméně předpisy Evropské unie to vyžadují a výrobce bohužel nemá jinou možnost.“
Proc to ale mnohe dalsi u nas prodavane mobilni telefony nemaji? Vzdy si rikam, proc tahle hruza na nekterych mobilech je:(
Jinak diky za dalsi fajn recenzi;)

Renáta Němečková
Renáta Němečková
1 rok před

Dobrý den, mám telefon první den a bohužel jsem docela sklamaná. Postrádám zde možnost přidat kontakty Widgety pro rychlé vytačení na plochu, jako je to u jiných telefonů nižší třídy….. .
Jestli dělám něco špatně, všem děkuji za rady.

Renáta Němečková
Renáta Němečková
Odpovědět  Renáta Němečková
1 rok před

Odpovím si sama. Už jsem na to přišla. Moc děkuji za vaše rady 😇

Mojmír
Mojmír
1 rok před

Zdravím, zajímalo by mě jestli tento telefon podporuje funkci smart view, díky za odpověď.

Mojmír
Mojmír
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Zdravím,
a má tedy tento telefon možnost sdílet obraz s chytrou televizí přes jinou apku,lépe řečeno zda má tento telefon podporu ke sdílení obrazu. U samsungu to je smart view u tohoto telefonu to může být přes jinou aplikaci. Já používám samaung a ano jsou modely, které nemají podporu smart view,ale to jsou modely nízké třídy.
S pozdravem Bogora

Mojmír
Mojmír
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Telefon jsem si koupil, jsem max spokojen cena vs výkon, tedy výkon je oproti ceně nadstandardní. Dá se nový koupit za 6500Kč, takže oproti jiným značkám a jejich výkonu opravdu super a vřele ho doporučuji. A ano umí přenos obrazu do TV. Služba se jmenuje přenášení. Ale i tak dík za info.
S pozsravem Bogora

Bohuslav
Bohuslav
1 rok před

Dobrý den pane Kiliáne,
dá se očekávat zlepšení výkonu určování polohy včetně aktivace Galileo po některé aktualizaci telefonu Redmi Note 9 Pro, jak se stalo u Redmi Note 9 ? Původně jsem uvažoval Redmi Note 8Pro, 9 Pro má určitá plus až na tu navigaci. Hodnotím Vaše podrobné a odborné recenze. Děkuji za odpověď

Bohuslav
Bohuslav
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,
děkuji za rychlou odpověď, po přečtení mi.com a piunikaweb.com mohu s obavami čekat na vyřešení 9 Pro s MIUI 12 i když zde Galileo již není deklarováno. Neb věřit Redmi Note 9 (s aktualizací), který má Galileo zde deklarováno a neb se vrátit k Redmi Note 8. Redmi Note 9 Pro je asi nejméně pravděpodobné. Pomozte mě prosím při rozhodování. Děkuji a zdravím Bohuslav

Bohuslav
Bohuslav
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,
dám na Vaše zkušenosti, zřejmě zvolím 9 Pro. Jen mě prosím objasněte problém při úvodní inicializaci, myšleno při prvním zapnutí neb při každém zapnutí. Jednalo se jen o časové zpoždění nebo nejisté zaměření ? Z Vaší recenze Redmi 9 mám pocit, že určování polohy a navigace funguje svižněji.
Díky a zdravím Bohuslav

Renáta Němečková
Renáta Němečková
1 rok před

Zdravím, neví někdo o nějaké dobré aplikaci zmeškaných hovorů a sms? Dioda na telefonu je moc malinká. Děkuji za odpověď

Renáta Němečková
Renáta Němečková
1 rok před

Ještě otázka….,
když někomu volám, po několika vyzvaneních se to zruší. Dá se to omezení nějak vypnout? Nikde jsem to nenašla. Děkuji za odpověď

Renáta Němečková
Renáta Němečková
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Pomohlo to. Děkuji

Dan
Dan
1 rok před

Dobrý den. Když porovnám fotky zadni části tohoto telefonu, tak u všech tří barevných verzi se liší oblast okolo čoček fotoaparátu. Zelená varianta má LED diodu mimo černou plochu, bílá a šedá ji má v černé oblasti a navíc šedá má v pravo nahoře ještě jednu LED (kulatou)? Je to tak i v reálu nebo
je chyba na fotografiích? Děkuji

Roman
Roman
1 rok před

Dobrý den, mám Galaxy a51 od Samsungu a co se focení týče za denního světla třeba vyfocený pes na gauči, tak fotka je buď přeostřená nebo tmavší než by měla být. Focení proti světlu taky žádná sláva. Objednal jsem si tedy Xioami Note 9 Pro a doufám že co se těch fotek týče a celkově i ostatních parametrů telefonů samsungu bude Xioami lepší.

Roman
Roman
1 rok před

Zdravím Pane Kiliáne, kdyby jste si měl vybrat mezi samsung galaxy a51 a xiaomi note 9 pro, který z nich by to byl? Nemůžu se totiž rozhodnout, záleží mi hlavně na kvalitě kontrastu displaye a fotoaparátů.

Marcel
Marcel
1 rok před

Kúpil som u Vás Redmi Note 9 Pro zelený a neskutočne fandim vášmu shopu. Dobré ceny, doručenie zdarma a totálne zvládajú značku Xiaomi. Vidieť, že su to fanúšikovia. Ešte som sa nestretol s tak profi fungovanim. Mám na mysli aj seriál MIUI. Vlastnim Mi 8 Lite, teraz to bude Redmi Note 9 PRO a tesim sa na Mi10.

