MIUI 10 – tipy a triky: představujeme aplikace z MIUI

Součástí základní softwarové výbavy telefonů Xiaomi s nadstavbou MIUI je bezmála čtyřicet aplikací. V tomto díle tipů a triků vám stručně představíme pět programů a prostřednictvím videí vám názorně ukážeme, k čemu se mohou hodit. Jako první se podíváme na aplikace v sekci Nástroje.

Aplikace ve složce Nástroje
Aplikace ve složce Nástroje

Mi Kalkulačka

Nějakou kalkulačku najdete asi v každém chytrém telefonu – nejčastěji se jedná o aplikaci od Googlu. Pro své telefony s nadstavbou MIUI však Xiaomi připravilo podstatně propracovanější aplikaci. V základním režimu jde o běžnou kalkulačku a aritmetickými funkcemi. Po klepnutí na tlačítko v levém dolním rohu jsou k dispozici pokročilejší funkce – například logaritmické a goniometrické.

Posunem do stran se dostanete k dalším funkcím. Na první obrazovce je to Převodník, který dokáže převádět nejen mezi jednotkami délky, obsahu, objemu, teploty, rychlosti, času a hmotnosti, ale i mezi různými měnami. Na poslední záložce najdete výpočet hypotéky – stačí zadat způsob splácení, délku půjčky, datum první splátky a výši úroku. Aplikace pak vypočítá výši splátky a to, kolik zaplatíte na úrocích.

Hodiny

Také hodiny si Xiaomi upravilo k obrazu svému. Aplikace se skládá celkem ze čtyř sekcí:

  • Budík – zde si můžete nastavit několik nezávislých budíků s volitelným tónem a uživatelsky nastavitelným opakováním.
  • Hodiny – zobrazení aktuálního času na různých místech na světě. Stačí si vybrat zobrazovaná města a budete je mít všechna na jedné obrazovce.
  • Stopky – jednoduché stopky s možností pozastavení a měření času v jednotlivých kolech či úsecích.
  • Časovač – klasická kuchyňská „minutka“, ve které si nastavíte čas, po jehož uplynutí aplikace upozorní akustickým signálem.

Záznamník

Telefon může díky mikrofonu sloužit také jako diktafon či digitální záznamník. Právě proto je v základní softwarové výbavě také aplikace Záznamník. Umí nahrávat zvuk ve formátech AAC, MP3, nebo WAV s možností nastavení kvality. Aplikace je opravdu jednoduchá: jedním tlačítkem spustíte záznam, dalšími dvěma ho pak můžete pozastavit nebo ukončit.

Kompas

Kompas je jednoduchá aplikace, využívající elektronický kompas, jímž je vybavena většina telefonů. Po kalibraci ukazuje světové strany, při držení telefonu kolmo zobrazuje v rozšířené realitě aktuální azimut. Kromě kompasu je součástí aplikace také vodováha.

Poco F4 GT 5G

Stažené

Poslední aplikace, kterou vám dnes představíme, se jmenuje Stažené a zobrazuje soubory, které jste stáhli z internetu. Na jedné záložce lze sledovat právě probíhající stahování, na druhé pak soubory, nacházející se v telefonu. Ty pak můžete otevírat, sdílet a mazat.

Další díly seriálu MIUI 10 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 10 – tipy a triky, budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit už za týden, tedy v úterý 4. června.

MIUI 11 – tipy a triky: rozdělení obrazovky a práce se dvěma aplikacemi
MIUI 11 – tipy a triky

Máme tu další úterý, což na našem blogu znamená, že vás budeme seznamovat s tipy a triky pro MIUI 11. Číst dál...

MIUI 9 – tipy a triky: nápady pro pokročilé uživatele
MIUI 10 – tipy a triky: tísňové SOS - připravte se pro případ nouze

Máme tu úterý a s ním již páté pokračování našeho seriálu MIUI tipy a triky, které tentokrát cílíme na pokročilé Číst dál...

MIUI 13 – tipy a triky: Jak dostat Dynamic Island z iPhonů na Android?
Jak dostat Dynamic Island z iPhonů na Android?

Po představení letošních iPhonů se jednoznačně nejdiskutovanější novinkou stala funkce Dynamic Island, jenž je dostupná jen na modelech iPhone 14 Číst dál...

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
DanBlack
DanBlack
3 let před

Dobrý souhrn… *thumbs up*
Akorát v kalkulačce na třetí záložce mám převodník měn. 😉
(hypoteční kalkulačka tam IMHO byla pár aktualizací zpátky)

DanBlack
DanBlack
3 let před

Mam Redmi Note 6 s MIUI Global 10.3.3.0 (PEKMIXM)…
Převody měn využiju častějc než výpočet hypotéky, i když nevím proč tam neni obojí. 😉

…po vymazání aktualizací naskočila hypokalkulačka. (a už to nejde vrátit zpátky :- 0 )

DanBlack
DanBlack
3 let před

Tak to jsem jelen… >:-/
Aktualizací z GP se “měna” přesunula do druhé záložky a na třetí zůstala hypokalkulacka.
A těch veličin k převodu je nějak málo -zmizelo například BMI, to ale odkazovalo na nějakou externí app.

Lenka
Lenka
2 let před

Dobrý den,potřebuji přijmout skryté číslo ale hází mě to do hlasivky,protože to něco blokuje. Jak to od blokují?

Věra Borková
Věra Borková
1 rok před

Prosím měli jsme v práci staženou aplikaci od Sazky, která není v obchodě Google. Dříve tam byla, ale pak se stahovala zvlášť. No a po poslední aktualizaci v IMUI nešla už aplikace sazka aktualizovat. Tak jsme to zkusili odinstalovat a už to nešlo ani nahrát. Zkoušeli to v Sazce předali to odborníkům a opravdu zjistili, že to nejde. Zkoušeli to nahrát i přes anonymní okno v chromu, ale prostě nic nefunguje. Děkuji za radu, jestli nějaká bude.

Věra Borková
Věra Borková
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, děkuji za odpověď, ale pořád to nejede. Na stránky se dostaneme v pohodě i to stáhneme a při následném otevření to napíše, při analýze balíčku došlo k chybě.
Přímo v sazce to zkouší a taky jim to nejde.

Věra Borková
Věra Borková
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

tak to zkoušeli i v sazce s mobilem,který máme také POCO X3 NFC a také jim to nešlo

13
0
Napište nám svůj komentář!x