MIUI 10 – tipy a triky: představujeme aplikace z MIUI – 2. díl

Pokud si koupíte telefon s grafickou nadstavbou MIUI, najdete v něm také užitečné aplikace. V tomto díle tipů a triků vám stručně představíme pět programů a prostřednictvím videí vám názorně ukážeme, k čemu se mohou hodit.

Nahrávání obrazovky

Aplikace Nahrávání obrazovky se vám může hodit v situaci, kdy chcete zaznamenat dění na displeji svého telefonu do videa. Způsobů využití je mnoho – můžete například zachytit svůj postup ve hře nebo natočit návod k nějaké aplikaci.

Samotné ovládání je velice prosté:

  1. Spusťte aplikaci Nahrávání obrazovky.
  2. Klepněte na plovoucí tlačítko s obrázkem kamery.
  3. Dojde k opuštění aplikace a zobrazení plovoucího tlačítka nahrávání.
  4. Po stisku tohoto tlačítka dojde k zahájení záznamu.
  5. Záznam zastavíte opětovným klepnutím na tlačítko nebo zamknutím telefonu tlačítkem napájení.

Výsledkem je video ve formátu MP4 (H264), pořízené v rozlišení obrazovky vašeho telefonu. Aplikaci Nahrávání obrazovky se budeme podrobně věnovat v některém z příštích dílů Tipů a triků pro MIUI 10. Každopádně všechna zde publikovaná videa jsme nahráli právě pomocí této aplikace.

Zpětná vazba

Xiaomi je známo svou aktivní interakcí s uživateli. Firma často komunikuje připravované novinky, ale také reaguje na hlášení uživatelů o problémech a chybách, které následně opravuje. Lze je hlásit přímo z telefonů prostřednictvím aplikace Zpětná vazba. S ohledem na to, že se jedná o zahraniční firmu, doporučujeme komunikovat v angličtině.

V aplikaci musíte nejprve vybrat, zda hlásíte Problémy, nebo máte Návrhy na vylepšení. Do textového pole poté popíšete, jak se problém projevuje a můžete přidat obrázek či video. Nakonec zařadíte svůj příspěvek do kategorie a zadáte e-mailovou adresu. Pak už zbývá jediné: Odeslat vaše hlášení do Xiaomi. Určitě doporučujeme aktivovat volbu Přidat protokoly, díky které se vývojáři budou moci podívat na problém hlouběji.

Skener

Aplikace Skener slouží ke dvěma věcem. Tou první je skenování a následné zpracování QR kódů, druhou funkcí je skenování a digitalizace papírových dokumentů. V obou případech se používá fotoaparát telefonu.

Stačí tedy zapnout aplikaci, namířit foťák mobilu na daný objekt a nechat ho zpracovat. V případě QR kódu zpravidla následuje nějaká akce (například nabídka otevření odkazu ve webovém prohlížeči), dokumenty lze digitalizovat, převést do černobílé škály, případně pomocí OCR převést na text (čeština bohužel není podporována).

Bazar XM.cz

Počasí

Xiaomi přichází se svou vlastní aplikací pro předpovídání počasí. Ve své podstatě je poměrně jednoduchá a graficky příjemná, přesto poskytuje poměrně solidní přehled. Zdrojem informací je renomovaný server AccuWeather. V aplikaci je možné sledovat situaci na více místech současně.

Na hlavní obrazovce je k vidění aktuální stav, níže pak předpověď na aktuální a dva následující dny. Přes odkaz se můžete podívat na pětidenní prognózu, níže je detailní 24hodinová předpověď a další podrobnosti, jako je rychlost a směr větru, pocitová teplota, UV index či tlak vzduchu.

Správce souborů

Na většině zařízení s operačním systémem Android poměrně zásadně chybí aplikace pro správu souborů. Čínský výrobce naštěstí myslel na to, že by uživatelé mohli potřebovat pracovat s daty ve svém zařízení a připravil poměrně povedenou aplikaci Správce souborů.

V jejím rámci nabízí dva pohledy: podle typu souboru (obrázky, videa, dokumenty, hudba, ….) a klasický pohled na strukturu složek. K dispozici jsou snad všechny myslitelné funkce: kopírování, přesouvání, mazání, přejmenovávání, komprimování i sdílení.

Další díly seriálu MIUI 10 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 10 – tipy a triky, budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit už za týden, tedy v úterý 18. června.

Jak odstranit reklamy z telefonů Xiaomi s nadstavbou MIUI? (návod)
Jak odstranit reklamy z telefonů Xiaomi s nadstavbou MIUI? (návod)

V některých telefonech Xiaomi s grafickou nadstavbou MIUI se v určitých sekcích zobrazují reklamní proužky. Bohužel se nám nepodařilo vysledovat Číst dál...

MIUI 10 – tipy a triky: jak zálohovat fotky z telefonu
MIUI tipy a triky

V dnešním díle tipů a triků vám ukážeme pět způsobů, jak můžete zálohovat fotky z telefonu. Některé z nich jsou Číst dál...

Skrytá nabídka odhalí stav baterie vašeho telefonu. Jak se do ní dostat?
Skrytá nabídka odhalí stav baterie vašeho telefonu. Jak se do ní dostat?

Akumulátor je jednou z klíčových součástí mobilního telefonu. Jeho vlastnosti však v průběhu času degradují. Chcete zjistit, jaký je stav Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdenda
Zdenda
3 let před

Po cca 8 letech používání HTC (první HTC desire, pak HTC one a nakonec HTC 10) jsem si koupil Xiaomi Mi 9… Začínám a seznamují se s MIUI.
Protherm, že je to pro mě těžší, byl a jsem zvyklý na vychytávky od HTC a jejich sense…
Proč spousta aplikací v MIUI potřebuje přístup k hovorům a kontaktům, třeba právě počasí??? Je to bezpečné?

Nebo to nezobrazení notifikací… Na všech android telefonech a tabletech jsem viděl, že dokud notifikací neodmazu (třeba dokud si nepřečtu SMS zprávu) tak se mi zobrazuje nejen po stažení horní lišty, ale taky na zamčené obrazovce a její ikonka v horní liště. Na telefonu s MIUI je na zamčené obrazovce jen dokud si odemčení telefonu! I když si zprávu nepřečtu tak už se tam pak neukazuje…

Díky za pochopení případně nápady na jiné apky

2
0
Napište nám svůj komentář!x