Tomas
Tomas
1 rok před

Dobry den. Zvazuji nakup telefonu Xiaomi redmi note 9S nebo Xiaomi redmi note 9PRO jako vymenu meho stareho Xiaomi Mi Max2. Z velke casti pouzivam telefon jako auto a moto navigaci. S Mi max2 nemam co se tyka nalezeni GPS signalu problem. Jen ten telefon nepodporuje pasmo B20 LTE.
Chci se zeptat, zdali si co se tyka kvality a rychlosti GPS na telefonu redmi note 9S nebo redmi note 9PRO oproti memu stavajicimu Mi max 2 polepsim nebo pohorsim.
Kvalitni prijem GPS a navigace hraje v mem pripade stezejni roli ve vyberu noveho telefonu. Waze nepouzivam. Mapy.cz ano.
Dekuji

Last edited 1 rok před by Tomas
Jiří
Jiří
1 rok před

S tím Galileem je to průxxxx, bylo to jedno z kriterií pro výběr telefonu. Už jsem o koupil a vidím, že Galileo nefunguje. Co teď ?

Honza
Honza
11 měsíců před

Dobrý den, je prosím Vás funkční voWiFi a voLTE v síti T-Mobile? Koukal jsem, že ho TM prodává a ve specifikacích uvádějí že ano. Jen aby TM neměl nějakou vlastí verzi. Děkuji.

Aladar
Aladar
11 měsíců před

Jak je na tom telefon, kdyz je zapnuto BT a WIFI 2.4 GHz. Dojde ke zpomaleni rychlosti prenosu dat, jak u starsich verzi? Ma sdilenou antenu pro WIFI a BT?

fous
fous
10 měsíců před

prosím, kde či jak najdu lupu?

Renáta Němečková
Renáta Němečková
10 měsíců před

Dobrý den
Přestala mi blikat notifikační dioda. Respektive upozorní jen na nepřijatý hovor, ne na zprávy. Dříve bez problémů, SMS, mesenger. Nevíte prosím co s tím??
Děkuji za odpověď

Vitezslav
Vitezslav
9 měsíců před

Dobrý den. Měl bych dotaz k oznamovací oblasti a panelu rychlého nastavení na úvodní obrazovce. Jakým způsobem přidat další ikony napriklad ikony polohu v moznosti rychlého přístupu. Diky

Petr Šimáček
Petr Šimáček
8 měsíců před

Dobrý den uvažuji o koupi Redmi Note 8 Pro a to z důvodu možnosti codecs bluetooth při aktializaci na MIUI 12. Můj dotaz zní zda toto bude možné i u novějších modelů.

Děkuji

Zdeno
Zdeno
8 měsíců před

Dobrý den, manželke som kúpil Xiaomi Redmi Note 9 Pro, v nastaveniach hovorov, nedokážem zmeniť volací účet, je tam preferovaný volací účet SIM účty, chcem tam nastaviť telefónny účet z gmail-u, ale neviem ako.

Zdeno
Zdeno
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

Dobrý deň,
v telefóne je jedna SIM karta, ja mam XIAOMI Mix3 a tam si môžem meniť telefónne kontakty, ktoré sú uložené na SIM karte, alebo telefónne kontakty, ktoré mám uložené v učte gmail, alebo sa dajú telefóne kontakty zobrazovať súčasne, ktoré sú uložené na SIM karte a aj v učte gmail.Jedná sa o to, že na SIM karte manželka nemá aktuálne telefónne kontakty, aktuálne má na účte gmail.

Zdeno
Zdeno
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

Dobrý večer, ďakujem za odpoveď, o týchto nastaveniach som nevedel, ale stále sa mi nepodarilo nastaviť, aby mi zobrazovalo len kontakty z gmail účtu.Keď stlačím modrú ikonu telefónu v spodnej lište, tak sa mi zobrazí z ľava obľúbené, nedávne a kontakty, keď kliknem na kontakty, tak mi zobrazuje kontakty zo SIM karty a nie z účtu gmail.Potom keď kliknem v pravo hore na tri bodky, nastavenia, telefónne účty, volacie účty a tam je preferovaný volací účet …. SIM účty a ten sa nedá zmeniť.Ďakujem

Zdeno
Zdeno
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

Ďakujem za odpoveď, snažím sa vymazať kontakty na SIM karte, ale neviem prísť na to ako sa dajú vymazať, dajú sa vymazať priamo v telefóne, alebo musím vybrať SIM kartu, vložiť ju do iného telefónu a v tom kontakty vymazať.Ďakujem.

Zdeno
Zdeno
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

Dobrý večer, aplikaciu SIM Contacts Manager, som nainštaloval, ale nedarilo sa mi vymazať kontakty na SIM-karte, dnes som doma našiel starú nokiu, do nej som vložil SIM-kartu, vymazal kontakty na SIM-karte, SIM-kartu som vložil naspäť a kontakty už sa zobrazujú OK, už len z účtu gmail.Ďakujem za rady.

Monika
Monika
7 měsíců před

Dobrej,nemůžu najít u Xiaomi redmi Note 9 sekvenční snímání. Děkuji

Renata
Renata
5 měsíců před

Dobrý den, už víckrát jste mi pomohli, poprosím tedy ještě jednou. Koupila jsem si hodinky Huvavei watch fit a po odpojení od aplikace se samy nepřipojí. Ale stačí rozkliknout appku k hodinkám a hned to je připojené. Už nevím kde co v telefonu nastavit. Nemáte nějaký fígl??
Děkuju za pomoc

81
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x